10 Mayıs 2013 Cuma

Bir Kek Tarifi Üç Versiyon: Portakal - Limon - Elma

Bugün çok sevdiğim bir öğretmenim ve yakın arkadaşlarımla buluşacağız. Her buluşmada mutlaka bir şeyler yapıp götürürüz, ben gelen her kese küçük de olsa birkaç ekstra yapar hediye götürürüm. Aluminyum tek kullanımlık kalıplar  böyle zamanlarda çok iş görüyor.
Ahhh yeni bir tarif deneyeceksem rezil olmayayım diye mutlaka sevilecek garanti bir tarif de yapar öyle giderim. Rezil olma kısmı tarifin aslına asla uyamayıp kafama göre değiştirmemden başım ağrır:( Yarın ki kurtarıcım sütlü patatesli kek. Tarif için TIKTIK
Portakal &Limon&Elma Kek Tarifi:
Aslında lezzetine güvendiğim birkaç ismin bloğunda gezindim. Vakit Buldukça bloğundan Limonlu Kek Tarifini alıp kendi tarifim için kullandım.  
Vakit Buldukça Limonlu Kek Tarifi İçin TIKTIK
Sizler de bildiğiniz sade bir kek tarifini kullanabilirsiniz.
Sade kek tarifini çırpın ve 3 kaseye ayırın. Bir Kaseye limon kabuğu ve 1,5 yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Diğer kaba portakal rendesi ve 2 kaşık portaka suyu. Son ayrıma tarçın ekleyin. Kek ilk kabarmasını gerçekleştirince de üzerlerine limon - portakal dilimi ekleyerek pişmesine devam ettirin. Ben elmaları tarçına bulayarak üzerine ekledim ve biraz tarçın fazla kaçınca kekim kahverengi oldu:(
NOT: Ben genelde keklerime normal vanilya değil de sıkça tavsiye ettiğim Dr. Oetker'in Damla Sakızlı Vanilyasını ekledim. Missssss gibi kokuyorlar:)
Bu güzel bahar günlerinde yağmurun havayı serinlettiği keyif günlerinde sevdikleriniz için bir iki sürpriz yaparak şaşırtabilirsiniz. Ben Yarın öğretmenim ve arkadaşlarımla Kordon'da çay keyfi yapacağım :)
Mutlu günler dilerim.
Tarih84

2 yorum:

ilknur AKPINAR dedi ki...

Harika gözüküyor ellerine sağlık..

tarih84 dedi ki...

Teşekkürler miss gibi kokuyor doğrusu.