10 Ağustos 2013 Cumartesi

Bayram Halleri ve Zayıflatan Tarçın Çayı

Geçen bayram misafir bekledik, ayıp olmasın diye evde günleri ziyan ettik. Ailede yaşanan kayıplar sonrası en büyüklerden biri de biziz, misafir gelinen konumdayız. Neyse geçen seneki tecrübe bu sene 1 küçük tepsi baklava, kapıya gelecek çocuğa para-çikolata tadında küçük bir hazırlıkla tamamlandı. Annemin emekli olması mı etkiledi yoksa geçen sene gidemedik acısını bu sene çıkarıl mı denildi bilemiyorum. Gelen gelene, tatlı yetmedi, çay makinesi bile kendi kendini kapattı, 1 günde 6 sefer bulaşık makinesi çalıştı. Pastane tatlı siparişi almasa bitmiştik. 
En son Dr. Oetker wolke serisi devreye girdi. Bu bayram unutulmayacak, bu sabah yorgunluk atmak için çeşmeye gidildi. Bir süre orada kalırlar, ben mi güneş yasağım devam ettiği için İzmir'deyim. Gündüz evde akşam dışarda çokça kitap başında bir durum:) 
 Bunlar da gecenin bir yarısı bayram ziyaretine gelen tanıdıklardan. Urla'dan bahçesinin ilk mahsülleriymiş. Domates kokusunu unutmuşuz, resmen serada yaşıyoruz.
Şu meşhurrrrr Demet-Gülben popülerliğindeki tarçın çayını deneyeyim dedim. Rezil bir tat, bunu içeceğime şekerli-unlu yiyecek tüketmem daha iyi.
Bayramınız yeniden mübarek olsun efendimmmm =)
Tarih84

3 yorum:

cgdmag dedi ki...

haha bizde bu bayram ıssızları oynadık :) akrabaların büyük çoğunluğu bir anda memlekete gitmeye karar vermişler.
Çaya gelince karanfil ve tarçını kaynatarak elde ediyorsunuz sanırım
o şeklini denemedim ama bildiğimiz çayın içine (ben açık ve şekersiz tercih ediyorum) bir çubuk tarçın iyi gidiyor. :D :D
sevgiler...

Merve Sevim dedi ki...

tarçının faydalarını bilen biriyim :)
iyi ki de seviyorum..
iyi bayramlar dilerim..

Günlükçü Bayan dedi ki...

büzme tatlı var orada :))