2 Eylül 2013 Pazartesi

OKK 8. Blog Turu: Yakut Kırmızı (Yorum) - Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer SERİSİ

OKK Tüm Zamanların içinde gezintisine devam ediyor. İlk durak Yakut Kırmızı. Geçmişin düğümlerini çözmek için ilk adım. Bakalım bugünkü takvimde neler var?

02.09.2013

1. Kitap Yakut Kırmızı Yorum
The Reading Lady
Pudra Tozu
Kitap Tutkusu
Kütüphanemden Kitap Manzaraları
Fighting!!
Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisinin ilk kitabı Yakut Kırmızı:
Bazen sır küpü bir ailede yaşamak gerçekten de zordur. En azından 16 yaşındaki Gwendolyn bundan kesinlikle emindir. Ta ki günün birinde kendini son yüzyılın Londra'sında bulana dek. O zaman bunun ailesinin en büyük sırlarından biri olduğunu anlar. Buna karşın anlamadığı; bu zaman yolculuğunda aşka yer olmadığıdır. Çünkü bu, durumu daha karmaşık hale getirmekten başka bir işe yaramaz!
Gwendolyn, anormal bir ailede normal kalan belki de tek isimdir. Zamanda yolculuk geni taşıyan iki soyun bayan kolundan gelmektedir. Gen miras geçişinde yanlış günde doğmasıyla bu önemli-karizmatik görevi zaten pas geçmiştir. Tüm normallik çabasına rağmen küçüklüğünden beri hayaletleri gören, birçok tuhaflığın merkezi olan kızımız, kendini ifade etmek istedikçe ''dikkat çekme çabası'' denilerek görmezden gelinmiştir. O bir yetim, o bir ezik, o bir sıradan, o bir kızıl saçlı olmayan tek Montrose torunudur. Ahh keşke her şey bu kadar olsa, bir de baş belası, mükemmel yaratık kızıl afet kuzen, gen miras taşıyıcısı olduğu düşünülen Charlotte vardır.
Okulda tek dayanağı, can arkadaşı Leslie sayesinde hayat biraz normalleşmektedir. Tabi bir de okulun eski sahibi, 18. yy beyfendisi hayalet James'i unutmamak gerek :)
Charlotte'tan beklenen sıçrayış döneminde, bizim kızımız zamanda 3 kez geçmişe gider. 3 felaket atlatır. Tarihi bilgi yok, dönem hazırlığı yok, savaş eğitimi yok, dil eğitimi yok, ayyy oturuş kalkış, yelpaze sallayış eğitimi bile yok felakettttttt
Neyse efendim kızımızın annesine açılışı, muhafız birliği ile tanışışı müthişşş karizmaaaa de Villers, erkek gen taşıyıcı soyundan Gideon ile karşılaşması bu zaman yolculuğuna damla damla aşk acısını da ekler.
***
Zamanda yolculuk komik anlara da sebep oluyor, kızımız pek kural tanımaz. Zaten kimse de kıza güvenmiyor o da bildiğini okuyup 18. yy a cep telefonu taşıyor. Zombi kılıklıları fotoğraflasa da ebay koyup fotoğrafları satamıyor:( Oğlumuz da enteresan, millete tavsiye veriyor Nottinghill'den ev alın, apple hisseleri alın diyor :) Adamlar da çocuğa deli gözüyle bakıyor o ücra sokaktan ev mi almak, elma hissesi mi şimdiki gençler fazla afyon ruhu kokluyor canımm hahahahah :)))
***
Seri konusunsa çekincelerim vardı. Seri risk, başladın mı illa bitirmek istiyorsun. Kitabın özeni ,kapak tasarımı beni çekiyordu. Yurt dışı yorumları ilgimi körüklüyor Türk bloglarında yorum azlığı geri adım atmama sebep oluyordu. Pegasus yine yaptı yapacağını can damarımızdan vurdu. Harry Potter sonrası içimdeki boşluk doldu, ilk kitabı gülerek, heyecan dorukta okudum. Özellikle 2. kitabı gıdım gıdım , sayfalar bitmesin diye yavaşlatarak okudum. Üçüncüde eridim, yutkunmakta zorlandım, heyecandan zıp zıp zıpladım.
Bu seri müthiş! Ne duruyorsunuz alın okuyun derim. yok biraz daha bilgi edinelim diyorsanız bizi izlemeye devam edin :) Çekilişimize katılmayı da unutmayın efendim TIKTIK
***
Katkılarından dolayı Pegasus Yayınlarına teşekkür ederizHiç yorum yok: