11 Ağustos 2013 Pazar

Aynı Yıldızın Altında - ACI HİSSEDİLMEYİ TALEP EDER!

AYNI YILDIZIN ALTINDA
Hayatın gerçeklerini, toz pembe masallara bağlamadan olduğu gibi yansıtan bir kitap sizlerle. Yorumuna güvendiğim kitab-ı sevda  tavsiyesi üzerine aldım. İyi ki almışım, hayata bağlılığım bir kat daha arttı. Acıtasyon mu hayırrr, mucizeler diyarı mı aslaaaa, bir AŞK, bir dostluk, bir aile, bir yaşam, bir insanlık, bir kader, bir yaradılışın bilinmeyeninin hikayesi!
Pegasus Yayınlarına kocamannn bir teşekkür:) Kitabın kapağı, basımı, ciltli yapısına kadar orijinaline sadık kalması harika.
Çevirmenimize de kocaman bir alkış, Çiçek Eriş kelimeleri harika yuvarlamış, gençlerin diline sadık kalmış. Çeviri de bir kitap için önemli!
(Neden kitapların ayraçları bizlerden esirgenir? Okuoku kınıyorum seni!)
Sevgili arkadaşlarım Esra- Kübra'nın benim için yaptırdığı ayraç:)
Dostluk- arkadaşlık tadını bir kere daha hatırlattı bu kitap bana, sizi seviyorum kızlar:)
Kitabın ilk başlangıcında nasıl sağlam olduğu ortada. Olan olduğu gibi sıkı bir gözlemle aktarılıyor bizlere. İlk sayfada bağlandım kitaba.
 Okay(Peki) bir kelime, başlı başına bir cümle bu kadar mı seksi olur =))
Kitabı okurken araya tonla misafir ikram koşturmacası girdi. İlk 100 sayfa da orta karardı, derkennn misafirler gitti kitap elime geçti veee bendeki durum bu:

Alıntılar - İz Bırakanlar:
-Hazel, hayatını yaşamayı hak ediyorsun.
- Kalp neredeyse yuva oradadır / İyi dostları bulmak zor,unutmak imkansızdır / Gerçek sevgi zor zamanlarda doğar.En karanlık günlerde Tanrı hayatına en iyi insanları sokuyor.
- '' ... Ayrıca şey...  et yemiyorum ama?
Sorun değil, bazılarını vejetaryenleştiririz. 
Hayvanlar çok mu sevimli yoksa?
Sorumlu olduğum ölümleri minimize etmek istiyorum. ''
-Acı hissedilmeyi talep eder.
- '' Bunu kaldıramazmış.'' dedi.'' Ben kör oluyorum ve kaldıramayan o.''
Kaldırma kelimesi ve kaldırılan tüm kaldırılamayan şeyleri düşünüyordum. ''Üzgünüm,'' dedim.
-'' Belki peki bizim sonsuza dek'imiz olur.''
''Peki'' dedim.
- O okurken uykuya dalar gibi aşık oldum: Önce yavaş yavaş, sonra bir anda.
-Evlerin tuhaf yanı hayatlarımızın büyük kısmı içlerinde geçmesine rağmen dışarıdan sanki hiçbir zaman hiçbir şey olmuyormuş gibi görünmesi. Mimarinin tüm amacının bu olup olmadığını merak ettim.
- Bazı turistler Amsterdam'ı günah şehri olarak görüyor ama özünde bir özgürlük şehri. Ve çoğu insan özgürlükte günah buluyor.
- ''Ah Hazel Grace, hiç sorun değil. Kalbimin senin tarafından kırılması bir onur olurdu.''
- Yazmak tekrar canlandırmaz. Gömer.
Hazel Grace çok sevdim seni, ahhh AUGUSTUS Halzel'le taçlandın be yavrum ahh ahh :(
2014 yılı kitap uyarlamaları ile coşacak. 50 tondan sonra Aynı Yıldızın Altında da vizyona girmeyi bekliyor.
Birkaç hatırlatıcı sahne:
 İlk öpücük :)
 Esas oğlumuz:)
 Esas kızımız :)
 Satırlara can veren adamımız! :)
İçimiz çıkana kadar ağladığımız an! offf yazarken bile ağlıyorum:(
Kafasını direksiyona gömdü, ağlarken korna çalıyordu. Başını kaldırıp gözlerini tepeye dikti. ''Kendimden nefret ediyorum, kendimden nefret ediyorum nefret ediyorum  nefret ediyorum nefret ediyorum sikeyim bırakın da öleyim.''

Daha fazla yazamıyorum, hala ağlatabiliyor, bahsetmediğim nice güzel karakter de var. Isaac, aileler, asistanlar, deli bir yazar ...
Alın okuyun derim.
Tarih84

8 yorum:

Merve Özcan dedi ki...

Ah John, Ah! Beğendiğine çok ama çok sevindim. Bu kitabı okuyan biri sevmeyince gerçekten üzülüyorum... Çok hoş, görsellerle dolu, alıntılarla kitabı tekrar yaşatan bir yorum olmuş. Ellerine sağlık. :) Aynı oranda olmasada Alaskanın Peşinde'ye de bak. :)

Film için çok ama çok sabırsızım. :)

Esra Ercan dedi ki...

Resimler süper ayraç içinde bizde seni seviyoruz <3 <3 Yorumu okuyamadım :/ Belki bir yerden bir tüyo alırım diye :( Ama kitabı okuduktan sonra yorumunu hemen okuyacağım :)
Ellerine sağlık :)

Büşra Bal dedi ki...

Eti puf istiyorum ama ben :D

buse nur dedi ki...

Bu kitabı okumayı deli gibi istiyorum ama bir yanım ise bir o kadar korkuyor. Uzun zaman kanser hastalarıyla bir arada kaldım o yüzden bu kitap seni böylesine etkilediyse beni ne hale getirir bilmiyorum :( Yorumunu okurken bile duygularıma engel olamadım gözlerim doldu daha yorum okurken böyleyim. Ama sabırsızım seninde yorumunla gidip bugun bu kitabı alıcagım.

Ellerine ve emegine saglık.

Tuğçe'nin Kitaplığı dedi ki...

Ellerine saglik :) yeniden okuyasim geldi. Ve merak ediyirum filmi ne yapacak bize! Alaska'nin pesinde'yi de oku, evet. Ben simdi Papertowns'a basladim, John Green okumayi durduramiyirum ;)

Tuğçe'nin Kitaplığı dedi ki...

Tekrar okuyasim geldi, ah aah! Filmi ne yapacak bize, merak ediyorum ;) ve evet, Alaska'nin pesinde'yi de oku ;) ben simdi Paper towns'u okuyorum. John Freen okumayi durduramiyirum :)

tarih84 dedi ki...

Film ,ç,n sabırsızım, kitabı sevdim, beklenti çok yüksekti o nedenle duymasam bilmesem kitabı daha bir sevebilirdim. Alıp okunulası bir eser. Verilen paraya değen bir kitap kalitesi helal!

Adsız dedi ki...

Çok güzel bir kitap bir o kadar da hüzünlü okurken 1 paket mendil bitirdiği bir kitap oldu filmi de çok güzel mutlaka bu kitabı okumalisiniz