19 Eylül 2013 Perşembe

OKK 10. BLOG TUR: Tatlı Bela - Jamie McGuire (YORUM)

 Okuyan Kızlar Kulübü 10. Blog Tur konuğu ''Ayaklı Bela'' kitabı ile 
Jamie McGuireBeatiful serisini tanıtırken istedik ki ilk kitap 
Tatlı Bela'yı da hatırlatalım. Maceranın ilk durağına dönelim. 
Kim bu seriye Beatiful der ki başlı başına BELA :)))
Aşıksan başın belada!

Abby Abernathy karanlık geçmişiyle arasına mesafe koymuş olan, alkol kullanmayan, küfür bile etmeyen kendi halinde bir kız, fakat hayatını dövüşerek kazanan ve vücudu dövmelerle kaplı yakışıklı Travis Maddox onun hayatını değiştireceğe benziyor. 

İyi kız ve kötü çocuk... Bu birliktelik bir aşkın mı habercisi yoksa bir felaketin mi?
Tatlı Bela sadece bir "bestseller" değil, uluslararası bir fenomen. Yayımlandığı günden beri tüm dünyada büyük yankı uyandıran bu kitabı okumayan kalmayacak.


 19 Eylül 2013

Tatlı Bela Kitap Yorumu

Kitap Tutkusu

Fighting!!!

Pudra Tozu 

Tatlı Bela - YORUM
Abby evden çok uzağa tüm bilinenlerden kaçıp bilinmeyene yol alıyor. Amerika tatlı kuzeni, güveneceği tek dost ise onu bırakmayı reddediyor. Birlikte bambaşka bir coğrafyada üniversiteye başlıyor. Amerika güzel ve seksi cazibesiyle iyi çocuk Shepley ile çıkmaya başlıyor. Shep de bu hayatta kendi kuzenine Amerika gibi ölümüne bağlı. Kuzen ise kötü çocuk Travis Maddox. Yumruklarını paraya çeviren, dövmeli boylu poslu ukala tek gecelik ilişkiler kralı bir serseri.
Tatlı kız Abby kötü çocuk, arıza Trav mi?
YOKSA !!!!
 Tatlı görünümlü bilinmez Abby ile ön yargıların ardındaki altın çocuk Travis mi?
Ters köşe bir kitap. Travis'i sevecek, Abby saç baş yolmak isteyecek Amerika&Shep çiftine bayılacaksınızzzzz!
Vallahi ben kitabı Amerika ve Shep için okudum. İlk sayfadan içime işledi tatlılığı.
***
Gençler arasında çok sevilen bir kitap oldu. Tür itibariyle 18-23 yaş arasına hitap ediyordu. Bazen düşündüm bu kadar abartmaya değer mi diye. Bu, kitap kötü anlamına gelmesin! Sadece ne oluyoruz dedim, düşününce ve biraz yazılan çizilen kitleye bakılınca insan hak veriyor. Her şey bizler için değil ya da yetişkin edebiyata aşina okuyucular için. Bu kitap tam bir genç fantezisi!
Lise - Üniversite yıllarında bir Travis hayali kim kurmadı ki?
Ömrünü size adayacak bir erkek, her şımarık davranışı alttan alacak birisi. Yeri gelip çiçek verecek, yeri gelip diz çökecek yani ne düşlerseniz bu kitapta karşınızda!
***
Tatlı Bela Abby tarafından anlatılıyor, kıza sinir olmak için sebep çok. Travis'i resmen parmağında oynattı. Abby cephesinden okuyunca durum bu peki Tarvis? İşte en güzeli bana göre ikinci kitap Ayaklı Bela! Hatta ikinci kitabı okurken yahu şu Maddox kardeşlerin de hikayesi çıksa diyip durmuştum. Öğrendik ki Maddox erkekleri de yolda,  İkizler ilgimi çekmese de diğer erkek kardeşler favori olacak gibi:) 
Jim çok sevinecek, dilediği gibi Abby gelinleri olursa vay bu adamların haline!
***
Büyü bozulmamalı yorumları daha derinlemesine Ayaklı Bela kitabına saklayalım:)
Bir Hayran Çalışması:
Katkılarından dolayı Yabancı Yayınları'ına Teşekkür Ederiz

Hiç yorum yok: