31 Ağustos 2013 Cumartesi

Seni Sevmek İstemedim - FM Arsal : Bırak Doğan Şu Kızı Ben Seni Severim

Bazen satırlarda kayboluruz ya da satırlar bizde. Karakterler işler benliğimize. Kitap, kitap olmaktan çıkar bir dost, bir mazi gibi anlatılır dilden dile. Doğan! Unutulmazım ... kitabını okumadan bir ömür tanımışçasına sevdiğim karakterli karakter! Adamım!!!
FM Arsal kitaplarına karşı sevgimi biliyorsunuz, her kitap ayrı değerli. Kitapları aşıp gelen Doğan apayrı. Yaklaşık 5 ay önce bitirdim Seni Sevmek İstemedim'i, elim gitmedi bir türlü yazamadım. İnsan önem verdikçe kasılıyor, nereden başlasa nerede dursa bilemiyor. Şu anki durum bu :( 
FM Arsal ve kitapları hakkında bilgi için TIKTIK
Yaklaşık 1 yıl öncesinde FM Arsal kitaplarını ara ki bulasın. Basımı tükenmiş, birçok ebook facebook sayfasından kaldırılmış, kitap konusu dilden dile dolanmış kitap duasına çıkmış durumdaydık. Şimdi kitaplar yeniden basılıyor, set olarak satılıyor TIKTIK her an yeni bir kitap haberi ile mutluluktan uçuyoruz.
Gün bugündür diyerek başlıyorum Doğan sevdama ve Seni Sevmek İstemedim'in hikayesine.
Kitaplar yeniden basılıyor demiştim, ilk kitap Nefretten Sonra'yı okumanızı öneririm. Her ne kadar bağımsız okunabilir olsa da seri başından başlamak ayrı keyif. Nefretten Sonra TIKTIK
Doğan karakterini kitaptan kitaba o kadar çok okudum ki, Doğan ne yapsa kızamaz durumdaydım. SSİ okuyunca önce bir durdum sevdiğim adama karşı gelemezdim ama cadı-şımarık Pınar o kadar haklıydı ki biraz kızmış gibi okudum :) Sonra baktım olmuyor Pınar DOĞANıma çektiriyor eeeeehhh yetti be diyip Doğancığımı korudum :) Yani pek tarafsız bir yorum beklemeyin efendim benden :)
 Bu kitabı okurken o kadar çok abur cubur yedim ki ahhh yazım öncesi bir bakayım derken bir bakmışım yeniden sofra kurmuşum kendime :(
Seni Sevmek İstemedim
''Kararlı bir adam istediği kadını ne kadar sürede elde edebilir?
Peki çaresiz bir kadın nefret ettiği adamı neden sevmeye başlar?''
Doğan iki hayat arasında sıkışıp kalmış, korku bilmez çapkın, birçok şeye inancını yitirmiş bir adam. Geçmişin izleri, kaçınılmaz olarak başlayan gizli hayatı - Vatan uğrunda tehlikenin içinde sürdürdüğü yaşamda yalnız bir adam. Bu uğurda tanıdığı 3 vazgeçilmez dost (Tamer- Tahir- Akın). Annesi değer verdiği tek kadın, arkadaşlarının evlilik-aşk hikayelerine baktıkça ben asla aşık olmam, çok tehlikeli, deli işi diyen ... annesinin seçtiği itaatkar bir eşle zamanı gelince evlenirim lafları ile kaçınılmazla dalga geçen bir serseri :)
Tehlikeli yaşamının yanında başarılı bir iş adamı. Ödenmemiş senetlerdeki bir isim geçmişe yolculuğu, hesaplaşma günü için yolu Mersin'e düşer. Muhteşem eve adım attığı an havuzdan yeni çıkmış bikinisiyle yarı çıplak Pınar ile çarpışır. İşte birkaç saniyelik anda bir ömürlük bir karar verir. Bu karar tam da Doğan'lıktır. Bedeli her ne olursa olsun Pınar onun olacaktır. Pınar mı hırçın, erkekleri oyuncak gibi kullanan, bir heves nişanlı (bana göre dize yatırılıp iyi bir dayak atılası) bir dilberdir.
Tahsilat işi bir evlilik vaadine karışır ya da bir birliktelik! Kıza bir açıklama bile yapmadan kaçırır. Çıkmaz yollarda Pınar ne kadar mücadele etse de boyun eğer. Evlilik mi aslaaaa! İşin içine tutku da girince bazı şeyler kaçınılmaz olur. Pınar'ın nefreti, öç alma isteği o kadar derindir ki kendi duygularını bile fark edemez. 
Bu hikayede dönülmez ne kadar yol varsa sapılmış, sınırlarda gezilmiş, affetmemek-hırs-intikam uğruna atılan adımda bağışlanması neredeyse imkansız olaylar yaşanmıştır.
***
Doğan'a kızdım sonra içim acıdı:( Pınar'ı haklı gördüm sonra saçından sürümek aklını başına getirmek istedim.
***
Ahhh be Doğan dedim ne uğraşırsın Pınar'la? Adres yanlış!  Ama işte satırlara sesimiz işlemiyor:(
***
Kitabı okurken aklımdaki Doğan'ım:
İyi okumalar efendim, ara ara FM Arsal kitapları tanıtmaya devam edeceğim. Dediğim gibi insan sevince zor yazıyor:( Nasıl aktaracağını pek bilemiyor.
Tarih84

