18 Mayıs 2013 Cumartesi

Beyaz Cumartesi #7: İki Yanlış Bir Doğru - Lynne Graham

Lynne Graham'dan bir harika eser daha. Yalanlar, kıskançlık, ihtiras. Yıllar sonra kaderin bir araya getirdiği iki insan. Aşk onları hiç terk etmedi!
Kitap tanıtım özeti:
İki Yanlış Bir Doğru - Lynne Graham
 Daisy başını önüne eğdi. Onun yumuşak ses tonu, içinde fırtınalar estirmişti.
Neden böyle davranıyordu? Alessio açık sözlü biriydi, ama asla kaba değildi. Neden kendisini aşağılamaya çalıştığını anlayamıyordu. Onca yıldan sonra hâlâ kendisini suçluyor olabilir miydi? İki yabancı gibi davranmaları çok saçmaydı. Bu onun suçu muydu, yoksa kendisinin suçu muydu?
Alessio eski ilişkilerini belli edecek hiçbir harekette bulunmamıştı.
Zaten o ilişkinin çoktan mazinin sisli anıları içinde kaybolup gitmesi gerekirdi, ama Daisy hayatında Tara varken, nasıl olur da uzun yıllar önce, bir yaz günü başlayan bu ilişkiyi unutabilirdi?
Yorum: Her kitapta yeni bir şeyler öğreniyoruz. Bu kitapta beni şaşırtan da çift yumurta ikizleri ya da normal ikiz diyelim düşük esnasında birinin hayatta kalabileceği gerçeği. Kitap bitince doktorum gibi bilindik programlardan esinlenilmiş sitelerde hamilelik ve düşük üzerine birçok konu okudum. Neticede ben de bir bayanım bir gün evlenir ve çocuk sahibi olmak istersem bu vesileyle birçok sağlık bilgisi edinmiş oldum. Bir diğer öğrendiğim bilgi ise şehir efsanesi kulaktan dolma sayılan bir konuya açıklık getirten olaydı. Kadın eşinden boşandıktan sonra yıllarca kimseyi hayatına sokmamış. Bazı fiziki fonksiyonlar diyelim ilk günkü haline dönmüş. Bunu da nasıl yazacağımı bilemedim:))) Yani şöyle ifade edersem bir kadının bekaret sonrası ilişki sıklığı mevzusu burada tekrardan gündeme geliyor. Bunu da araştırdım ve doğruluğu ispatlandı. Şehir efsanesi doğrulandı, aktif bir cinsel yaşamı bırakmış kadın zamanla eski çatısal durumuna geri dönüyormuş. Bu karakterimiz de kadının bu hallerinden anlattıklarının doğruluğunu tespit etmiş oldu. Hangi kitabın size nasıl bir bilgi aktaracağını bilemezsiniz.
Güzel bir hikayeydi, tavsiye ederim. Özellikle Tara karakteri tam olaydı, çok sevdim bu kızı. İtalyan genlerine hayranım:)

Tarih84

Hiç yorum yok: