28 Ekim 2013 Pazartesi

Aşkın Günahı - Sophie Jordan: Penwich Erdemli Kızlar Okulu Serisi

İlk defa Sophie Jordan okudum. Kitabın konusuna baktım, Pegasus Yayınları'ndan çıktığını görünce de listeme ekledim. Kitap hakkında araştırırken seri olduğunu öğrendim. Penwich Erdemli Kızlar Okulu Serisi ve kapak yan yana gelince şok etkisi yaratıyor, doğru :) Ama kitap olabildiğince masum, kapak yanıltmasın efendim.
  Penwich Erdemli Kızlar Okulu 
Yaşı küçük kızların eğitilmek üzere gönderildiği çok katı disiplinli bir kurum. Burada aç kalıp, soğuktan donabilir hatta ölebilirsiniz. Mezun olacak kadar şanslı iseniz harika bir donanıma sahip olursunuz. Mezuniyet sonrası birkaç yıl ders verebilirseniz sosyetenin en önemli kapıları sizi mürebbiye alabilmek için yarışır. Bu okulda ayakta kalmak zordur.
Her an darp edilebilir, yemeğiniz çalınabilir. 
Bir gece masum ve bezmiş üç kız bir araya gelir. Okuldan gece vakti birkaç saatliğine ayrılırlar. Kulübenin birinde yıldızlara bakarak dilek dilerler. Birisi yuva birisi önemli olma diğeri de uzak ülkelerde macera diler. İşte bu üç kızın dileği o gece kabul olur. Her kitap bir kızın dileğinin hikayesidir. Tabi bu dileğin gerçekleşmesi hiç de kolay değildir.
Güzel bir seri, hemen okunuyor sizi mutlu kılıyor.
AŞKIN GÜNAHI - Sophie Jordan
Fallon güzelliğini gizleyebilirdi... Peki ya arzularını? Biri maskelerin ardında yaşıyor… Fallon O’Rourke gibi bir güzelin iffetini koruyabileceği son yer, Londra’nın en çapkın dükü Dominic Hale’in Mayfair’deki malikânesidir. Ancak genç kız orada güvendedir çünkü bir uşak kılığına girmiştir. Sırrını korumak için elinden geleni yapmasına rağmen günahkâr çapkının yatak odasına girip çıkan kadınlardan biri olmayı dilediğini fark eden Fallon, bu oyunu sürdürebilecek midir? Diğeri günah işlemek için yaşıyor… Yakıcı mavi gözlere ve enfes bir gülümsemeye sahip hovarda Dük’ün keyfine düşkünlüğüne imrenenler, onun kısa süreli mutlulukların peşinde koşmasının nedenini sorgulamamaktadır. Oysa Dük’ün kalbi kırıktır ve kendini korumak için ördüğü duvarları sadece bir kadın yıkabilecek, sadece bir kadın onun aşkını kazanabilecektir…
***
Kitap çok akıcı, hemen bitiyor. Serinin devamı dilerim çok ara vermeden çıkar. Kitapta beni tek rahatsız eden kızın bu kadar masum, hayatın türlü zorluklarını çekmiş ama şehvetli anlardan bir haber iken İkinci cinsel deneyiminde ustalara taş çıkartan performans serigilemesi oldu. Yavrum sen hangi ara bunları öğrendin? :) Kitabın çıtasını arttırmak adına yanlış bir yol. Hoş ne sahneler okuyoruz genel olarak bakılırsa orta ölçekli bir erotizm barındırıyor. 
Dom'a bittim, müthiş bir karakter. Hele o devirde böyle asi dövmelerin olması şaşırtıcı. Kitap size aslında birçok yenilik sunuyor. Historical ezberinden sıkıldıysanız masum bir tat sizi bekliyor.

Tarih84

Hiç yorum yok: