1 Ağustos 2013 Perşembe

Maş Fasulyeli Kırpıklı Salata Tarifi

Maş fasulyesini çok severim, görüntüsü kuru börülceyi de andırır. Çok lezzetlidir. Birçok tarife eşlik edebilir. Çorba, salata, meze, börek iç malzemesi olarak da kullanılır. Ben genelde az az haşlar ya makarnada ya da salatalarda kullanırım. Geçenlerde kırpık tarifi vermiştim  TIKTIK Kırpığı pek sevdim ve yeşillikli, maş fasulyeli bir salata sizlere yapayım istedim. 
Malzemeler: 1 su bardağı MAŞ fasulyesi, 1 su bardağı kırpık, 1 orta boy domates, 1 orta boy salatalık, yarım demet roka, 1 yemek kaşığı nar ekşisi ya da yarım limon. Birkaç kaşık zeytinyağı. 1/2 tavuk bulyon.
Yapılış: Önce maş fasulyesini haşlayın, dikkat fasulye çabuk erir! Bir kenara ılınması için bırakın. Kaynayan suya bulyonu atıp karıştırın sonra kırpıkları ekleyin, dikkat çok çabuk pişer :) Ilınması için bir kenara alın, yapış yapış olmasın diye biraz sulu bırakın. Roka-domates-salatalık yıkayıp irice doğrayın. Üzerine maş fasulyesini ekleyin. Nar ekşisini ve zeytin yağını döküp karıştırın. En son süzülmüş kırpıkları ekleyerek sunum yapın.
Afiyet olsunnnnnnn :))
Tarih84

Hiç yorum yok: