24 Eylül 2013 Salı

Vampire Knight / Vampir Şövalye - Matsuri Hino - YORUM

Her ısırık masum değildir!
3 yıl önce ısrar üzerine animesini izlediğim Vampire Knight'ın manga olarak tur konuğumuz olması büyük bir mutluluk:)  Manga denilince artık aklıma Akılçelen geliyor. Sitelerinde (tıklayınız) nereye baksam ya duyduğum animeler ya da merak uyandırıcı yenilikler karşıma çıkıyor. Sonunda Türkçe ciltlere ulaşabileceğiz. Pc başında gözlerimizi kör etmeyeceğiz. Nice mangayı bir heves indirip sonra da silmişliğim vardır. İlk defa elime alınca kendimi hikayenin içinde görebildim.
Her solukta benimle gezen eserin hali :) 
Animesini izlemiş olmak okunurluk açısından büyük rahatlık. 
Sanki okumuyor izliyor gibi bitti.
Herkes Zero dese de şimdiden söyleyeyim ben Kanameciyim! :)
Kızımız Yuri 5 yaşındayken vampir saldırısına uğrar. Kurtarıcısı Kaname onu Cross Akademisi'ne getirir. İyi kalpli müdür de kızı evlat edinir. Birkaç yıl sonra ailesi vampirler tarafından katledilen Zero'da bu akademiye yerleşir. Zero vampirlerden nefret etmektedir. Gizemli çocuğun bu akademide kalması için geçerli sebepleri vardır. Zero ve Yuki akademinin bekçileridir. Gündüz normal öğrencileri gece öğrencileri vampirlerden korumakla görevlidir. Akademi tam bir sır küpüdür öğretmenler bile kimlere ders verdiklerini bilmemektedir. Bu sebeple tüm gece koşturan Yuki ve Zero derslerde zor anlar yaşamakta öğretmenlerin şikayetleri ile uğraşmaktadır. Günler ilerledikçe gizler tek tek çözülür. Vampirler gündüz dışarı çıkabilmektedir , kendi aralarında tür dereceleri vardır. Kaname lider saf kan güçlü bir Vampirdir. Kan tabletleri ile geçen geceler yaratıkları hayli zorlamakta kendilerince bir çıkış aramaktadırlar.
Müthiş bir hikaye, bilinen vampirlerden çok öte keyifli kanlı bir hikaye.


1 yorum:

KUTSAL ÇİLEK dedi ki...

Ay ölüyom. Bu kadar okumak istediğim bir mangayı her yerde görmek...lanetlendim herhalde! Neyse ben gidip biraz daha ağlayayım. Yorum çok güzel olmuş bu arada,öpücükler.