30 Mayıs 2013 Perşembe

Yaza Serin Bir Başlangıç: Çilekli - Karpuzlu Kula Soda

 Yeni ürünler denemeyi seviyorum. Bu yaz böğürtlenli soda gördüm denesem mi dedim ama şişesi, duruşu çekmedi. Dün yine soğutucu başına geçip yeni soda çeşitlerine bakındım işte dedim gördüğüm an rengine vuruldum. Kula markasının yeni çıkan soda çeşidi. Çilek&Karpuz. Çilek aroması aslında olayı hafiften bozmuş. Sakız aroması gibi ama karpuz tadı dengelemiş. Renk, tat güzel. Soda asidi yani ımm nasıl desem sodanın hafifletici ferahlatıcı yakıcı mineral kısmı bozulmamış. Bazı aromalı sodalar su gibi olup soda etkisi bırakmamakta. Bu yaza bardak alışverişi yaparken Paşabahçe'nin yeni serilerine bayıldım. Bu bardak modeli biraz İtalyan'ların ayaksız şarap kahehlerini andırmakta. Çok ince zarif ama dayanıklı, bulaşık makinesinde sorun yaratmıyor.
NOT: Üniversite yıllarında Kula'ya bir gezi dönüşü soda fabrikasına uğramıştık. Yolunuz o taraflara düşerse çekinmeyin. Fabrika önünde bir sebil çeşmesi var bir çeşit kaynak. Oradan doğal soda akıyor ve bunu bilen kişiler de bidonlarla doldurup götürüyor. Rica ettiğinizde yetkililer sizi fabrikada gezdirip tanıtım da yapıyor. Bizler de doğal soda akan çeşmede el yüz yıkayıp naturel tonik muamelesi yaptık:)
Keyifli ferahlatıcı günler dilerimmmm =)
Tarih84

10 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Çok hoş bir rengi var. Tadı nasıl acaba denemek gerek. Ama İstanbulda çok zor bulunuyor böyle şeyler.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: valla bizim bakkal pek sever böyle yeni şeyleri devamlı çeşit arttırır ben şanslıyım:)

Kitap Tutkusu dedi ki...

Şeytan Diyor ki gördüm sanki :D

tarih84 dedi ki...

Kitap Tutkusu: doğru görmüşsün :)))

inşallah serinin devamı da gelir.

Kitap Tutkusu dedi ki...

İnşallah! Bu kitabın konusu ile Sabrina Jeffries'in Sır Gibi Sakladım'ı aynı :)))

tarih84 dedi ki...

Kitap Tutkusu: Sabrina okumadım hiç, bu kitabı da migros indiriminde aldım seri hakkında bilgim vardı biraz beklesin istedim malum her yıla ancak 1 kitap çıktığı için heveslenip kalmayayım dedim.

Syhn dedi ki...

çok güzel gözüküyor. geçen çilekli maden suyu içtim ilk defa ve çok sevdim ama rengi böyle değildi. bunun görüntüsü bile iç beni diyor.
soda akan musluk^^

tarih84 dedi ki...

Syhn: valla görüntü için bile içilmeye değer haklısın:)

mydestiny dedi ki...

Bir önceki kitap yazının görselinde bardak-içecek dikkatimi çekti. Twitterdan soracaktım ne içiyorsun diye ki bu başlığı gördüm. Ne kadar tatlı bir rengi var öyle. Soda olması ise ayrıca ilginç. Şimdi gidip markete bakacağım var mı diye ama hiç umudum yok. Böyle yeni tatları da hep senin blogun sayesinde görüyorum =)

tarih84 dedi ki...

mydestiny: yeni şeyler denemeye bayılıyorum inşallah bulursun güzelim:)