27 Ekim 2013 Pazar

Aşk & Çikolata & Harlequin #2: Arzunun Kıyısında - Sarah Morgan

19. Blog Tur temamız: Aşk & Çikolata & Harlequin!
''Bu konseptle her birimiz farklı bir beyaz dizi inceleyeceğiz.
Beyaz dizi karakterlerimize uygun çikolata seçip ruh halini tatlı acı sizlere anlatacağız. Yeri gelecek satırların dramını çikolata ile yumuşatacağız :) '' dedik TIKTIK
Harlequin ekim ayı kitaplarından kazanmak için çekilişe buyurun TIKTIK
Şimdi Arzunun Kıyısında kitabını inceleyip birkaç parça çikolata tatma zamanı :)

Arzunun Kıyısında

Sicilya Ateşi... Acımasız Santino Ferrara, güzeller güzeli Fia Baracchi kollarının arasındayken neler hissettiğini hiçbir zaman unutmayacaktı. Fia ise kocaman bir yalanı yaşamaktaydı. Biricik oğlunun, Santino'nun veliahdı olduğu öğrenilirse velayeti kendisinden alınacaktı. İki aile arasındaki anlaşmazlık dillere destandı! Acaba korkusunun gerçek sebebi yalnızca bu muydu? Yoksa rakibiyle geçirdiği tek gecenin aklından bir an olsun çıkmayan hatıraları ve daha fazlasını istiyor oluşu muydu?

Santino birbirine bağlı Sicilya'nın kültürünü buram buram taşıyan ailenin yakışıklı zengin bir oğlu. Oteller zinciri varisi. Büyüdüğü evin yasaklı bahçesindeki komşu kızı Fia ise aile sıcaklığına muhtaç, şiddet gören, hayatın acımadığı bir kız. Fia'nın annesi küçük yaşta terk etmiş, babada hayır yok tek dayanak katı dedesi. Babasının ölümü, erkek kardeşinin sorumsuzluğu yaşadığı tüm kötü olaylarda kaçışı hep yasak sınırdaki kayıhanede buluyor. Orada bekleyerek kendine geliyor hayaller kuruyor. Bir gece yine kayıkhanede olduğu bir an Santino ile karşılaşıyor. Birbirlerine hayvani bir tutku ile sahip oluyorlar. Aynı gece Fia'nın erkek kardeşi Santino'nun arabasını çalıyor, kaza yapıyor ve ölüyor. İki aile arasındaki husumet kan davasına dönüyor. Birkaç ay sonra Fia hamile kaldığını öğreniyor ve aradan 3 yıl geçiyor. Şirket ceosu olarak Santino bu yasak sınırı aşıp mülkü satın almak için geldiğinde hiç ummadığı şeyler oluyor. Fia'yı görür görmez tutkudan deliye dönüyor ve kısa süre içinde oğlu olduğunu öğreniyor eeee bir Sicilyalı oğluna piç damgası taşıtır mı aslaaaaa
Ya benimle evlenir kadınım olur oğlunun yanında olursun ya da oğlunu unut diyor.
Çokça yanlış anlama var, konuşacak öğrenecek şey. Bir yandan üzülürken bir yandan seviniyor tutkuyu buram buram hissediyorsunuz.
 Sarah Morgan daha önce okumuştum. Bu kitap ise satırlarına bağlanmama sebep oldu.
Öğrendim ki iki erkek kardeşi anlatan bir seriymiş. İlk kitap ise Aşk ve Güven. Bir ara alıp okuyacağım, karakterlerin konuk olduğu birkaç sayfada bu aileye bayıldığımı söylemeliyim.
Fia karakterini düşündüğümde aklıma bonibon geldi:) Onun çektikleri bonibon tadındaydı. Fia birçok acı yaşadı yani hayatın her yönünü gördü tıpkı bonibon renkleri gibi. Hayat bir kutu bonibon ise her renk ayrı bir hikayeydi. Fia acısını çekerken konular farklı farklı olsa da acının sonunda gelen mutluluk hep aynıydı Santino gibi. Bonibonun rengi farklı tadı aynı bu hikayede de Fia - Santino arasına renk renk -  türlü türlü  engel girse de sonu hep tutkulu - aynı oldu :)
***
arkadaşlarımızın seçtiği kitaplar ve çikolatalarının tadı

Hiç yorum yok: