8 Ekim 2013 Salı

A Game Of Thrones Çizgi Roman Karakterleri İle Dizi Karakterlerinin karşılaştırması

OKK 15. Tur Konuğu A Game Of Thrones - Çizgi Roman.
Önce kitaplar sonra dizi şimdi de çizgi dizi. İnsan ister istemez çizgilerde hayat bulan karakterler dizide seçilen oyuncularla nasıl örtüşüyor merak ediyor. Benim görevim de inceleme- tur yaptığımız serinin 1. cildinin dizi ile karşılaştırmasını yapmak.
A Game Of Thrones 1. cilt : dizinin 1. sezon ilk 4 bölümüne denk geliyor.  Kitapları 1 yıl önce bir arkadaşım ısrarla okumamı söylediğinde haberdar oldum. Dizisini ise duymamak imkansızdı. Dizi bu kadar iyiyse sarar o bekleme süresi beni delirtir diye başlamadım. Hayat tesadüflerle dolu bu harika çizimler olmasa belki yıllarca görmezden gelecektim:) 
Dün gece önce çizgi romanın 1. cildini bitirdim sonra diziye başladım 4. bölümde okuduğum kısmı tamamladım.
 1 taht 7 aile, hırs, şehvet, intikam!
Oyun Başlasınnnnn
Dün gece saatlerce çizgileri insanlarla karşılaştırdım.
1.Cildin oyuna yön veren karakterlerini seçtim.
Küçük Şeytan!
Sapkınlıkları ile ünlü bir cüce. Savaş meydanlarında bir usta. Duvarların ardındakileri gören hamleleri kurnaz birisi.
Lord NED Stark

 Çizimlerle oyuncular tam olmuş. Dizide- en azından benim izlediğim kadarıyla- eşiyle daha olgun bir görüntü sergiliyor.
 Çizimlerdeki bitmek tükenmek bilmez şehvet dizide yok:)
Güçlü bir kadın aynı zamanda anaç. Ned'e yakışıyor.
Diğer bölümlerde ön plana çıkan olay yaratan çift. Ejder soyu, asil prenses şimdilerde bir khalesii! Eşine resmen taht vaadi ile satılıyor. Acımazsız ağabeyi aksi taktirde kızı tüm orduya sunacağı tehdidi bile savuruyor, pislik.
Çift tam bir barbarlık örneği gösteriyor, kıza ilk başta çok üzüleceksiniz! Entrika baş gösteriyor güç çekiyor ve kadınlığını kullanmayı öğreniyor.
 Bu çiftin hastası çok!
Çizimlerdeki arzu dizide de yansıtılıyor
Eeee başka söze gerek var mı?


2 yorum:

Canan Ünal dedi ki...

Ben dizinin tüm sezonlarını izledim, ama kitapları henüz okuyup bitirmedim. Ama kitapçıda bu çizgi romanları görünce açıkçası çok da beğenmedim. Çünkü kitapları okurken,karakterlerin dizideki görüntüleri gözünün önüne geliyor ama çizgi romanda karakterleri çok çirkin çizmişler!Belki diziyi izlemeden çizgi romanı okusam daha farklı olurdu ama şimdi dizide gördüğüm karakterlerle çizgi romandakileri bağdaştıramıyorum:(

tarih84 dedi ki...

Canan Ünal: ben de tam tersi çizgi roman ile başladım kitapları da okumadım o yüzden daha bir çekici geliyor :)) İlk izlenim çok önemliymiş, kitabı okumadığım için direk diziye başlayınca çok barbarca adaletsiz gelmişti ne büyük çelişki