6 Mayıs 2013 Pazartesi

Chinooks Hokey Takımı Serisi - Rachel Gibson: Buzu Aşkla Eriten Adamlar

Bir seri ile yeniden birlikteyiz. Seri okumaya bayılıyorum. Yaratılan dünya kurgu da olsa içimize sıcaklığı ile dokunuyor, AŞKı buram buram hissettiriyor. Hayata dair düşündürüyor. Aşk bir araç, seri bir materyal, Gerçek olan hissedilen. Rachel Gibson'ı bu kitaplarla bir parça tanımış oldum. Yazım dili ve seçimleri hoşuma gitti Zarif, tutkulu, hayata tutanmaya çalışanların maceralarını, sert zeminde kıran kırana bir mücadele yansıtmış bizlere.Buz Hokeyi bizlere o kadar uzak bir sporken satırlarla yaklaştı.
Seriyi ve yazarımızı tanıyalım:
Rachel Gibson Kimdir?
''NY ve USA Today in çok satan yazarlarından. Mizahi ve zeki dili herkesi eğlendiriyor. Modern zaman ilişkilerine özgünlük ve derinlik getiriyor.Yazı yazmadığı zamanlarda onu eşi Mr. Gibson ile gölde gezerken, ya da ayakkabı alışverişinde bulabilirsiniz.''
Yazarımız hakkındaki açıklama aldığı ödüller ve basındaki haberler şeklinde devam ediyor. Resmi web sitesini ziyaret edip, kitapları hakkında fikir edinmek için TIKTIK
Facebook sayfasını beğenip bir adım daha yakın olmak için TIKTIK
Kitapları ve dahasını Türkçe takip için Nemesis Yayınlarını takip edebilirsiniz.
Facebook için TIKTIK Yayınevi için TIKTIK

Sıcak, okuyucularına yakın bir yazar. Ama bir o kadar da kendi dünyasında yaşayan birisi.
Ülkemizde yayınlanmış 2 serisi var. Nemesis Yayınlarından yeni ve bağımsız kitapları çıkmaya devam ediyor. Ben Kitap Fuarı sayesinde kitapları ile buluştum. Malum kitap alışveriş listem baya kalabalık olduğundan bu seriyi almaya fırsat olmamıştı. Kitapçılarda görüyor merak ediyordum. Kısmet bu güneymiş.  
Bahar alerjim sebebiyle eve kapandığım şu günleri değerlendirdim.
3 günde 5 kitabını okudum. İnşallah son kitabı da kısa sürede alır okurum. Fuarda yorgunluktan son kitap önümdeyken görmemiş, almamışım hala içime dert oluyor. Temmuza kadar da elimdeki kitaplarla yetinip temmuz alışverişime ekleyeceğim:( Siz düşün işte kitaplar nasıl diye, su gibi okutuyor.
Chinooks Hokey Takımı Serisi:
Seri toplam 6 kitap, Okuma Sırası:
Tutkulu Aşk  #1
Buzda Aşk #2
Aşk Seni Bulursa #3
Aşk Her Yerde #4
Aşk Yeniden #5
Aşk Ateşi #6
Serideki kitapları tek tek anlatmaktansa mantığını anlatmak daha doğru geliyor. Sonuçta bu bir dünya isteyen adım atar ve beğendikçe okumaya devam edebilir.
Chinooks Hokey Takımı çok zengin bir iş adamına ait. Bu adam yaşı ilerlemiş ama hırsı dinmemiş birisi. Buz Hokeyine tutkun ve genç kadınlara bayılıyor. Takımını seviyor ama sonuçta her oyuncu bir nevi bir fabrika, işlemini yitirirse kapatılmaya mahkum. Bu mantıkla takım üyeleri hem pırlanta hem de kömür. Takım sahibinin genç bir kadınla 5. evliliğini yapmak üzere nikah masasında kalması ile ilk kitap başlıyor. Kaçak gelin takımın liderinin arabasına atlar. Lider durumdan habersiz belaya batar. İşte ilk kitapla birlikte Hokey takımı, kariyer, sporcular ve spor hakkında baya geniş bilgiye sahip oluruz. Takım sahibi ve gelecekte takımdaki durumlar hakkında bir tablo serilir. İlk kitap zaten en kalın kitap bir zemin. Serinin diğer kitapları ile inşa etmeye  devam.  Takımdaki oyuncular, oyuncuların karakterleri ve hayatlarından bir parça tanıtım ile ilerisi için fikir sahibi oluyorsunuz. Tabi bu dinamiği taze tutmak için transferler de yeni bir soluk oluyor.
Kitaplar sadece Hokey ve Seks değil. Daha ötesini barındırıyor.
Bazen renkli dünyaya bakar bazı şeyleri anlamsız buluruz, bazen de yok artık bu adam ve bu kadın mııııı? Ya da bu kadar büyük trajediden nasıl sıyrılacak gibi cümleler geveleriz. Reyting düşer ekran yeni haberlerle şenlenir bizler de unutur geçeriz. Ya sonra? İşte o sonralar ve iç yüzü akıcı bir üslupla dile getirilimiş.
Kitaplar benden tavsiye, okunası-eğlenceli-ateşli :)
Buz Hokeyi hakkında baya fikrim oldu. Ahmaklar için Hokey kitabı gerçekten de var mı diye merak etmedim değil.Olsa zevkle okurdum:)
Bu fotoğrafı görünce aklıma 4. kitap geldi:) Bayan Duffy ve takımın manşet pozu:)
***
Buradan sonraki kısmı seriyi okuyanlar anımsayacaktır.
Kitaplarda Aklımda Kalan Anlar:
Tutkulu Aşk: Küçük kızın bol makyajı, pembe yılan derisi kovboy çizmeleri ile babasına kapıyı açması:) Bir kamyon eşya getirip imza beklemesi. Ve köpeği aldırtmak için ağlaması. Dadyyyyyy zilli :) Mae ise başlı başına çatlak.
Buzda Aşk: Honey Pie, çok çok güldüm. Böyle ateşli cevherler akla gelmeyenlerden çıkar. At nalı pek dikkat çekiciydi:)
Aşk Seni Bulursa : Ahhh Rob o dövmeyi bizler de görmeliydik. Bir önceki kitabın sevimli devi.
Aşk Her Yerde : İşte dedim hayat bu, kızın tüm yaşadıklarına rağmen başını dik tutması çok önemliydi. Aklıma Rüzgarla Gelen adlı kitabı getirdi. Bir stritiptizci olabilir ama hayat onu bu yola sürüklemişse sokağa düşmektense mücadele ettim diyerek sözde ahlakçı pisliklerle mücadelesi okunmaya değerdi.
Aşk Yeniden: Dış görünüş yanıltır, ve kimse kimseyi kendinden bağımsız olanlarla etiketleyemez. 10 bin dolarlık amaç bence önemliydi. Bo çok sevdim ve sonunda gay mi değil mi diye düşündüğümüz karakterin gerçeğini ortaya çıkarması güzeldi:)
Aşk Ateşi : Ahhh keşke okuyabilseydim malesef bende yok:( Neyse elimdeki kitaplar biraz bitsin alıp okuyayım.
***
İyi okumalar efendim:)
Tarih84

2 yorum:

Ktapsvr dedi ki...

Cok tesekkur ederim bir cok sitede kayda deger bilgi yoktu senin blogunu gorene dek :)

Özlem Altun dedi ki...

Hani her insan icin bir meslek vardirya bence Rachel Gibson da yazar olmak icin dogmus super bir anlatim ozgun bir betimleme ve oykuleme