8 Mayıs 2013 Çarşamba

İlişki Durumu: Karmaşık - Rachel Gibson (Truly,İdaho serisi #1 )

Bahar tatlı tatlı hissediliyor, çiçekler ihtişamını sergiliyor. Ahhh o polenler yok mu o polenler beni eve mahkum ediyor:( Alerji mevsimi başladı. Tek karım evde olduğum zamanları kesintisiz kitap keyfiyle taçlandırmak.
Rachel Gibson satırlarının tadını yeni aldım. Bir önceki yazımda hem kendisinden hem de okuduğum Buz Hokeyi serisinden bahsetmiştim TIKTIK
Şimdi de 2 kitaplık bir serisi ile karşınızdayım.
Truly, İdaho Serisi:
Truly Madly Yours - İlişki Durumu: Karmaşık #1
Tangled Up In You - henüz çevrilmedi #2
Nemesis Yayınlarından kitap arasını daha fazla açmamasını diliyoruz.
Orijinal Kapaklar:
Kitabın bende bıraktığı hisleri anlatmadan, kitap hakkında birkaç kelam etmeden önce yayın evinin hazırladığı tanıtıma bir göz atalım.
Kitap Tanıtım Özeti:
''Delaney yıllar önce terk ettiği Truly'e üvey babasının cenazesi için geri döner. Fazla kalmak gibi bir niyeti yoktur çünkü bu küçük, dedikoducu kasaba, ona hiç iyi şeyler hatırlatmamaktadır. Üvey babasının vasiyetini de dinledikten sonra kasabadan ayrılacağını zanneden Delaney'in planları, vasiyette yer alan bir madde yüzünden tamamen bozulur.
 Delaney üvey babasından kalan büyük mirasın payına düşen kısmını alabilmek için bir yıl Truly'de kalmak zorundadır.

Delaney'i bekleyen bir yıllık süre, geçmişinden gelen küçük hesapları kapatmakla uğraşacağı günlere, aşka, tutkuya ve heyecana gebedir. Bir yılın sonunda onu bekleyen sürpriz ise onu büyük bir karar vermeye itecektir. ''

İlişki Durumu: Karmaşık
 Yasak Elmanın Cazibesine Karşı Küçük, Dedikoducu Bir Kasaba Hikayesi!
Kitap baştan sona sürükleyiciydi. Ailenin çocuklar üzerindeki etkilerini bir kez daha gördük. Anne-baba olmak her şeyin en iyisini bilmek demek değil. Ergen ruhun isyankarlığı da her haltı en iyi ben bilirim, bu dünya beni anlamıyor isyannnn demek değil! İki kuşak iki insan, bağlar, entrika, dedikodu ...
Irkçılık, ekonomik seviye farkları, inat ve daha nice ön yargılı acınası durum iyi akıcı bir üslupla işlenmiş.
Ben Deleney'e ve seçimlerine pek de kızamadım. Toz pembe hayatların arkasındaki dayatmaların sonuçları ortada. Bir de Nick faktörü var ahhh ben ona da kızamıyorum küçük yaşta kendini bildi bileli hayatta sıkışmış, kan bağlarından dışlanmış. Bu iki genç de kaderin oyunlarla çevrelediği kadersizler. 
Modern anlatımla sıkı bir Tutku&AŞK ilişkisi okuyacaksınız.
Gerçekten okuduğuma değen, güzel bir kitaptı.
***
Kitabı okuyanların anımsayacağı bir kaç sahne:
- Nick'in abisinin, Nick duygularını tanımlaması çok bombaydı. Kibarca hatırlatma: erkekliğini hissettiğin günden beri kıza aşıksın ....
- Yeğenin amcası için ekonomik durum tanımı: Sen gidersen miras amcama kalır ve yırtık jean giymek zorunda kalmaz. Yavrum o kotlar yırtık olmayandan pahalı:) Ayrıca şirket sahibi, 4x4 kullanan bir fakir de duymadım hiç:)
- Nick'in yeğenine 13 yaşındaki erkeklerin ilgilendiği asıl konuları açıklayamayışı:)
- Kitabın ilk sayfalarında miras şartları açıklandığında Nick'in birkaç noktayı uygularsa şartları çiğneyip çiğnemeyişini sorması. Kibarca birkaç noktayı okuyan anlar:)
Güzel bir hikayeydi.
***
Keyifli okumalar efendim:)
NOT: Bir okuyucu yorumu sayesinde seri bilgi yanlışlığını fark ettim. Ben amazon.com , Rachel Gibson sitesi ve vikitap aracılığıya seri sıralamasına bakıyordum. Sanırım aynı şehir-kasaba geçmesi sebebiyle bazı sitelerde seri devamı Tangled Up In You olarak görülmekte. Martı yayınları da Rachel Gibson'ın Writers serisini yayınlamış ve bu kitap serinin 3. kitabı olarak geçiyor. Aslında hangisini okuduğumuz ne kadar fark eder bilemem. Türk satış sitelerinde Yazar Arkadaşlar serisi olarak da biliniyor.Kısmet olur writers sersini de alırsam o zaman ayrıca değerlendiririm. 
Tarih84

16 yorum:

Pınar Şentürk dedi ki...

