17 Mayıs 2013 Cuma

Susan Elizabeth Philips: Amerikan Futbolunu Sevdiren Kadın - The Chicago Stars Serisi

Susan Elizabeth Philips, spor dünyasını aşkla taçlandıran kadın. Tek bir kitabı bile bu konudaki ustalığını gözler önüne seriyor. Kalemine bayıldım. Yazarı araştırdıkça, Türkçeye çevrilmiş eserleri hakkındaki yorumları okudukça daha bir sevdim kendisini. Facebook sayfasında aktif, hayranlarına bir adım daha yakın bir kişi. Özellikle eşiyle olan dingin hali beni ayrı büyülüyor. Yazar hakkında daha geniş bilgi için resmi web sitesine uğrayabilir, facebook hesabını takibe alabilirsiniz.
Susan Elizabeth Philips:
Web site için TIKTIK
Facebook adresi için TIKTIK
The Chicago Stars Serisi:
Ben seriye üçüncü kitaptan başlamış oldum. Aslında seri okumak gibi bir isteğim yoktu. Sensiz Olmaz adlı kitabın güzel yorumları cezbetti denemek istedim. Kitabı okurken de sporcu karakterin iki takım arkadaşından bahsetmesi ve birini de ziyarete gidişi bir merak uyandırdı. Acaba bu çiftlerin hikayesi nedir dediğim an jeton düştü hayırrrrrrrrrrrr bu da mı seriiiiiiiiii diye feryad ettim. Evet, bu kitap da bir seri.
Ülkemizde yayınlanan kitaplar:
The Chicago Stars
It Had To Be You - Aşkta İlk Çeyrek #1
Heaven,Texas - Kalbinde Bir Yer Aç #2
Nobody's Baby But Mine - Sensiz Olmaz #3
Dream a Little Dream- Küçük Bir Hayal Kur #4
Thıs Heart Of Mine- Ah Şu Kalbim #5
Match Me If You Can #6
Natural Born Charmer #7
Serinin orijinal kapakları:
Kitabı okurken çok fazla yan karakter kalabalığına rastlamadım. Derin karakterler, güçlü kurgu güzel bir hikayeydi. Öğrendiğime göre her kitapta iki çift ele alınıyormuş. En kısa sürede ilk iki kitabı da alıp okumayı istiyorum. Diğer kitapların da çok arası açılmadan bizlere sunulmasını diliyorum.
Sensiz Olmaz kitabında ana çiftimiz, erkek-sporcu karakterimizin de anne-babasının ilişki durumları işleniyordu. Ben bu aileye hayran kaldım.
Sensiz Olmaz kitabına gecenin bir saati başladım. Bir iki sayfa okur, başlangıcı yapar bırakırım demiştim. Ne mümkün sabahlattı çok güzeldi. Gece gece yedim içtim okudum güldüm hüzünlendim.
Kitaptan Aklıma Takılan Sahneler(spoiler)
- Erkek karakterin yaş takıntısına koptum:) Kendisi 36 yaşında kızımızında en fazla 28 olduğunu düşünüyor ama bu bile kızı yaşlı diye adlandırmasına yetiyor. Zamanı gelince 22lik bir çıtır almayı planlıyor. Adamın tek sığlığı da buydu:)
-Jane, dahi profesörümüz küçükken çok çekmiş. Ben çektim doğacak çocuğum çekmesin benim zeka genlerim bile fazla diyerek sporcu yakışıklı birinin sığ zekalı sperminin peşine düşüyor. Garibim adamın zeki olduğunu öğrenince yıkılıyor çocuk doğsun Afrika'ya taşınacağım orada dışlanmaz diye ağlıyor. O anlarda hakikaten de çok üzülmüştüm:(
-Cal'in anne-babası arasındaki sorunlar da çok üzücüydü. Genç yaşta bir hamilelik, zenginlikten yoksulluk sınırına düşüş ve erkek bencilliği.
Kızın üniversitede kurabiye satarken eşi ile karşılaştığı sahne ve lise mezuniyetinde etrafta gizleneceği halde en güzel giysilerini giyip bir köşede durması offf aklıma geldikçe burnumun direği sızlar.
Şiddetle tavsiye bir kitap. Serinin devamını merakla bekliyorum.
Tarih84

3 yorum:

Pınar Şentürk dedi ki...

Bir Rachel Gibson bir de SEP. İkisi de sporla aşkı birleştirerek sevdiren isimler. Nedense bu seri dışında çıkan kitaplarını sevemezken bu serisine bayılıyorum yazarın. Keşke daha hızlı çıksa. Sanki giderek güzelleşiyor (:

tarih84 dedi ki...

Pınar Şentürk: haklısınız seri tamamlama hızı beni de düşündürüyor. Pegasus güçlü kaliteli ama çok geniş bir yelpazesi var bu çeşitlilikte sıra yılda bir anca geliyor:(

Özlem Altun dedi ki...

Ben Rachel Gibson'i cok severim cevirisi yapilmis tum kitaplarini aldim defalarca okudum artik yeni kitaplarini bekliyorum istiyorum insan aski bu kadar mi guzel anlatir icine cekiyor resmen gercegini bulamiyoruz bari kitaplarda yasayalim