20 Temmuz 2013 Cumartesi

Aşk Adında Hayat: Tariflerle Dolu, Çılgın Karakterlerle Çevrili, Matrak Bir Kitap

Aşk Adında Hayat: İki kitaplık harika bir serinin başlangıç kitabı.
Böyle matrak karakterlerle örülü bir kitap okumayalı baya olmuş. İyi geldi. Güldüm, üzüldüm, şaşırdım, tarifleri merak ettim, bir iki şeftali de ben birilerinin kafasına isabet ettirmek istedim. Ohhh iyi geldi, satırlar doğal terapi =))
Arkadya, aştın kendini harikaaaa! Kapaklar güzel, ayraçlar şeker şimdi de kapak içi dizayn göz dolduruyor. İnanın kitabı sevmek için birçok sebep var.
Tarifler demişken kurabiyesinden bifteğine ne arasanız var. Kitap sonunda ekli olarak bizlere sunuluyor.
Orijinal kapaklar seriyle çok uyumlu. ilk kitapta olaylı bir ayrılış sonrası nişanlısı ölü bulunan kızımızın masumiyetini ispat etmeye çalışıyoruz, ikinci kitapta da kızımızı kurtaran ilk aşkı, baklava börek kıvamlı yakışıklı ile nikah masasına oturtmak için savaşıyoruz :)
gone with a handsomer man - Aşk Adında Hayat #1
a teeny bit of trouble #2
Serinin devam kitabını merakla bekliyorum, inşallah arası fazla olmaz. 
Kitap Tanıtım Özeti:
Aşk Adında Hayat 
Gerçek aşkı bulmak mı, yoksa ondan kaçmak mı daha kolay?
Teeny Templeton, sonunda kaderin ona da güldüğünü düşünmektedir. Evlenecektir, kendi düğün pastasını kendisi yapacaktır ve o sıkıntılı geçmişini ardında bırakacaktır. Ta ki nişanlısını kendi evlerinin şeftali bahçesinde iki kadınla yakalayana kadar… Hem de çırılçıplak bir haldelerken...
Bu skandalın ardından düğünleri iptal olur. Ne var ki Teeny'nin başına gelenler bununla sınırlı kalmayacaktır. Nişanlısı bu olaydan birkaç gün sonra ölü bulunur ve herkes Teeny'nin suçlu olduğunu düşünür.
Tek umudu, artık başarılı bir avukat olan ilk aşkı Coop OMalley'dir. Ancak onunla yüzleşmek demek, geçmişle de yüzleşmek anlamına gelmektedir. Peki, Teeny başına gelenlere rağmen kalbinin sesini dinleyip karşısındaki bu adama yeniden güvenebilecek midir? 
Sıkıntıların bir şekilde güzelliklere yol verdiğini gösteren Aşk Adında Hayat, eğlenceli dili, müthiş kurgusuyla kalbinizi fethedecek.
Aşk Adında Hayat - YORUM:
Kitabı çok sevdim, akıcı, maceracı, hüznün aşkın buluştuğu bir hikayeydi. Teeny, babasını tanımamış mahsun birisi. Ergenlikten çıkamamış bir anne sevgi dolu bir teyze şeftali ağaçlarıyla çevrili bir bahçede hayata tutunuyor. Tek bildiği kendini ait hissettiği yer mutfak. Tariflerle haşır neşir olması kaçınılmaz. İlk aşkı daha ne olduğunu anlamadan terk ediyor yıllarca onu unutamıyor, ikinci ilişkisi bir kaza sonucu ölüyor. Teyzesinin vefatı ile yalnız kalan Teeny yakışıklı milyoner emlakçı ile aşk yaşıyor. Nişanlısı da tam zamanlı hovarda. Kızımız nişanlısını çıplak ve 2 kadınla basınca ağlayıp zırlamak yerine çıkıyor şeftali ağacına başlıyor şeftalileri bilye gibi fırlatmaya :)) İşte bu noktadan sonra hayatı tepe taklak oluyor. İki gün sonra nişanlı ölü bulunuyor, kızımız beş kuruşsuz ortada, birinci dereceden şüpheli ve onu savunacak tek kişi kasabaya yeni dönmüş baklava börek kıvamlı ilk aşk ilk acı bitmeyen tutku avukat. Bir yandan masumiyet ispatı bir yandan geçmiş hesaplaşmalar derken işler matrak tutkulu bir hal alıyor:) Hikaye boyunca devamlı yeni karakterler tanıyoruz, o kadar iyi bir girişle o kadar doğru zamanda tanışıyoruz ki hiç yadırgamadan satırlarda gezinmeye devam ediyoruz. Kitabın heyecan dozu hiç dinmiyor. Tam diyoruz ohh katil bulundu kızımız kurtuldu vuslata erelim yookkk kapı çalınıyor sürpriz bir misafir. İşte burası tam Türk filmi tadındaydı koptumm   :)))
İkinci kitabı merakla bekliyorum, inşallah yine bambaşka sevimli deli dolu yeni karakterlerle de karşılaşırız. Yazarın kalemini sevdim.
Okuması keyifli bir kitap, tavsiyemdir.
Aşk Adında Hayat kitabından uyguladığım Lavantalı Kurabiye tarifi için TIKTIK
İyi okumalar, keyifli günler dilerim.
Tarih84

2 yorum:

Syhn dedi ki...

şekerim bu görseller de ne böyle?! yakıyor yakıyor!!
kitabı iyice merak ettim benim de okunacaklar listemde..
ay ayayayy öne mi çeksem ;)

tarih84 dedi ki...

Syhn: ben çok eğlendim, görsel demişken ee şekerim yavaş da olsa öğreniyoruz işte :)