18 Mayıs 2013 Cumartesi

Ayşe Kulin: Dönüş - Oldu Mu Şimdi?


Bazen çok sevip, değer verdikleriniz de şaşırtır!

AYŞE KULİN, Dönüş diye bir kitap çıkartmış. Gizli anlar yolcusu ve Bora'nın kitabını okumuştum. Üstüne söyleşiye katılıp bizzat Ayşe hanım'a İlhami ne olacak bir kitap gelir mi dedim. İlhami'den çok sıkıldım devam yok demişti. Şimdi öğreniyorum ki İlhami'nin kızı gizli kapıları aralıyor ve merakla ne oldu dedirten soruları yanıtlıyor. Şimdi bunun adı nedir? Ticaret, para? Açıkçası üzüldüm:(

Kitabı alır mıyım? Evet alırım çünkü İlhami benim için özeldi. Birçoklarının aksine ben onu anlamış gibi hissetmiştim. O kitaplarda kimse masum değildi belki bir parça -tabi bana göre- İlhami arınmıştı.
Bahsettiğim söyleşi için TIKTIK

Dönüş: Kitap Tanıtım Özeti


Gerçekler acıdır; acıtır, incitir…

Tam da hayatının yoluna girdiğini sandığı günlerde, önce annesinden gelen bir haber, ardından eski bir şapka kutusunda bulduğu mektuplar…

Derya’nın, iki yıldır sümenaltı edilen gerçekleri bir tokat gibi öğrenmesi, onu dünyanın bir megakentinden ötekine savuracak, kaderi onu sarı bir sonbahar günü, açılıp açılmayacağını bile bilemediği bir demir kapının önüne kadar taşıyacaktır.

Genç kız, acaba gizem dolu bu perdenin ardına geçebilecek midir? Öğreneceklerini kabul edebilecek, kabul etse bile sindirebilecek midir?

O kapı açılırsa elbette…

Dönüş, aldatmanın, aldatılmanın, affetmenin, acıtan gerçeklerin romanı.
Tarih84

3 yorum:

TUĞBA(düşlerimin koresi) dedi ki...

Pudra tozu merak ettim seri mi bu kitap? Okumak isterim

tarih84 dedi ki...

Tuğba: aslında seri değildi. Gizli anların yolcusu diye bir kitap çıktı çok beğenildi bir o kadar da gaylerce eleştirildi öyle bir bitti ki devamı olsun diye baskı oldu. Hem gaylere bir özür hem de devam olsun isteyenlere boranın kitabı yazıldı ama hala devamı olması gerekli soru işaretleri kaldı. Ben mesela ana karakter İlhami'ye tam olarak neler oldu bilmek istedim hatta yazara birebir sordum devam yok cevabını aldım. Şimdi yazar yeni bir yayınevine geçti satışı muhtemel bir kitapla geçmek de istemiş olabilir böylece bu kitap yayınlandı. Kısa süre sonra okur yorumlarım bloğumda.

tarih84 dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.