8 Temmuz 2013 Pazartesi

Jill Shalvis: Sevdiğim Yazarların Severek Takip Ettiği Sevilesi Yazar

Jill Shalvis, sevdiğim yazarların severek takip ettiği sevilesi yazar. 
Başlık garip değil mi? :))) Yazarı tanımam, araştırdıkça şok üstüne şok geçirmem de öyle.
Facebook üzerinden takip ettiğim yazarların gerek beğenileri gerek yorumları ile fotoğrafına aşina olduğum bir kişiydi. Derken Aşkın Büyüsü kitabı dikkatimi çekti. Yazarla geç de olsa tanışmış oldum. Yazıma başlamadan az önce yine çok çook sevdiğim Rachel Gibson hem yorum hem beğeni ile yazarla iletişime geçince durunnnn neler oluyorrr dedim. Tekrardan araştırmaya başladım.
 (Yazar ve kitapları hakkında ayrıntılı bilgi için TIKTIK )
Gördüğünüz gibi kitap raflarında bile favori yazarlarımızla kitapları komşuculuk oynuyor:)
Jill Shalvis bir çok seri yazmış, bestseller listelerinde sıkça yer almış, kitapları dilden dile çevrilmiş bir yazar. Nemesis Yayıncılık yazarın iki serisinin haklarını almış. Şanslı Liman Serisi (Lucky Harbor) ve Pasifik Ateşi (Heat Baseball) serisi. 
Lucky Harbor - Şanslı Liman Serisini ilk defa duydum. 
Seri olduğunun bile farkında değildim. Aşkın Büyüsü kitabını araştırırken fark ettim. Nemesis Yayınları sayfalarını takip ederim, hatta fuarda stantlarında uzun vakit geçirip kitaplarını topluca incelemiştim yine de dikkat edememişim. Online kitap alışverişlerimde kitapları gördüm es geçtim. ÇÜNKÜ: Son yıllarda harlequın in çıkışı olsun Debbie Macomber serileri olsun kapaklar o kadar benzer seriler o kadar çakma ki. Bunları seçmektense Harlequın-Martı'ya gidip kitap seçmek daha cazip geliyor. Buradan da kendimize bir ders çıkaralım, ön yargılarımızı yıkalım. Kapak benziyor ya da andırıyor, tema popüler diyerek güzellikleri kaçırmayalım.
Örgücü dükkanından çıkıp bir aile sıcaklığında otel işletmeye var mısınız? Evet ise cevap buyrun efendimmm sizi Şanslı Liman Serisine alalım:)
Nemesis Yayınlarını, kitapların seri olduğunu bildiren ön kapağında etiketleme inceliği göstermesinden dolayı alkışlayalım! Bu devirde bu dürüstlük takdir edilesi.
Şanslı Liman Serisi:
Simply Irresistible - Aşka Yolculuk #1
The Sweetest Thing - Küçük Tatlı Heyecan #2
Head Over Heels #3
Lucky in Love #4
At Last #5
Forever And A Day #6
Sevdiğim yazarlar artık bir arada :)
Pasifik Ateşi serisi:
Double Play - Aşkın Büyüsü #1
Slow Heat #2
***
Jıll Shalvıs merak ettiğiniz bir yazarsa, satırları ve tarzını acaba nasıldır diyorsanız 2 kitaplık seriye bir şans verin derim. Aşkın Büyüsü ile bir açılış yapmalı.  Bu kadar seri, bu kadar farklı türde eser  boşuna olmamalı. Yeni bir dünya yeni satırlar yeni hayaller:)
Amerikan Futbolu, Buz Hokeyi derken şimdi de Beyzbol dünyasına adım atalım bakalım. Takip ettiğimiz bir çok seri bitmişken ateşli bir sporcu romantizm aşk aşk aşk bizlere ilaç gibi geldi.
***
İyi okumalar efendim :) Kitap bittiğinde yorum için yine sizlerleyim.
Tarih84

8 yorum:

Syhn dedi ki...

aşka yolculuğu merak ediyordum seri miymiş :/
kapak konusunda haklısın. ön yrgıları kırın diyorsun ama kapak çok önemli ya!
artık cicili bicili kapaklardan da sıkılmak üzereyim bu arada :)

ve seri isimlerini belirtmen çok iyi olmuş bunun sıkıntısını debbie de çok yaşıyorum ben gerekli açıklamaların yapılmadıgı düşüncesindeyim

tarih84 dedi ki...

Syhn: haklısın malesef yeterli açıklama yapılmıyor, birçok kitap bloğu var ama gerçek anlamda çalışma yapan az. Yok yeni kitap çıktı yok kapağı çıttırı pıttırı derler ya o hesap bloglar mantar gibi türedi. Bizler de el mahkum kendimiz araştırıyoruz.

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

Bu yazarın adını ve serisini ilk defa duydum. Öncelikle bizimle tanıştırdığın için çok teşekkürler. Kapak konusuna ben de katılıyorum. Senin yazını okumadan önce sadece kapağı diğerlerinin benzeri diye almaktan vazgeçerdim. Demek ki bu önyargılar sedece bende yokmuş. Keşke yayınevleri bu konuda daha orjinal olabilseler. Ancak senin yazından sonra bende bu yazarı alıp okumaya karar verdim. Teşekkürler

tarih84 dedi ki...

The Reading Lady : demek tek değilmişim bir an kendimden şüphe ettim ben mi duymadım yazarı diye. Aşkın Büyüsü çok keyifli ilerliyor tavsiyemdir.

Benherneysemo dedi ki...

Enteresan başlıklı hoş bir yazı :) kapak konusunda ise öyle katılıyorum ki. Ben artık bir kitabın kapağına bakarak türünü çok kolay ayırt edebiliyorum. Çünkü aynı tür kitapların kapakları hep aynı. Bunu bir Yayınevini hedef alarak söylemiyorum tabi ki genel bir şey. Bence yayın evleri bu tür yapıcı eleştirileri dikkate almalı. Kapak bu işin vitrini ve bir çok okuyucu kapağı dikkate alarak kitap aldığı için bu bence çok önemli. Sayende içimi döktüm pudram. :) bu seriyi isr görmüş ama almamıştim. Icten yorumundan sonra merak ettim. Yorumunu bekleyeceğim. Sevgiler :)

tarih84 dedi ki...

Benherneysemo: haklısın canım geç fark ettik ama iyi ki fark ettik, yeni bir seri seçiminize vesile olmak beni de mutlu etti:)

Deniz dedi ki...

Yorumlarında hep ne dikkatimi çekiyor biliyor musun? Orantısız bir övgü yok kitaplara ya da yazarlara. Sevdiğin ve sevmediğin yönleri dürüstçe aktarıyorsun. Sadece kitaplarda değil hediye edilen, fikrin istenen ürünlerde de bu böyle. Takdir ediyorum bil istedim.

tarih84 dedi ki...

Deniz: teşekkür ederim