25 Haziran 2013 Salı

İkinci Şanslar Durağı: Sımsıcak Bir Hikaye

Beklediğin üstünde bir kitap. Kapağına bakıp aldığım, fuar fırsatlarını değerlendirdiğim bir anıma gelmişti, yeni okuyup bitirdiğim bir eser. Koridor Yayınevi'ni historical romanlarından bilirdim. Bugünden itibaren güncel romanlarına da şans vereceğim.
 Bir an acaba seri mi diye düşündüm ama yazarın sitesinde bağımsız olduğu yazıyor, ohh şükür artık seriye başlamak is-te-mi-yo-rum! Bütçe dayanmaz bu kadar seri bombardımanına.
Kahve fincanımdaki iki kız bana ana karakteri ve en yakın arkadaşının sevgi dolu hallerini anımsattı. 
Kate argo tavrı iri cüssesine rağmen narin bir kişiydi =)
Kitap Tanıtım Özeti:
İkinci şanslar durağından yalnızca bir defa geçebilirsiniz...

Çünkü bazen hayalini kurduğumuz sevgi, bırakıp gittiğimiz yerde kalakalmıştır. Kimimiz ilk seferde istediğimizi elde edemeyip hayata küsmeyi, üzülmeyi tercih ederken, kimimiz pes etmeyip mutluluk için kendimize ikinci bir şans veririz. Ve o mutluluk bazen bakmayı hiç düşünmediğimiz, geçmişimizin tatlı anılarından birinde saklıdır.
Küçük, şirin bir kasaba... Cordelia'nın şikayet etmeye hakkı yok; mükemmel bir ailesi, çok sevdiği bir işi, hatta bir erkek arkadaşı bile var, ya da öyle denilebilir. Ancak ilk aşkların asla unutulamadığı gerçeği, ilk aşkı Liam çıkıp geldiğinde suratına tokat gibi çarpacaktır.
Cordelia ve Liam geçen onca senenin ardından, birbirlerini unuttuklarını düşünürken; kaderin onlara oynayacağı tatlı sürprizden habersizdiler.

Krıstına Hıggıns ve Brenda Jackson bir ara görmek harika. Brenda Jackson'ı Pamuk İpliği kitabından tanıyıp satırlarının bağımlısı olmuştum. Harika bir kitap, şiddetle tavsiye. 
Daha fazla bilgi için TIKTIK
İki kapak da kitapla çok uyumlu. İkisini de sevdim. Ülkemizde yeni kitap trendine Koridor'un kapağı daha bir uyuyor, eğer orijinal kapakla basılsaydı es geçerdim doğrusu. 422 sayfalık kitap aslında 500- 550 olabilirdi. Yazı puntosu küçük, zaman zaman yorabiliyor.
İkinci Şanslar Durağı - Until There Was You (YORUM)
Aslında ne kitabı özetleyeceğim ne de ek bir şeyler sunacağım. Polisiye bir hikayede nasıl konudan bahsetmeye korkarsanız ben de bu güzel hikayede yanlış taşı oynatmaya korkuyorum. Hikaye bütünlüğüyle güzel.
Kısaca: Posey ömür boyu ilk isminden nefret eder ve bir gün ... şimdi nasıl devamını getireyim benim gözler doldu, düğüm düğüm oldum mesela.
Liam, pis serseri, tadına bakılası baklava hangi halinden bahsetsem olmuyor. Kızı müthiş tatlı mesela.
Okudpum en harika Gay çift bu kitapta mesela diyologlar için bile bu kitap okunur.
Eeee ne diyorsun mu dediniz, alın okuyun güzel derim:)
ALINTILAR:
- Tanrım sen bana aptal olmayan erkeklerle tanışma cesareti, aslında pek çok erkeğin aptal olduğunu kabul edebilmem için huzur ve ikisi arasında farkı anlamam için akıl ver!
- Aileden birileri senden bir şey gizledi mi?
Elbette, ailelerin doğasında yok mudur bu zaten?
***
En vurucu sahne: Codelia ismin konuluş hikayesi!
***
Posey, her şıkıştığı anda Yüce Elvis (Elvis Presley'den bahsediyor) ve Bieber aşkına! haykırışları şahaneydi =)
***
Alacakaranlık efsanesi her yerde. Kitap güncel bir eser zamandaşız bu okuma keyfini arttırıcı bir unsur. 60lı yaşlardaki kadınların mutfak önlüklerinde Jacop resmi oluşu, Edwar mı Jacop mu savaşı şahane:)
***
Kitabımıza yakışan bir parça benden sizlere gelsin:
***
İyi okumalar efendim =)
Tarih84

2 yorum:

Sengül Öncel dedi ki...

TANITIM İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER
LİSTEME ALDIM
HAYIRLI AKŞAMLAR

tarih84 dedi ki...

Sengül Öncel: umarım siz de benim kadar beğenirsiniz:)