26 Haziran 2013 Çarşamba

Tutkulu Notalar: Tek Sınır Sınırısızlık! - Günahkarlar Turnede Serisi

Tek sınır, SINIRSIZLIK!
 Bu seri nasıl tanımlanır inanın bilemiyorum. 
Sevdim, devamını da merakla beklemekteyim. Yine de kendine has bir kitlenin sıkıca tutunacağı bir seri olacak gibi geliyor. Ön yargılardan arınık, yeni fikirlere şans tanıyor, sınırları satırlara dayatmıyorsanız bence seversiniz. Kitap çokça tartışılmış, kitap severlerin bir kısmının satırlarında eriyip bittiği diğer kısmının şiddetle karşı durduğu bir seri. Yetişkin edebiyatı - Erotizm ağırlıklı +18 sınırının az kaldığı bir kitap. Yetişkin türün sınırlarını zorlandığı, parça parça olaylara değil de bütüne bakıldığında tadına varılan bir hikaye.
İtiraf ediyorum: Kitabı okurken otobüste , bulunduğum mekanlarda kitap kapağına peçete koyarak okudum =) Kitapların orijinal kapaklarına sadık kalınması taraftarıyım. Yine de ateşi yükselten serilere ek kağıt bir dış kapak olsa fena olmaz. Siyah saman kağıdına bile razıyım:) Evde kılıfsız, dışarda saman kılıflı rahatça okuruz. Harry Potter sevdim, ama büyücü değilim. Bu seriyi okumayı seçtik diye Günahkar olmayacağız. O nedenle size tavsiyem okuduklarınızla sizi bütünleştiren zihniyetleri defedin bu satırlar sizin gerisi boş Günahkarlara bir şans tanıyın.
Kitap Tanıtım Özeti:
Müzik hiç bu kadar ateşli olmamıştı! 
Sahnelerin en seksi metal grubunun baş gitaristi Brian Sinclair, yaratıcılık kıvılcımını kaybettiğinde, bastırılmış dehasını ortaya çıkarabilmek için grubunu tutku dolu gecelere sürükleyecekti.
Tutkulu notaları ortaya çıkaran kadın...
Seksi psikolog Myrna Evans "Günahkârlar" ile birlikte tura çıktığında, gruptaki herkes onu baştan çıkarmaya çalışır ama Myrnanın elde etmek istediği tek adam Briandır...
İki aşığın çılgın ve dizginlenemez tutkuları, onları yepyeni bir boyuta taşırken kendilerini sınırsız arzu ve günahlarla dolu bir turnede bulacaklardı...
Ve artık siz de bu ritmin esiri olacaksınız !