Aslında Tangled Up In You çevrildi. Martı yayınlarından çıkan yazarlar serinin 3. kitabı. Sırlar Aşka Engel Mi ismiyle raflarda yerini alalı baya oldu :D Ve o da çok güzel bir seri. Rachel sevmişsiniz o seriyi de tavsiye ederim :D

deniz ari dedi ki...

çok güzel yorumlamışsın...Emeğine sağlık..:)

tarih84 dedi ki...

Pınar Şentürk: çok şaşırdım ben sırlar aşka engel mi kitabının başka bir serinin kitabı zannediyordum yeniden bir araştırmalı.

Deniz Ari: teşekkürler:)

Pınar Şentürk dedi ki...

Öyle, Yazar Arkadaşlar serinin kitabı. Ama aynı yerden hatta kapı komşusu iki kadın (:

Seda A dedi ki...

Sırlar Aşka Engel Mi Writers serinin 3. kitabı ama İlişki Durumu Karmaşık'tan okuduğumuz Delaney ve Nick o kitapta evli ve hatta Delaney ikizlere hamile. ayrıca Nick'in erkek kardeşi ve yengesi de Sırlar Aşka Engel Mi kitabında yer alıyor, başkarakterin yan komşuları olarak. Writers serisi de güzeldir okumanızı tavsiye ederim :)

tarih84 dedi ki...

Offf of offf keşke bu kitabı da seriye dahil etselermiş baksanıza bir dünya var ortada. Şimdi alınacaklar listeme bu seryi de dahil etmiş oldum. Ahhh Nick demek ikiz babası olacak Bask genleri coşacak çok keyifli bir durum:)

Seda A dedi ki...

Evet güzel bi kitap. zaten Sırlar Aşka Engel Mi'deki esas oğlanın yakışıklılığını yazar Nick ile kıyaslıyor :) o zaman sırayla okuyun seriyi de lütfen :)
1. Gizemli Oyun (Sex, Lies, and Online Dating)
2. İçinde Aşk Var (I'm In No Mood For Love)
3. Sırlar Aşka Engel Mi? (Tangled Up In You)
4. Lanetli Talih (Not Another Bad Date)

iyi okumalar :)

tarih84 dedi ki...

okuyacağım bilgi için çok teşekkür ederim:)

Seda A dedi ki...

önemli değil :) aklıma gelmişken şunu da ekleyeyim 2.kitap, İçinde Aşk Var kitabında da bizim Chinooks serisinden bildiğimiz Luc ve karısı Jane de kısacık yer alıyor :)

tarih84 dedi ki...

kesinlike okuyacağımmmm çok fena merak ettim.

Seda A dedi ki...

ehe ehe çok feci meraklandırdım dimi :) tamam okuyunca yorumunuzu bekliyorum :)

Adsız dedi ki...

Kitap kesinlikle harika herseyiyle cok etkilendim delaney ve nick in aski harika bna bunlarin oldugu seriyi ve boyle guzel ask serilerini soyler misiniz

Adsız dedi ki...

Harika bi kitap ya beni cok etkiledi bn genelde polisiye okurum ama bu kitap bitince herseyden sogudum o kadar derinden etkikedi beni. Bana delaney ve nickin oldugu seriyi ve bunun gibi ask romanlarini soyler misiniz...

Adsız dedi ki...

Hjgfg

tarih84 dedi ki...

Sevgili ADSIZ bu serininb devamı aslında Martı Yayınları tarafından çıktı. Ben Rachel Gibson'un tüm kitaplarını öneririm size.

Ayse_ dedi ki...

Aslında tam olarak durum şu: Goodreader a bakacak olursanız kitabın yanında hemen şu yazıyor:
Tangled Up In You (Truly Idaho, #2; Writer Friends, #3)
Yani "Sırlar Aşka Engel Mi?" olarak dilimize çevrilmiş olan kitap iki seriye de dahil :)