18 Haziran 2013 Salı

Pamuk İpliği: İz Bırakan Muhteşem Bir Aşk ... Dostluk - Sadakat - Aile- İletişim - Bir Şehir - Bir Hayat

İyi ki okudum, iyi ki bu yazarla tanıştım. Brenda Jackson kalemine sağlık. Kitabın hiç bir bölümünde sıkılmadım. İlmek ilmek örülmüş derler ya öyle işte. Kitap bitti içim acıdı, insan bazen en kötü en kalpsiz kişi için bile üzülebiliyor. Hayat çok acımasız ve ağaç yaşken eğiliyor yani sözün kısası insanları şekillendiren yine onların başındaki insanlar. Bu aşk hikayesi(lerini) okumak harikaydı duygular satırlardan yüreğinize geçiyor yerleşiyor siz sadece okumuyor yaşıyorsunuz da. Brian, Erica'ya bakarken bana mı baktı, Erica gülerken ben mi güldüm. Wilson'ın kızıyla diyalogları çok çok doğruydu. Doğru- gerçek-mantıklı ve kızını seven bir baba gibiydi:)
Kitap Tanıtım Özeti:
Karmaşık aile ilişkilerinin yer aldığı, duygusallık ve drama ile süslenmiş bu inanılmaz hikâye kalbinizi çalacak.
Erica Sanders için ruh eşini bulmak pek de zor olmamıştır. Brian Lawson istediği adamdır ve herkes onların birbirleri için yaratıldığını düşünmektedir. Neredeyse herkes… Tek istisna Ericanın başka bir adamla evlenmesini isteyen annesi Karendır. Hatta Karen, Brianı araştırması için bir özel detektif bile tutmuştur; ancak ortaya çıkan gerçek, iki ailenin parçalanmasına sebep olan yıkıcı ihanet Karenın umduğu son şeydir.
İlişkisinin kurtulamayacağına ikna olan Erica nişanı bozmuştur. Ama verdiği karar hâlâ aklını kurcalamaktadır, özellikle de Brianın çekici ve bekâr komşusu onun peşindeyken.


"Bu aşk hikâyesinin dumanı hâlâ üzerinde."

Lori Foster


"Yazar, duygusal derinliğe sahip karakterler yaratmada özellikle başarılı."

Publishers Weekly


"Göz kamaştıran bir ziyafet."

The Romantic Times

Pamuk İpliği - Yorum:
Hala etkisindeyim özellikle kitabın son sayfalarında. Değiştirilemeyecek, masumların-sübyanların bir ömür taşıyacağı izler için onları koruyamamak çok acıtıcı:(
Karen bu kitabın kötü kadını, Erica'nın annesi. Katı bir sınıf farkına inanan ona ne öğretildiye onu yapan geçmişinde tonla sır taşıyan bir kadın. Bu kadına bile üzüleceğim aklıma gelmezdi doğrusu.
Kitap Erica ve delicesine aşık olduğu adam Brian'ın evlilik hazırlığı ile başlıyor. Sonrasında olaylar genişliyor. Üç aşk hikayesi üç muhteşem hayat bakışı çok çok güzeldi.
Yeniden söylüyorum ifadeler çok güzeldi. İletişimin başarısı yoksa onca entrikaya bu kadar sağlıklı çıkılamazdı.
Bu kitap bana cümlelerimi kısa tutmayı, iletişimde açık olmayı öğretti. Ben çok sevdim.
'' Erica ile tanıştığımdan beri bir şeyin farkına vardım: Sevgi hiçbir pişmanlığı kabul etmez. Sevginin yaptığı şey, fırtınanın en kötü anında hayatı kucaklamak ve mutluluk vaat etmektir. Sonunda çok daha güzel ve parlak günler gelecektir.''
Okumanızı tavsiye ederim.
Mutlu satırlar, umut dolu cümleler.
Tarih84

Hiç yorum yok: