26 Eylül 2013 Perşembe

OKK 12. Blog Turu: Aşk & Çikolata & Harlequin - Tehlikeli Oyun / Kim Lawrence

Okuyan Kızlar Kulübü 12. blog tur konuğu Harlequin - Beyaz Dizi! 
Harlequin'in Aşka yelken açan dünyasında romanların acı anlarını çikolatayla dindirmeye karar verdik. Kitaplarda her daim kadınların tarafı olan ben, çikolatamı  Bety'nin tarzına göre seçtim. 
Yoruma geçmeden kitabımızın konusuna bir bakalım.
 Tehlikeli Oyun - Kim Lawrence
Theo Kyriakis, zengin ve karizmatik bir iş adamıdır ve Kyriakis Şirketi'nin, geri planda kalmayı yeğleyen gizli patronudur. Beth ise küçük kardeş Andreas'ın, kendi halinde, gösterişten hoşlanmayan sekreteridir ve patronuna âşıktır. Fakat Andreas ona yüz vermek yerine, Theo'nun eski nişanlısı Ariana ile nişanlanma niyetindedir. Theo, Ariana'nın ne kadar sahtekâr ve ikiyüzlü olduğunu bildiğinden, kardeşinin bu niyetine karşı çıkar. Planını uygulayabilmek için Beth harika bir fırsattır. Beth'i süsleyip püsleyerek Andreas'a sunacaktır. Fakat işler planladığı gibi gitmemeye, aralarında bir yakınlık oluşmaya başlayınca, durum karmaşıklaşır. Her ikisi için de oyun olarak başlayan bu aldatmaca giderek gerçeğe dönüşecektir.
***
Korunaklı bir dünyada beyaz masallarla büyümüş Elizabeth, bilmediği bir dünyanın kirli oyunlarına ayak uydurabilecek mi?
***
Harika bir gülüşe sahip patronuna ilk görüşte aşık olan Beth gün geçtikçe kendini bir çıkmazda bulur. Bir yandan iş yükünü sırtlanır bir yandan şirketin asıl adamı Theo stresi çeker. Theo şirkete adım attığı an etrafta fırtınalar kopar. Beth bilir ki bir patron kadar bilgili, çalışkan, kimseyle derdi olmayan silik bir tiptir. İşten çıkarılma ihtimali sıfır olan birisi. Günler geçer, yakışıklı patron Andreas abisinin eski nişanslısı ile evlilik kararı alır. Nişan yüzüğünü bile Beth'e seçtirir. Eeee artık bu kadarı da fazladır. Yaşanılan gerginliğe daha fazla dayanamayıp istifa eder. Theo hem işler için hem de kardeşinin kötü bir kadının tuzağından kurtarmak için Beth'i ikna eder. İşteeeee dananın kuyruğu da burada kopar.
Theo, Beth ile anlaşır. Onu sil baştan değiştirir. Kıyafetler, saç makyaj ...
Theo bilir ki Andreas öz güven eksikliği ile yön değiştirecek, abim flört ediyorsa vardır bir bildiği diyerek Beth'e atlayacaktır. Beth de oğlana aşık, kız iyi, işine de hakim daha ne olsun :)
İşte o öyle olmuyor! :)
İlk maçta yorgun düşen ve her geçen dakika Theo'ya şehvet hisseden kızımız yeter diyerek sahadan ayrılır.
O dakikadan sonra da ne Theo ne de Beth Andreas'ı düşünür.
Zaten kitap da bu noktada güzelleşir.

 Çikolata Seçimim ve Elizabeth Karakteri:
Beth küçük yaşta ailesini kaybetmiş, büyük annesine sığınmış birisi. Kendi dünyasını insanlar ne der, kim ne düşünür diyerek demode kıyafetlere gizlenerek yaşayan bir tip. Theo sahneye çıkıncaya kadar kıyafetlerle gizlenmiş  şahane vücut, tendeki şehvet kuytularda saklı kalmış. Fıstıklı Damak Çikolata seçtim. Dıştan sıradan bir çikolata. Biraz baktığında sütlü. Yani leziz, ortalama bir ideallikte. Beth de dıştan baktığında sıradan bir sekreter. Biraz dikkat edince işe tam hakim bir yönetici!
Theo devreye girince o saçma kıyafetler altında gizlenmiş fıstık gibi kadını ortaya çıkıyor. Damak çikolatayı kırdığımızda içindeki fıstığın çıkışı gibi!
Güzel keyifli bir hikayeydi, özellikle son 80 sayfada keyifle ilerledi. 112 sayfalık bir kitapta aralıksız 80 sayfa keyif az bulunan bir zevk :) Harlequin'in yenilenen yüzünü, seçimlerini gerçekten de seviyorum. 
19:00

The Reading Lady – Lynne Graham/Tek Dokunuş

Pudra Tozu – Kim Lawrence/Tehlikeli Oyun

Kitap Tutkusu – Lynne Graham/Büyük Fedakarlık

Kütüphanemden Kitap Manzaraları – Maya Banks/Geçmişin Ayak İzleri

Fighting!! – Debbie Macomber/Bir Melek Gibi

Hiç yorum yok: