26 Ağustos 2013 Pazartesi

Sosipop : DİKKAT Tehlike! SüperFresh

Yıllarca filmlerde Amerikan tarzı ürünleri gördük, özendik, yemek istedik. Fastfood ürünler çoğaldıkça bir çoğunu denedik. Benim Acemi Prenses filminde görüp aklımda kalan bir ürün vardı. Bu ürüne çok benzer sosipop görünce hemen aldım. Hava sıcaklığı normaldi, hemen eve geçip ürünü buzluğa koydum. 2 adet pişirdim 2 farklı pişirme tekniği uyguladım. Birini kızgın yağda diğerini ısınmış fırında sonuç fiyasko! Süperfresh aradım, sizden ürün değil bilgi istiyorum. Bu üründe bir yanlışlık var dedim. Numara bıraktım tık yok. Facebook üzerinden çokça yazdım üründe hata varsa yazmayayım, ürüne yanlış bir imaj çizmek istemem dedim. Tüm iyi niyetim yaklaşık 40 gün sürüncemede bırakıldı. Ben de yetti be diyerek sizlerle paylaşıyorum. Kimse kusura bakmasın, süper fresh bitmiş, ardından gelen firmalar almış başını yürümüş. Bundan sonra tek bir ürün bile almam!
(Yukarıda gördüğünüz makarna pişirme tekniği çektirmedir. Ben makarna yaparken çekeceği kadar su eklerim ve içine bir tane bulyon eklerim. Çekme işlemi tamamlanınca yağını ekler karıştırır sıcağı sıcağına sunum yaparım. Daha leziz oluyor.)
Ürün sonrası başıma gelenler: ürün çok şekerli bir tat bırakıyor zaten ağız tadıma uygun değil, eğer ürün tuzlu yapılsa gerçekten de satış grafiği farklı olabilirdi. Çok net hatırlıyorum bu ürünü ilk gördüğüm zamanlar tüm buzluklar dolup taşıyordu şimdi kıyıda köşede kalmış. Ben ne mi yaşadım? İshal oldum, hem de aynı gün ürünü anlatıp satın almasını sağladığım arkadaşımın da ishal olmasına sebep oldum:( Genel dağıtım ya da hava sıcaklığı mı dedim, uyarmak istedim ama nafile!
***
Bilinçli bir tüketici olduğumu düşünürüm. Telefon açamaya hiç üşenmem. Çoğu zaman raflarda gördüğüm aksilikleri haber verir firma prestijini korumasını sağlarım. Bunu yaparken de öyle ürün falan istemem, çünkü ben zaten yeni ürünler deneyen, devamlı satın alan biriyim. Gerek yok! Çok düşündüm yazıp yazmamakta. Ama hem firmanın müşterisine karşı tutumu hem de çocukları özendirici bir ürün olması beni yazmaya itti. Anneleri, tüketicileri uyarmış olayım. 
***
İyi, afiyet yerinde güzel günler dilerim.
Tarih84

10 yorum:

Kaan Arer dedi ki...

bu ürünü ben de iki gün önce gördüm ve çok karışık geldi bunu bence iyi bir şekilde üretip lezzetli bir çekilde pazarlayamazalar diyerek almamıştım, şimdi aklımı seveyim diyorum..

geçmiş olsun kuzum. ve müşterisine hiç saygı göstermeyen markayı da kınıyorum..

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

Canım öncelikle geçmiş olsun sana ve arkadaşına.

yazmakla çok iyi yapmışsın isim yapmakla iş itmiyor anlasınlar.

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

Halbuki ne kadar lezzetliymiş gibi duruyor. Gözüme çarpsa kesin alırdım iyi ki almamışım o zaman.

nabrut dedi ki...

bende almştım ama ben kore dizilerindeki prinç keklerine benzeterek aldım :)
fırında pişirdim yanlız ben ağır olmasın diye.
senin gibi bir zehirlenme tarzı problem yaşamadım.
ama acayip şekerli bir şey o ne ya!sosis artı şeker !sosiside bir şeye benzemiyor zaten.yerken şekerden genzim yandı resmen ve midem bulandı.
ve bitiremedim bile.
halbuki bir sevinç pirinç keki gibi bir şey buldum diye almıştım ki fiyatı da epeyce pahalıydı ayrıca!!!

sewooo dedi ki...

Paylaşarak iyi yapıyorsunuz bence ben de bu konularda uyarırım sağlık çünkü şakaya gelmiyor.eğer uyarılar olursa firmalar daha dikkatli olur diye düşünüyorum. Çok geçmiş olsun

Syhn dedi ki...

şunu doğru dürüst yapsalar ne tutarmış oysa. yazık.
:/

tarih84 dedi ki...

Yorumlarınızı okuyunca doğru olan yazmakmış dedim, teşekkürler :)

Fatih Belli dedi ki...

Allah aşkına , bu ürünü fırında ve yağda pişirdiğiniz konusunda ciddi misiniz? Bir de buğulamasını deneseydiniz keşke. Bu ürün Amerika'nın 1 numaralı dondurulmuş fast food ürünüdür ve mikrodalga fırında pişirilir. Ağızda bıraktığı tat ise Amerika'daki gibidir. Tuzlusunun üretilmesini isteyen ilk kişi de sizsinizdir herhalde.

tarih84 dedi ki...

Fatih Belli: tepkinizi ''normal'' karşılamaya çalışıyorum. Firma ile görüştüm ve şeker oranı konusunda çokça şikayet alındığı belirtildi. Ayrıca pişirme önerilerinde fırın ve kızartma seçenekleri de var! Amerikan yapım filmlerde ise kazanların içinde sokakta pişiriliyor gibi bir görüntü var. Ben araştırmadan yazmıyorum! Sonuçta ülkemizin damak tadına uygun değil. Örneğin çok meşhur cips firmaları bile ülkemizde beğenilmesi için ciplerdeki sirke özünü kaldırıp tuz ve yağ kullanmaktadır. Buna göre yazımı bir daha okuyun derim.

Tolga dedi ki...

Arkadaşlar bu ürünün orijinal adı "con dog" ve ağırlıklı olarak kızartılarak yapılır, şekerli falan da değildir.