20 Eylül 2013 Cuma

OKK 10. BLOG TUR: Beautiful Disaster (Tatlı Bela) Çılıgınlığı - TATTOO

Güzellik, zevk göreceli bir kavram. Sınır yok! Blog tur konuğu kitabımız Tatlı / Ayaklı Bela. Travis karakteri de dövmeli, asi görünüşlü bir erkek. Canı sıkıldığında dövme model çizimleri yapan, baklavalı vücudunu dövmeler ile işleyen birisi. Anlatım çekici olunca insan bir dövmeli erkek portresi çiziyor tabi.
Beautiful serisi hayranları sınır tanımıyor. Bu sevilen seri önce yüreklerine işliyor sonra da bir cesaret bedenlerinde ölümsüzleştiriyor.
Beautiful serisinin hayranlarının tattoo çılgınlığı:
 Travis tek-ölümsüz aşkına ''Güvercin'' diyor. 
Buraya kadar tamam, dövmeler mantıklı!
Abby'e özenmiş ama abartmış buna da kabul.
Yabancı Yayınları orijinal kapak kullanımı ile kitaba sadık kalıyor. O nedenle bir bilen bir duyan varsa şu KELEBEK meselesini anlatsın. Nedir alaka? Ben çözemedim. Şöyle mi demek istedi ben mini mini bir tırtıldım, dallarda hayattan sıkıldım, ördüm kozamı sil baştan yazdım kaderimi ve şimdiiiiiiii kanatlarım var uçabilirim, bu dalları terk edip bilinmeyene yol alabilirim mi ... offff kapak kitap içeriği ile uyuşmuyor, ben saçmalamışım çok mu :)))
Yine de orijinale sadık kalınmasını sevdim.Bunu hiç anlamadım!

2 yorum:

Seda A dedi ki...

Tatlı(beautiful)-kelebek- bela(disaster)-kavanoz- anlamının böylesine güzel bir yaratığı tutsak etmenin çok üzücü olduğunu yansıttığını düşünüyorum.Belki iki karakterin ilişkilerini simgeliyordur.Tatlı-güzel- bir potansiyeli olan karmakarışık bir ilişkiyi.

tarih84 dedi ki...

Seda A: açıkçası ben farklı düşündüm, bazen bildiğimiz kelimeler farklı anlamlarda kullanılır, o kadarrrr seviliyor ki daha argo ya da daha efsanevi bir çağrışım çıkacağını sanmıştım:) Diğer kapaklara bakınca genelde ya dövme ya da güvercin kullanılmış.