10 yorum:

Adsız dedi ki...

Muhteşem bir yorum olmuş, helal dedim ekran karşısında... Ellerinize sağlık :)

La Fea dedi ki...

Yok tamam sen hiç bir yazarı, hiç bir kitabı bu kara gönülden, bu kadar beğenerek anlatmadın. İlk kitap alışverişimde alacağım FMA kitaplarından birini. Çok merak ettim. Normalde umursamam biliyorsun ama bu kadar uğraşa, projeye, öneriye kayıtsız kalmak bir yere kadar :))

Leithy Cat dedi ki...

Nefret edilene aşık olmak stockholm sendromu gibi bir şey sanırım.

Merak ettim kitabı.

nilo dedi ki...

adamım dodo kitabı okurken kendimi öyle kaptırmıştımki böyle bir erkek acaba varmıdır diye düşünmeden edemiyorum ve sonra diyorumki hey kızım bu dünyada doğan gibiler var ama malesef bize ahhhh burayı geçelim üç kitabıda okudum itiraf etmeliyimki natalyayı güneyi helede pınarı okadar kıskandımki yada kıskandı demeyelim hasetimden öldüm ha bu daha iyi oldu yani kısaca tek kelime süpeeeeeeeeeeeer

tarih84 dedi ki...

teşekkür ederim ADSIZ

La Fea: gerçekten bende yeri ayrı yoksa bu denli övmem

Leithy Cat: daha ötesi mutlaka oku

nilo: offf ben de kıskanıyorum:(

Adsız dedi ki...

Kitabı çok güzel anlatmışsın ama benzettigin dogani beyenmedim.

symgrsl dedi ki...

Hay agzina Saglik :)

Adsız dedi ki...

kitaplarin tam olarak cikis taruhleri ayni mi bilmiyorum ama bana grinin elli tonunu hatirllatti.Cokca ozenilmis bence.Hatta Greyin yardimcisi Taylorla burdaki kahramanin yardimcisi Turker bsimleri bile benzetilmis.Cok amotorca geldi bana,

tarih84 dedi ki...

Adsız:Elli ton serisi popüler ve çok okunan bir kitap olunca okur hep onunla kıyaslıyor. Halbuki bu kitap daha 50 ton yokken yazılmıştı. Eğer birini birine benzeteceksek 50 ton FMA romanına benzer demek daha doğru. Neyse bu konu uzar özetle alakası dahi yoktur.

Irem Özkan dedi ki...

Fatih murat arsal kitaplarında karakter olarak pınar dan nefret ediyorum. Bütün kitap boyunca alışamadım.