9 Nisan 2013 Salı

Şeytan ve Şair - Onlar Gelmiş Geçmiş En İyi Bilinen Bilinmeyenler (TANITIM)

Onlar Gelmiş Geçmiş En İyi Bilinen Bilinmeyenlerdir… Arkadya Yayınlarından yeni bir kitap. Sırlar aralanıyor. Belgelere dayalı anlatım, usta bir kalemin eseri!
Shakespeare, yüzyıllardır sırrı çözülmeye uğraşılan dahi. Bu eserle Shakespeare'e bir adım daha yaklaşacağız.
ŞEYTAN ve ŞAİR 
“Kadim dost, İsa aşkına,
Dağıtma bu mezarın tozunu.
Bu mezar taşını koruyanı Tanrı korusun,
Ve kemiklerimi yerinden oynatana lanet olsun.”

Bu dörtlük, masum bir mezar kitabesinden çok daha fazlasını anlatıyor olabilir mi? İnsanlığın en önemli isimlerinden biri olan eşsiz şair ve oyun yazarı Shakespeare, gerçekten bir dâhi mi, yoksa bir sahtekâr mıydı?

Geçmişten günümüze kadar süren, dört yüzyıllık bir sırrın peşine düşen ünlü Profesör Desmond Lewis, California’da vereceği bir konferansla tüm dünyayı yerinden oynatacak gerçeği açıklamak üzeredir. Yola çıkmadan önce eski dostu, gazeteci Jake Fleming’le iletişime geçer. Yayımlanacak olan kitabı ile ilgili fikrini almak istiyor ve yalnızca ona güvenebileceğini söylüyordur. Ancak profesör California’ya varmadan kitabıyla birlikte esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. Ondan geriye kalanlar, Golden Gate Köprüsü’ne terk edilmiş kiralık bir limuzin, içi kıyafet dolu bir bavul ve üzerinde adının bulunduğu belgelerden ibarettir. Polisler durumu tek bir kelimeyle açıklamaktadır: İntihar…

Dostunun intihar etmiş olabileceğine inanmayan Jake ise profesörün başına gerçekte ne geldiğini ve kayıp kitabın neyle alakalı olduğunu bulmaya kararlıdır. Ancak bu sandığı kadar kolay olmayacaktır. Anlamsız şifrelerden oluşan bir listeyle çıktığı bu yolculuğun, kendi hayatıyla birlikte sevdiklerininkini de tehlikeye attığını fark ettiğinde, çoktan ‘kaplanın yuvası’na girmiş olacaktır.

Şeytan ve Şair
Kitabı Satın Alabileceğiniz Birkaç Site:
İdefix tıktık
Eren.com tıktık
Yenisayfa tıktık
Kitap indirim.com tıktık
Tarih84

4 yorum:

francesca mckennitt dedi ki...

Ben bu tip kitapları çok seviyorum. Hem akıcı oluyor hem de bir sürü şey öğreniyor insan.

tarih84 dedi ki...

francesca mckennitt: haklısın normalde kitaplara arası boğuşup sıkılıp kalır kaçarız ama romanın akışında öz bilgiyi çekip alabiliriz.

HULYA dedi ki...

Çok merak ettim bu kitabı şimdi o kadar güzel anlatmışsın ki!

tarih84 dedi ki...

Hülya: teşekkür ederim ben de en kısa sürede okuyacağım tanıtımları beni de etkiledi.