9 Ağustos 2013 Cuma

Ölüm Şarkısı: O zamanlar İyi Bir Fikirdim, Şimdiyse Muhteşem Bir Hata! (Kaliteli- Harika Bir Kurgu)

Beklediğimin çok çoook üstünde harika, dolu dolu bir kitaptı. İlk defa çift yazarlı bir kitap okudum. 
Çoklu yazarlı kitaplarda yazarlar bölüm bölüm kendini gösterir. Bu kitabın yazarları ise iki kız kardeş, iki kişi tek olup ruhlarının derinliklerinden satırlar sunuyor bizlere.
Yazarların dünyası ve kitapları hakkında geniş bilgi için TIKTIK
 The Killing Song 2011 çıkmış, Arkadya etiketiyle 2013 de Ölüm Şarkısı adıyla kitap raflarımızda yerini aldı. İzmir Kitap Fuarında liseli kızların heyecanla ''işteeee, ölüm şarkısııııı'' dedikleri günden beri aklımın köşesine yazdığım bir kitaptı. Kısmet bu zamanaymış, gerilmekten- korkmaktan hoşlanmayan ben bayılarak okudum. Derin bir çalışmanın ürünü, zevkle okutuyor, satırlar su gibi gidiyor.
Kitabı okurken Paris'i yeniden keşfe çıkıyorsunuz. Eyfel kulesi, moda mağazaları dışında Paris gerçeği, yerin altına bir davet adeta. Amerika- Paris-İngiltere-İskoçya şarkıların izinde adım adım sona ilerleyiş.
Düşünün ki katil belli, gerçeği arayan kişi belli, yardım eli uzatacaklar belli. Bu kadar ortada bir kitap müthiş bir kurgu, an be an heyecan. Klasik gerilimlerden çok öte, buram buram kalite. An geliyor katile iyi ki öldürdü bu kaltağı diyorsunuz bir an geliyor Matt öldür bu katili acıma diyorsunuz. Herkes bir şekilde günaha bulaşıyor, günahkarlar da bir şekilde temizleniyor. Çok farklıydı, sevdim. Bu yazarların diğer kitaplarına da ilgim arttı.
Kitap Tanıtım Özeti: ÖLÜM ŞARKISI
Ya severek dinlediğiniz sıradan bir şarkı, bir gün Ölüm Şarkınız olursa?
Beş farklı ceset... Beş farklı yer... Beş farklı kadın...
Aynı katil tarafından öldürülmüş olmaları dışındaki tek ortak noktaları, sarışın olmalarıydı. Birbirleriyle olan bağlantılarındansa kimsenin haberi yoktu. Ta ki gazeteci Matt Owens, gözlerini bir anlığına kız kardeşinden ayırana kadar...
Miami Beachte yaşayan kardeşini ziyarete gelen Mandy Owens, bir gece kulübünde eğlendikleri sırada aniden ortadan kaybolur. Çok geçmeden eski bir otel odasında cesedi bulunduğunda, suçluluk duygusuyla mücadele eden Matt'in elinde katile ulaşmak için tek bir ipucu vardır. Kaçırıldığı saatlerde kız kardeşinin iPoduna yüklenmiş olan tüyler ürpertici bir şarkı ve onun sözleri.
Paris'te bir sevgili... Başını kestim...
Matt, bu ipucunun Paris'te işlenmiş bir cinayeti işaret ettiğini fark ettiğinde kendini kusursuzca kurgulanmış bir bulmacanın içinde bulur. Peki, bir sonraki kurbanını seçmeden önce bu saplantılı katilin aklını okuyabilecek kadar zeki midir?
Artık duyduklarınıza inanmayın. Bu oyunda hiçbir nota, hiçbir şarkı göründüğü kadar masum değil.
"Bu katilin hastalıklı aklının içine girdiğinizde çok şaşıracak ve bu kitaptan sonra şarkılara bir daha aynı gözle bakamayacaksınız."

Gölgelerin Ressamı bir başka merak edilesi kitap. Arkadya Yayınları denilince aklıma ailevi, herkesin okuyacağı, sımsıcak birleştirici hikayeleri barındıran kitaplar gelirdi. Şimdi bizleri geren, korkutan, sürükleyen hikayelerle de buluşturduğunu gördüm. Biraz aşk meşk okuduktan sonra gerilime dönüş yaparım, Gölgelerin Ressamı bir süre bekleyecek:)
 Birbirinden güzel kitaplarla beni buluşturduğun için teşekkür ederim Arkadya Yayınları.
Tarih84

2 yorum:

asayra kurt dedi ki...

bende arkadyadan kazannmıştım yorumunla daha da merak ettim sıra onada gelecek inş okuyacağım en kısa zamanda bu ara o tarz kitap arzum var gerilim olsun istiyorum duygusal bir kitaptan sonra iyi gider

tarih84 dedi ki...

valla beğeneceğinizi düşünüyorum ben çok sevdim