16 Eylül 2013 Pazartesi

Deniz Canlıları ve Sahil Temamıza Veda

 Bu yıl yatak odamda değişiklikler yaptım. Kitaplık değiştirdim, kitaplığıma uyumlu masa aldım. Daha az eşya daha çok kullanım alanı. Mayıs başı masamın ölçülerinde örtü bulamayınca annemden rica ettim. Kumaşçıları gezdik, temalara baktığımda sahil ve deniz canlıları olsun dedim. Size şaka gibi gelebilir ama ben tek başıma yiyeceğim yemek tabağımın bile bir şıklığı hak ettiğini düşünürüm. Bu nedenle örtüden peçetesine bununla uyumlu fincanına kadar keyifli bir alışveriş yaptım. Sizler de aylardır bu parçaları görerek aşina oldunuz:) Eee havalar soğuyor yeni bir masa örtüsü kumaşı bakmalı bir iki güzel iç açıcı fincan almalı, ne yapabilirim ki çok seviyorum :)
 Fincanlarım: balık ve deniz atı figürlü ince porselen fincanlar Mudo mağazasından. Mavi ise ikea. Çok severek kullandım, ince porselen fincanda kahve içmek gerçekten de çok güzel oluyor.
 Çaykolik biriyim. Her gün içmezsem ayyy başım tuttu diyenlerden oluyorum. Çay tabağım da Mudo mağazalarından, çay kaşıklarım ise süs. Bir arkadaşım gelip eşlik ederse diye:) Biz ailecek şeker kullanmıyoruz, diyet yapmıyoruz ama çay/kahve tadını şekerin bozduğunu düşünüyoruz.
 Bu kaşıklara bayılıyorum. Pazardan almıştım. Fincan yüksekliği çay kaşığı için fazla yüksek, tatlı kaşığı için fazla kısa kalıyor. Bunun için de bu zarif kaşıkları kullanıyorum.
 Odamda kendi kullanım için peçete bulundururum. Ailecek kullandığımız peçeteler hep düz renklerde oluyor. Ya siyah ya da beyaz, ailem pek renk sevmez!
 Masa örtüm çay kahve lekesi tutmuyor hatta üzerine dökülen sıvılar boncuk boncuk kalıyor peçete ile silin leke olmuyor. Seviyorum, metresini 18 TL den almıştık aklınızda olsun. Yukarıda gördüğünüz mini tabağı ise Tansaş'tan almıştım.
Odamda kitap okurken, kahve içerken kokusu ile eşlik eden Vanilyalı mum. Bayılırım vanilya kokusuna, çokça yaktığım halde bitmiyor, sanırım yıllanacak :)
Bir sonraki temam nasıl olur bilemiyorum. Bakalım bir alışverişe çıkmalı.
Tarih84

5 yorum:

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

sağlıkla kullan canım bu su tutmayan DAK ketenler harika oluyor ben de gelin kızımın mutfağında kullandım.
Kış aylarında deniz teması içini açacak güzel tercih ,anneciğinin ellerine sağlık

tarih84 dedi ki...

Örgü Çantam: örtü kumaşının kullanışlılığı harika doğrusu

nabrut dedi ki...

çok severim bu temayı!
örtünde çok hoş olmuş annenin ellrine sağlık!
bizde şeker kullanmıyoruz ama çayda:)kahvenin şekerli ve bol kremalısını isterim:)

Berre dedi ki...

Hiç şaka gibi gelmedi, ben de yalnızken bile güzel şeyler kullanmayı severim :)

The Reading Lady dedi ki...

Ben de çok severim marine temasını! Yeni temanı da merakla bekliyorum :)