9 Temmuz 2013 Salı

Aşkın Büyüsü - Pasifik Ateşi Sizlerle : Şimdi Beyzbol Zamanı


Jill Shalvis yeni tanıdığım bir yazar. Nemesis Yayınları'nın önemle üzerine titrediği biri. Jill Shalvis satırlarına bağlanmış kitap severleri iki seriyi eş zamanda yayınlayarak Nemesis takdir toplamakta. Ben iki kitaplık Pasafik Serisi ile ilk adımı attım. 
Yazarın satırlarına BA-YIL-DIM!
İlk defa bir yazar beni bu kadar şaşırttı. Genelde seri okurken kitaptaki karakterleri merak ederiz ama sadece merak. Ana karaktere odaklanır, kitabı bitiririz. Aşkın Büyüsü kitabında ise bu bambaşka bir boyutta. Kitabı okurken şimdiden diğer kitap karakterleri hakkındaki satırları tekrar tekrar okuma isteği duyuyorsunuz. Bir sonraki kitap için çıldırıyorsunuz.
Ana karakterlerimiz Pace ve Holly bir sonraki çift Wade - Sam  onların hikayesine çıldıracaksınız şimdiden hazır olun derim. Allahtan Nemesis serilerde hızlı davranıyor. Birkaç ay içinde 2. kitabı da okuruz diye düşünüyorum. Yılda serilerden birer kitap lutfeden yayınevlerinden olmamaları bir başka tercih sebebim. Seri okumak, beklemek çile bilirim:(
Gördüğünüz gibi gün içerisinde gittiğim her yerde kitap elimdeydi. Bir ara diş doktoruma uğradım, 5dk bir işlem için. O esnada bahsettiğim Wade-Sam atışmalarını okuyordum öyle acıklı bakmışım ki doktor kahkaha atıp bir başka hastayı aldı bir 30 sayfa daha okudum sonra da doktorum gel buraya ve kitap bitince bana da getir dedi =) El mahkum dişçide işim henüz bitmedi, götürmezsem iğnesiz işlem yapar amanınnnn:)
Tamam tamam kitaba geri dönelim:)
Orijinal kapak da süpperrrrr miş :)
Kitap Tanıtım Özeti:
Yüreğinle attığın her adım seni aşka götürür.

Pace Martin, Pasifik Ateşi Beyzbol Takımı’nın en önemli oyuncusu, Holly Hutchins ise takım oyuncularının hikâyelerini yazmakla görevli spor muhabiridir.Holly, ilginç hikayesi olan tipleri nerede görse tanıyacak durumdadır. Onun işi budur ne de olsa. Sıra dışı hikayeleri bulmak ve sonra da tüm insanlar öğrenebilsin diye yazmak. Tanıştığı ilk andan itibaren Pace’in de ilginç bir hikayesi olduğunu hissetmiştir. Bu his onu ünlü oyuncunun peşinden sürüklemektedir ancak Pace iki şeyden nefret eder: kaybedilmiş maçlar ve gazeteciler.
***
Buz Hokeyi ve Amerikan Futbolu serilerini zevkle okuyup bitirmişken yeni bir ateşli spor serisi ilaç gibi geldi. Şimdi Beyzbol zamanı :)
***
Aşkın Büyüsü - YORUM:
Yazar iyiyse uzayda tenis oynasalar da seveceğim bunu anladım. Sporla alakası olmayan ben Beyzbol sever oldum:) Jıll Shalvıs fena vurdu beni. 
Geçim sıkıntısı çekmiş, zorluklarla mücadele eden Holly başını dik tutmasını sağlayan mesleğine sıkı sıkıya bağlıdır. Hatta bu uğurda sevgilisini bile harcar. Pace hayatını %100 dolduran, nefes alma sebebi beyzbola hayatını adamıştır. Asker bir babanın zor oğlu, spor dışında ne şöhret ne de para ilgisini çekiyor. O tam bir yalnız adam kalmayı istiyor. Araştırmacı yazar  Holly kendini beyzbol sezonunun ortasında takımın sırlarını çözmekle görevli gazeteci olarak buluyor. Kaçınılmaz atışmalar, zor çocuk meraklı kız, ateş tutku denkleminde aşka arkadaşlığa yelken açıyoruz.
Pasifik Ateşi Beyzbol takım dostluğu, sırdaş halleri harikaydı. Kendimi onlardan biri, sır küpü eğlenceli zor anlarda yanımda biten adamların içindeymiş gibi hissettim.
Aşkın Büyüsü biterken takımın halkla ilişkiler sorumlusu asil sofistike yaratık Sam ve takımın piçi yakışıklı Wade hikayesini merak ederek kalıyoruz. Onlar kitaba ayrı bir tat kattı. Hatta kitabı okurken koç Gage ve Holly'nin uzaklardaki kız arkadaşını da baş göz etmek istedim. 3. ve 4. kitap yazılsa ne güzel olur. Hak eden çokça karakter var.
Gage'in Holly'e kaldır kıçını gel buraya öpmen gereken oyuncu var deyişi, Wade'in mırlar gibi kur yapmaları, Sam'in ısrarla asansör uyarıları kitaptaki keyifli anlardandı:)
Wade adamım çok tatlı bir piçsin:)
Wade'in hainlikleri Pace'in telefonunu ele geçirip Holly'e özel melodi ayarlamış:)
Çok güzeldi iyi ki okudum dedirtti devamını merakla beklemekteyim.
Tarih84

Hiç yorum yok: