21 Eylül 2013 Cumartesi

OKK 10. BLOG TUR: Ayaklı Bela - Jamie McGuire (YORUM)

Okuyan Kızlar Kulübü 10. Blog Turunun son gününe geldik. 
Kitabımız Ayaklı Bela'yı yorumlama vakti.
Tatlı Bela güzel bir hikaye. Harika dostluklar, iyi kuzenler, nefret edilesi bayan karakter ve rüya erkek Travis. Okudum, o an benim için kitap orada kaldı bitti gitti.  Ara vermeye fırsat kalmadan Ayaklı Bela'yı okudum. Aynı hikayeyi Travis gözünden okumak çok iyiydi. İkinci kitabı çok başarılı buldum. Yazarın diğer kitaplarının da daha iyi olacağının sinyali gibiydi. Ayaklı Bela'yı okuyunca Trav gözümde şahlandı. Abby ise bildiğin Abby gıcık! Son kısımda biraz topladı tabi:)
Kitabın konusuna geçelim:
Aşıksan başın belada!

Abby Abernathy; geçmişini unutmak için kalkıp uzak bir şehre okumaya gelen, temkinli, kendi hâlinde bir kız. Travis Maddox; hayatını dövüşerek kazanan ve aşka inanmadığı için tek gecelik ilişkilerle avunan bir erkek. Aşk ve bela birbirine hiç bu kadar yakışmadı...

Travis annesinden hayatla ilgili iki şey öğrendi: 
Aşkı bul. Ve onun için ölümüne mücadele et. 
Bu hikâyeyi biliyorum demeden önce bir kez daha düşünün. Her aşk hikayesinde iki taraf vardır: 
Esas oğlan ve esas kız. 
Tatlı Bela'da esas kızı dinledik; peki ya, esas oğlan? 
Bir erkeğin aşkı için verdiği mücadeleyi kendi ağzından tüm içtenliğiyle dinlemeye hazır olun...

 Travis'in gözünden dinleyince tamam diyorsunuz, taşlar yerine oturuyor. Tatlı Bela bir genç fantezisi olabilir Ayaklı Bela'da ise başlı başına yaşanmışlık izi var. İlk kitabı okurken hadi Trav bu kadar saf olma, şu kıza uyma, yeterrrr diyorsunuz. Ayaklı Bela'yı okuyunca Travis'in Abby'e aslında şımarması için izin verdiğini anlıyorsunuz. Abby kendi kararlarını alıyor olsa da Trav domino taşlarını kontrol ediyor, Abby'nin düşmesine izin vermiyor. İki erkek arasında kalmasına dişlerini sıksa da izin veriyor çünkü diğerinin beş para etmezliğini biliyor. Gözü kulağı oluyor.Amerika arada atar yapsa da Travis'i destekliyor içeriden bilgi her daim geliyor.
Arkadaşımız Kitap Tutkusu çok güzel bir çalışma yaptı.
Beni kimden dinlemek istersin? Abby? Travis?  TIKTIK
Yazıyı okuyunca iki kitabı da okumak isteyecek, iki karakterin de derinlerine ineceksiniz. Size duygularını fısıldayacaklar. Dilerim yazar diğer kitapları tek bir kişi üzerinden yazar.


 

1 yorum:

Syhn dedi ki...

vaay amerika demek!
travisin ağzından okumalı yaa tabii kiii!!!