7 Temmuz 2013 Pazar

Kate Robert - Yanlış Yatak : Come Under Serisi

Dün sınavdan geldim, gergindim. Yorgunluk can sıkıntısı derken kargo paketini görünce şaşırdım. İki şahane kitapla karşılaştım. Kitap site ve bloglarında çokça bahsedilen Yanlış Yatak kitabını görünce derin bir oh çektim. Bu akşam satırların büyüsü yorgunluk alsın diyerek başladım. 
Bir seri olduğunu, serinin de ilk kitabı olduğundan haberdardım. Kitabı okurken her çıkmazda gerildim mutlu son olmayacak mı bunlar nasıl anlaşacak diğer kitapta mı öğreneceğim bıdı bıdı yedim kendimi. Meğer her kitap kendi içinde ayrı bir hikayeymiş. Bağımsız da okunabilir. 
Gabe ve Elle'nin hikayesi gerçekten de çok tatlıydı. 203 sayfa değil de 403 olsa olurdu, daha çok ayrıntı daha fazla tatlı atışma isterdim. 
Yazar bir hikaye anlatmak istemiş, tadında, az sayıda karakter, sıkı bağlarla örmüş.
Önce kitabımızdan bahsedelim sonra da yazar ve seri hakkında bilgilenelim.
Yanlış Yatak - Kitap Tanıtım Özeti:
Bazen yaptığın yanlıştan dönmek istemezsin.
Elle…
Yanlış erkek mıknatısı Elle…
O güne kadar hep yanlış yataklarda uyanmıştı.
Yine bir sabah gözlerini açtığında ‘Evet,’ dedi. ‘Bir Elle klasiği. Kötü çocuk ve yanlış yatak.’
Fakat bu sefer, kapıldığı kötü çocukta farklı olan bir şey vardı. Yine de Elle bu farklılığın ne olduğunu keşfedemiyordu tam olarak. Bir kez daha kötü bir tercih yaptığını düşünüp yoluna devam etse her şey daha kolay olacaktı kesinlikle! Ancak bu sefer yapamıyordu.
***
Bu özet birçok yere çekilebilir. Ben çok masum bir kızın anne baskısı ile hayatında radikal bir adım atışını sonrasında çırpındıkça aşka batışını okudum. Batışın böyle doğrusu ve tatlısına can kurban dedirtti =))
***
Yanlış Yatak - Yorum:
Kitap çarpıcı bir giriş yapıyor. Elle, hayatında seksi, radikal bir kararla adım adım yanlışa gidiyor. Merdivenin her basamağında tekrar tekrar kendini sorguluyor ama hayırrrrrr vaz geçmek yok! O dakikalarda kız için biz okuyucular istediğimiz kadar atıp tutuyoruz. Çünkü her adım yanlış. 
Kızın ilk aşkı ilk birlikteliği 19 yaşında kötü bir çocukla oluyor. Sonrasında kabuğuna çekiliyor, annesi mükemmelik ve ahlak abidesi acayip kadın, kız baskı altında. Her telefon açısında görücü usulü, evlenilecek (piç) adamlarla tanıştırılmaktan bıkmış. Ona göre doğru erkek Nathan, adamın  merdivenlerinde ilerleyip tahrik etmek, evlilik çanlarını çaldırmakktan başka seçenek yok. Ama Nathan'ın diye girilen, tek söz ettirilmeden tahrik edilen adam yanlış,hatta gittiği yatak bile :)
İş işten geçmeden durum anlaşılınca olaylar da başlıyor. Işıklar yanıyor baştan sona dövmeli, Feriştah'ın adına destan yazacağı adaleli muhteşem yaratık kötü çocukların şahı karşısında vücut bulmuş yan yan sırıtıyor:)
İkili zamanla kendi yaralarını iyileştiriyor, kuralları aşıyor. İyi kız kötü çocuk klişelerine son veriyor. İyi insan, aşk, mutluluk yerini alıyor. Atışmalar, yanlış anlaşılmalar, göz yaşı tutku da eksik olmuyor.
Ben kitabı sevdim, serinin diğer karakterlerini de kitabı okurken hep merak ettim. İkinci ve üçüncü kitapları şimdiden merak ediyorum:)
***
Elle karakterini baya sevdim özellikle kitap seçimleri harikaydı kızımız İskoç Klan liderlerini okumayı seviyor:)) Historical candır:)
***
Kitap, kapaklardaki çağrışım gibi erotik ögelerle örülü değil. Dozunda, hikayenin ihtiyacı olduğu kadar. Rahatlıkla okunacak sevilecek devamı merakla beklenecek türden. En avantajlı yanı da 1. kitap bitti diğerlerini okumak zorundayım derdi yok ya da kitap bitti hikaye yarım kaldı çilesi. Al oku seversen devam et sevmezsen okudum iyiydi de geç.
***
Come Under Serisi:
İşte tam da bahsettiğim bu! Orijinal kapaklar tamamen ticari seçim. Nemesis Yayınlarının kitap kapağı çalışması çok çook başarılı. Şahsen orijinal kapak destekçisi ben bu kapaklarla basılmış bir kitaba ne kadar şans verirdim şüpheli. Görsel değil satırlar cezbetsin bizleri.
Come Under Okuma Sırası:
Wrong Bad, Right Guy - Yanlış Yatak Come Under #1
Chasing Mrs. Right - Come Under #2
Two Wrongs, One Right - Come Under #3
Yanlış Yatak - ALINTILAR:
- Git ve The Notebook'u izle. Şimdi standart kadınlar böyle ilişkiler istiyor.
- Bazen ailenizle bile konuşamayacağınız şeyler olur. Özellikle ailenizle.
- Onunla ilgili bir şey bilmediğini sanıyordum.
Onunla derin, içten konuşmalar yapmıyoruz ancak o bir kadın ve kadınlar konuşurlar.
- Ve sana tek bir sözüm var Roxanne: KARMA!
(Karmanın da beddua gibi kullanıldığını ilk defa okudum)
Kate Robert genç bir yazar.  
Yazarın bloğu çok keyifli :) Hayalindeki ya da bir sonraki kitabı için esinlendiği erkek karakterlerini örnekleyen nice fotoğraf ekli :) 
Yazarın Come under serisi dışında iki kitaplık Sanctify serisi ve hala yazımı devam eden ilk kitabı çıkmış Eden's war serileri bulunmakta. Daha ayrıntılı bilgi için TIKTIK
Tarih84

Hiç yorum yok: