19 Haziran 2013 Çarşamba

Beni Hatırladın mı? Sophie Kinsella Okumayı Özlemişim :)

Sophie Kinsella okumayı çok seviyorum. Çıtır edebiyatının yaratıcılarından. Başı sonu belli denilen ama okuması son derece keyifli bir kitap tarzı. Yazan Sophie olunca baştan sona geliş muhteşem oluyor. Alışverişkolik serisi ile bilinse de ben bağımsız kitaplarını okumayı tercih ettim. Bu da okuduğum son bağımsız kitabıydı. 
Sophie Kinsella ve kitapları hakkında daha geniş bilgi için TIKTIK
Diğer bağımsız okunacak kitaplarını merak edenlere:
Numaran Bende Var TIKTIK
Yirmiler Kızı TIKTIK
Pasaklı Tanrıça TIKTIK
Sır Tutabilir Misin? TIKTIK
Kitaplığımda yerini aldılar, tatlı tatlı hatırlanacaklar =)
Kitap kapağına gelirsek olmamış doğrusu. Ne anlatmak istemiş, kitap konusu ile nasıl bir bağlantı kurmuş meçhul! Kelebek kanatlarına bakarsak sen tırtıldın kelebek oldun mu dedi? Ahhh Artemis ahhhh olmuyor bu kapaklar. Diğer kitapların da kapaklarını yeniledi eskileri arar olduk:(
ORİJİNAL KAPAK:
Bu kapak kitabın anlamı! Karakterin benim gibi en sevdiği çerezin çiğdem olması ayrı güzeldi. O terastaki sürpriz, ayçiçeği ayrıntısı muhteşemdi:)
Kitap Tanıtım Özeti:
Bir sabah uyansanız ve hayatınız kusursuz olsa…?

Lexi, berbat bir trafik kazasının ardından hastanede gözlerini açıyor. Ona göre sene 2004. Kendisi yirmi beş yaşında ve çarpık dişli biri. Felaket bir aşk hayatına sahip. Ancak, her ne kadar inanamasa da, öğreniyor ki, sene aslında 2007 Lexi artık yirmi sekiz yaşında, dişleri inci gibi ve çalıştığı departmanın da patronu olmuş; üstelik de evli! Hem de yakışıklı mı yakışıklı bir milyonerle! Rüyalarındaki hayata aniden nasıl iniş yapıverdi böyle acaba?
Lexi şansına inanamıyor özellikle de nefes kesen yeni evini gördüğü zaman! Kocasını yeniden tanımaya başlayınca muhteşem bir evlilik hayatı olduğunu da öğrenecek, çok iyi biliyor. Üstelik sevgili kocası bir de Evlilik Kitapçığı hazırlamış onun için.
Fakat Lexi yeni kimliği hakkında daha çok bilgi edindikçe, kusursuz hayatının yüzeyinde çatlaklar oluşmaya başlıyor. Eski dostlarının hepsi ondan nefret ediyor. İşine göz dikmiş, dişli bir rakibi var.
Bir de üstüne üstlük dağınık saçlı, seksi bir erkek çıkıp…
yeni bir bomba patlatıyor!
Yani, ne olmuş olabilir ki?
Lexi bir gün her şeyi hatırlayacak mı?
Ve hatırlarsa ne olacak?

(Aydın'a gidince koruk-ekşi elma yemeden olmazdı)
Kitabın başlarında vasat diye düşündüm, sonlara doğru vurucu anlar yaşasam da diğer Sophie kitaplarına göre biraz yavan kaldı. Uzun bir süre sonra Sophie okumak keyif verdi. Lexi'nin kız kardeşi olaydı bir de mimar ahhh diyorum:) Kardeşinin ablasını kafaya alması an-neee mevzusuna gülmekten çenem acıdı:))
(Kitap okurken ki arkadaşım)
Tavsiye eder miyim? İlk defa Sophie Kinsella okuyacaklar için yazının başında verdiğim linklerdeki diğer kitapları okumanızı öneririm. Diğer kitapları okumuş bunu okusam mı diye soruluyorsa acelesi yok boş bir zamanda okuyun derim.
İyi okumalar keyifli günler dilerim:)
Tarih84

2 yorum:

Benherneysemo dedi ki...

Sophie Kinsella hiç okumadım, sanırım bu tarzı pek sevemiyorum ama kitaplıktaki neşeli duruşlarına bayıldım...

tarih84 dedi ki...

Benherneysemo: çok güzeldir aslında ama dediğin gibi sevmek gerekli.