15 Temmuz 2013 Pazartesi

Okuyan Kızlar Kulübü 5. Blog Turu: Can Dostum - Kitap Çekilişi

Okuyan Kızlar Kulübü 5. Blog Tur Konuğu Can Dostum kitabı ile W. Bruce Cameron.
20 yıllık red ardından kitapların dünyasına bomba gibi bir giriş yapmış, birçok ödül almış, çok satanlar arasında yerini almış bir isim. Kitabı okurken an geliyor yazarın bir başka yaşamda köpek olduğuna inanır buluyorsunuz kendinizi :)
***
Kitap sadece hayvanseverleri değil her birimizi bir köşesinden yakalayan derinlikte. Kitap bitiminde bakışınız değişecek, insani yönünüzde bir farkındalık patlaması olacak, sözcüklerle sınırlı kalan tanımların kanlı canlı hissedişini yaşayacaksınız.
***
Okuyan Kızlar Kulübü olarak blog tur mantığında köklü bir değişikliğe gitmek istedik. Format dışına çıkıp her kitabı kendi içinde kendi özelliğine göre ele alacağız. Tur boyunca çalışmalar kitapların içeriği belirleyecek. Farkı hissedeceksiniz!
Can Dostum - Kitap Tanıtımı

Köpekler hakkında bir roman, insan hayatının en derin meselesi olan "Neden buradayız?" sorusuna cevap verebilir mi?


Can Dostum, bir köpeğin birkaç farklı yaşam boyunca varlığının amacının peşinde koşmasının hikayesi... 2006da Ulusal Köşe Yazarları Derneğinden En İyi Mizah dalında ödül alan ve 2011'de YILIN KÖŞE YAZARI seçilen W. Bruce Cameron'ın bu iç açıcı ve komik romanı, bir köpeğin pek çok hayatının duygusal ve eğlenceli hikayesi olmakla kalmıyor, aynı zamanda insan ilişkilerine ve insanla en iyi dostu arasındaki kopmaz bağa köpeğin bakış açısından bir yorum getiriyor."Muhteşem bir kitap. Hem güldüm hem gözyaşlarına boğuldum..."

Alice Walker, Pulitzer ödüllü yazar


"Hayatında bir köpeği sevmiş olan herkes, bu bilgelik dolu, dokunaklı ve çok eğlenceli kitabı okumalı."

Dr. Marty Becker, Good Morning America


"Elimden bırakamadım. Bitirdiğimde, kısa süre önce ölmüş olan köpeğimin bu kitap aracılığıyla benimle konuştuğu hissine kapıldım."

Dina Zaphiris, Animal Planet


"Bir köpeğin komik, büyüleyici ve kesinlikle inandırıcı birkaç hayatının hikâyesi olan bu kitap, reenkarnasyonun olduğuna ve yazar W. Bruce Cameronın bundan önceki hayatında bir köpek olduğuna ikna etti beni. Başka türlü, dört patili bakış açısından hayatı, sevgiyi ve sadakati bu kadar dokunaklı bir biçimde nasıl anlatabilirdi ki?"

Victoria Moran
Okuyan Kızlar Kulübü Tur Takvimi:
16 Temmuz
Hayvan Hakları Üzerine - Kitap Tutkusu
Hayvan Barınakları ve Üreme Çiftlikleri - Pudra Tozu(Ben)

17 Temmuz
The Reading Lady'le Kendi Can Dostu Hakkında Bir Röportaj  - Kütüphanemden Kitap Manzaraları
Köpekler Ne İşe Yarar? - The Reading Lady
Can Dostlarımız - Fighting!!!

18 Temmuz
Yorumlar ve Alıntılar
Fighting!!!
Katkılarından dolayı Yabancı Yayınları'na teşekkür ederiz.


Tarih84

Hiç yorum yok: