20 Haziran 2013 Perşembe

Kıyıya Vuran Hayatlar: Seaside Knitters Mystery Serisinin İlk Kitabı

Seaside Knitters Mystery Serisinin ilk kitabı. Sally Goldenbaum, iyi bir kalem onlardan biri olmak isteyeceğiniz dostlarla çevrili bir hikaye.
Seaside Knitters Mystery Serisi ve yazar hakkında bilgi için TIKLAYINIZ
Kitap Tanıtım Özeti:
Huzur Yerini Korkuya Bırakırsa... 
Her yaz adeta bir şenliğe dönüşen huzurlu bir kasaba.
Tüm yaşanmışlıkları geride bırakıp, yeni bir hayata başlamak için bu kasabaya yerleşen yalnız bir kadın Kasabadaki örgü atölyesinde bir araya gelen insanların peşine düştüğü akıl almaz bir cinayet Ve hiç kimsenin tahmin edemeyeceği sarsıcı bir sonla biten şaşırtıcı bir roman...
Kıyıya Vuran Hayatlar - Death by Cashmere
Massachusetts, Sea harbor'da bir dükkan. Sanatçıların rabet ettiği bir yer, deniz kabuklarıyla örülü bir yol. Kuzeye bakan sahilde iki katlı binaların sıralı olduğu bir mekan. Liman Yolu'nda bir örgü atölyesinde geçen bir hikaye. Hikayeler zincirinin ilk halkası.
Izzy mesleğinin zirvesinde genç bir bayan bir gün yaşadığı trajik bir olay sonucu her şeyi ardında bırakır. Yazları teyzesinin yanında geçirdiği güzel günleri anımsayarak buraya gelir. Şirin bir dükkan ve üstündeki daireyi satın alır. Dükkana ve ev arasında mesafe olsun isteyerek üst katı kiraya verir. Sanatsal vitrini, Nell teyzesinin enfes yemeklerinin cazibesi ile dükkan dolup taşar. Her perşembe toplanılan örgü dersleri, okuması keyifli bir dostluk hikayesi.
Zengin aristokrattan yengeç avcısına, avukat, kütüphanecisi, mirasyedi duluna muhteşem yemekler, çatlak ergenler, potansiyel damat adayları =)
Izzy'nin kiracısı, küçüklüğü bilinen güzeller güzeli bir kızın öldürülmesi üzerine tatlar kaçar. 
Nell'in keskin gözlemleri, Izzy'nin intihara asla inanmayışı örgücü bayanları katil kim oynamaya iter.
Orijinal kapak:
Hikayeden fazla bahsetmek istemiyorum çünkü polisiye ögeler içeriyor, okuma zevkinizi kırmak istemem. İlk kitap seri için kilit niteliğinde. Karakterleri tanımak, kasabayı keşfetmek ve kasaba geçmişine bir parça göz atma niteliğinde.
Kitapta geçen deniz iğliği:
Kitabı okuduğumda yarım kalmış hissetmedim, ama devamı olsa okunur dedim. Sonradan öğrendim ki seri. Merak ettiyseniz okuyabilirsiniz, ilk kitabı okuyunca illa devam etmek zorunda da değilsiniz. Bu tarzı sevenler için güzel bir hikaye diyorum.
İyi okumalar efendim =)
Tarih84

4 yorum:

nabrut dedi ki...

Bu nohutu bizim gibi çiğ yiyen başka bir ırk var mı acaba:)
Konu kitap ben nelerden bahsediyorum.
Neyse yazar hakkında ki bilgiyi okuyup kendisi hakkında bilgi sahibi olmuş oldum.

Syhn dedi ki...

kitap yorumlarını okumasam mı artık ne yapsam :D

tarih84 dedi ki...

nabrut: ben çok severim nohutu doğrusu.

Syhn: oku oku da bu seriyi bekletsen de olur maşallah elinde baya kitap var senin:)

nabrut dedi ki...

tabiii sevilmez miii :))