Seri yaratıcısı, Olıvıa Cunnıng sıkı bir hard rock müzik sever. 6 yaşında rock müzikle tanışmış sıkı bir fanatik. Onun dünyasında toz pembe yok, siyah, gri, alev alev kırmızı var. En sert müziği, en yüksek ses, uç sınırlardaki yaşam, dövmeler, sınırsız kız, alkol ve dahasının olduğu dünyada günahın bir tanımı bile yok. Çünkü yargılama yok gelen geldiği gibi kabul edilir, hormonların beyni yönetmesine izin verilir. O sebepledir ki bu satırlar günahın kol gezdiği şehrin sokak lambalarıdır!
Günahkarların temsili bir fotoğrafı.
Seriyi, karakterleri, yapılan röportaj çevirileri, kitap hakkında sosyal medya takibi için Günahkarlar Turnede Serisi Facebook sayfasını takip edebilirsiniz TIKTIK
Ayrıca serinin çevirmeni, yayınevi ile iletişim, çıkış tarihleri sıcağı sıcağına yayınlanmakta.
Tutkulu notalar serinin 1. kitabı. 45 gün arayla diğer kitaplar da çıkcağı müjdelendi. Ayrıntılı bilgi takibi için Ephesus Yayınları sayfasını da takibe alabilirsiniz TIKTIK
 1. kitap baş karakteri Brian'ın temsili resmi. Gözler sürmeli:) Grubun romantiği, bestelerini en tutkulu anlarda seviştiği kadının bedenine yazan bir kötü çocuk =))
Sed, ukala, yakışıklı, genç kız eritici, prezervatif markalarının sponsorluk için koşturduğu kişi. Grubun bu günlere gelmesinde başrol. 2. kitap Sed'in hikayesi merakla bekleniyorrrrr =)
Tutkulu Notalar - YORUM:
Myrna: İş yaşamında çalışkan, mücadeleci bir profesör. İnsanların cinselliğe yönelimi üzerine çalışıyor. Dışarda sıradan iş takımları içinde mutasıp bir kişi, evlendiği, helalindeki hayatında tutkulu, hisseden, dokunan, arzularını yönlendiren, ilkelliği keşfeden kendini sınırlamayan bir kadın. Evliliği bu sebeple felaketle sonuçlanmış, eşi tarafından fahişelikle suçlanmış her adımda bu adi sözleri duyan kendi kendini zincirlemiş bir beden. Hard Rock müziğe bayılıyor. Günahkarlar'ın sıkı takipçisi özellikle Brian'ın :)
Bir seminer dönüşü otel odasına giderken grubu görmekte tüm cesareti ile yaklaşıp onları büyüler. Onun gördüğü tek isim an itibariyle tekmeyi yemiş kalbi kırık sert çocuk romantik kalp Brian'dır.
Birliktelikleri ve yaşananlar bize grup, grubun çizdiği imajla gerçek yaşam arasındaki dengeler, grup elemanlarının karakterlerini anlatan giriş kitabı niteliğinde.
Kötü çocuklar, ahlaki sınıflamalardan uzak uç yaşamlarında aşkı tadıp kadınım dedikleri kişilerle hayatlarının geldiği noktalar anlatılmakta.
Zaman zaman yok artık dediğin sahneler de oldu. Romans, historical sevenler bu hikaye sadece iki kişi gözler uzakta olsa doğal karşılardı. Ama grubun saklısı yok, hatta birbirlerine katkıları var. Rahatsız edici anlar olmuyor değil. Şimdi Myrna bir an çıplak şekilde grubun içinde Brian'a yürüyor buna takılsam o an gider ama o anda Brian normalde hiç sallamayacağı bu durumu tutkuyla bağlanmaya başladığı kadın tarafından yaşanınca hemen herkesi def edip kızı örtüyor. İşte erkeklerin normalde skor diyeceği ama kendi kalplerine işleyen kadın için mahreme bürüneceği anlar. Tabi onların penceresinden kitabı okursak anlarız. Her ne kadar takılmasam da Trey - Myrna - Brian sahnesinde küfretmiştim. Gerçi sonrasında Myrna hatun duygularını kıskançlık atağıyla bir kabul etti bize de bir ohh şükür dedirtti:) Yani kitabın neresinden tutup neye baktığımızla alakalı beğenip beğenmememiz.
Alıntılar:
- ... ateşli yatak odası gözleri :) Myr dan Trey'e harika bir tanımlama:)
- Aptalı oynama. Temkinli davranmak zorunda değilsin, Myr. Eğer on iki saatte sana aşık olacak kadar aptalsam, kalbimin kırılmasını hak ediyorumdur.
- Git bana bir bira getir! :))) Grubun favori cümlesi
Yine mi makyajımı yıkamayı unutmuşum. Brian ve göz kalemi:)
- Saat kaç?
Sanırım yedi gibi.
Yedi gibi mi? Yani sabah yedi mi? Yatağa dön Myrna. Üç yıldan uzun süredir sabah yediyi saatte hiç görmedim.
- Üniversiteye gittin mi?
Bir dönemliğine.
Alanın neydi?
Çoğunlukla, kızlar.
- Rock yıldızı da olsalar, erkek erkekti. Kaybolduğunu itiraf eden bir erkek hiç var olmuş muydu acaba?
- Benim evimdesin. Ocağımda yemek yapıyorsun. 
Şimdi benden çıplak ayakla gezip, hamile kalmamı ve fırfırlı bir mutfak önlüğü takmamı istersen, seni bir güzel benzeteceğim. (Tam bir klişe)
 Ayakkabı giyebilirsin.
Tarih84

2 yorum:

Syhn dedi ki...

oha çok güzel yazmışsın desem yersiz kaçar mı?!
ama tam olarak tepkim bu!
+18in az kaldığı tebitin
ve harry potter sevdim ama büyücü değilim yorumun
bu yazıyı mükemmel yapıyor

tarih84 dedi ki...

Syhn: hehehehe :) teşekkür ederim canım