29 Mayıs 2013 Çarşamba

Düşün Taşın Derneği 100. Kitap Okuma Günleri İzmir - Asansör

26 mayıs pazar günü Türkiye'de ve dünyada birçok ülkede aynı anda kitap okuma etkinliğine katıldım. 1 saat dünya susacak kitaplar konuşacak. En son geçen yıl katılmıştım sevmiştim bu etkinliği. Aynı anda birçok farklı alanda kitap, o kitaplar hakkında bilgi, yorumlar, yazarlar, 1 saat aynı anda kesintisiz kitap okuma keyfi sonrasında hoş sohbet çok çok güzelllllllll :)
 İzmir'deki etkinlik yeri tarihi Asansör oldu.

 Önce Asansör'e çıkıp Teras kafede oturduk. Pazar günü olduğu için ilk sohbet sonrası kitap okuyabilmek için yeni açılan Asansir'deydik. Bu mekan ve Asansör sokağındaki yenilikler için (en azından benim için- gitmeyeli baya olmuş) sözü bir sonraki yazıma bırakıyorum.
 Benim elimde son sayfalarına geldiğim Arunas Yayıncılıktan çıkan Gündüz Erkek Gece Kadın adlı kitap vardı. Aslında bir anı kitabı, gerçek bir hayat kesiti, sarsıcı.
Diğer kitaplar da merak uyandırıcıydı. Evrenden Torpilim Var kitabını o kadar duydum da yazarının bir Türk olduğunu bilmiyordum. Ne kadar şekilci yaklaşıyoruz almayı okumayı düşün ama yazara bakma kızdım kendime. Erasmus burs programı ile bilirdim ama kurucusuna pek aldırmamışım eserleri hakkında fikrim oldu sevindim. Bir de çağdaş edebi bakışlı bağımsız Behzat Ç. gibi mantıkta eserler yazan kişileri listeledim. Yer altı ve piç kitaplarını çok merak ediyorum doğrusu. İyi bir düşünce, güzel bir etkinlik harika bilgiler doğru bir paylaşım. 
Yolun açık, düşüncen özgür, satırların uzun olsun Düşün Taşın :)
Tarih84

Hiç yorum yok: