30 Nisan 2013 Salı

4. İzmirli Yemek Bloğu Yazarları Buluşması / Kordon Otel Pasaport

14 Nisan 2013,  4. İzmirli Yemek Bloğu Yazarları Toplantısı Kordon Otel'de gerçekleştirildi. Her bir etkinlik bir öncekinden daha iyi oluyor. Bu etkinlikte de düzen ve ferah bir mekanın rahatlığı güne damgasını vurdu. Bizler tadını çıkaranlarız ama asıl yük etkinliğin tüm yükünü çeken komisyonda oluyor. Her etkinlik sonu bir sonraki etkinlik için kişiler seçiliyor. Allah şimdiden kolaylıklar versin diyorum.
Gün güzel, güneşli başladı, organizasyon etkinlik öncesi destek etkinlik boyunca ikram ve sonrasındaki hediyeler şeklinde her aşamada sponsor desteği ile taçlandı. Katılan tüm firmalara buradan teşekkür ederiz. Tabi bu firmalarla yazışan, bunca işi koordine eden, hediyeleri mekana getiren ve mekan hazırlığı yapan komisyondaki arkadaşlarımızın emeğine sağlık.
Yukarıdaki fotoğrafta katılımcı firmaları görmektesiniz. Afişte bulunmayan ama etkinlikte destek veren Nivea'a da teşekkürler.
İşte gördüğünüz bu şeker kurabiyeleri güne anlam kattı. Şanlı bayrağımız, gururumuz. Etkinlikte birçok çekiliş de gerçekleştirildi. Bu çekiliş numaraları da kendimizin seçtiği numaralı kurabiyelerle oldu. Etkinlik sonuna kadar yemedik ve bekledik. Ben BARAMAR mağazasından 75 TL lik hediye çeki kazandım. Tekrardan teşekkür ederim:)
Etkinlikten firma-hediye görüntüleri: inanın bunları taşımak, gruplamak ve dağıtımı çok zor. Duyduğuma göre arkadaşlar mekana taşınması için kamyonet tutmuşlar diyorum işte organizasyon müthişti diye.
Hediyeleri tek tek yazmayacağım, sebebini artık biliyorsunuz deneyerek, düşüncelerimi objektif aktararak yazmayı tercih ediyorum. Hafta içi birkaç yazı ile bir aya birçok ürünü denemiş değerlendirmiş olurum. Mayıs ayı deneme ayı olsun:)
Günün fotoğraflarını sevgili arkadaşlarım Figen, İsmet ve Dilek'ten aldım. Güne hakkını veren bilgi yazısı yine çok yönlü yardımsever arkadaşımız Figen'den geldi. Eklemeden çıkarmadan aynen aktarıyorum.
''Komite ekibimiz; Pembe Kekik , Dilek Bilginer Ihlamur , Leyla Güner, Zeynep Güler Birdilimdaha, Suna Erden Gökkaya, Nigar Sargın Ekibimizin ellerine sağlık, emeklerine sağlık... Yine, güzel bir etkinlik oldu. Yine dolo dolu, bol sohbetli, biraz özlem gidermece, biraz gülmece yaptığımız bir buluşmayı daha geride bıraktık. 
Daha evvel aramızda olmayan yeni firmaları tanıdık. Sponsor firmalarımıza da ayrıca teşekkür ederim. 
Dr.Oetker - Söke Un-  Koroplast-  Duru Bulgur-  Selva makarna-  Kristal Yağlar - ı Lipton-  Feast-  Muratbey Peynirleri  Manisa Salihli Gökköy ormanına hepimizin adına birer ağaç dikildi. Tema vakfından hepimiz için ayrı ayrı sertifikalarımızı aldık. 
Tursil Jel Fairy Sweetvia İlyas Gönen Özsüt - Gün boyunca pasta ve kahve çeşitleri ile yanımızdaydı. Nivea Form Studio İmpetus Reklam - Logomuzun grafik tasarımını yaptı. Can Dijital - Sponsor firma afişlerimizi ve logomuzun afişini hazırladı. 
Ayrıca Çekilişle hediyeler verildi, bu hediyelere katkı yapan firmalarımız; ** Zephyros Küçük Otel - Datça Mesudiyede bulunan bu otelde, 4arkadaşımız eşleri veya arkadaşları ile 15 Haziran cumartesi ücretsiz konaklayacak. Ayrıca masalarımızda bulunan Datça Bademleri de günün anısı için Datça'dan Zephyros Otelden bizlere armağandı.
 ** İmse İzmir Mutfak Sanatları Enstitüsü - 4 arkadaşımıza 2 saatlik kurs hediye etti.
 ** Barmar - 4 arkadaşımıza 3 adet 75 TL. bir adet 50 TL alışveriş çeki hediye etti.
 ** Akkademi Tiyatro - 3 arkadasımıza bir oyun için davetiye verdi.
 **Avşar Verda - 8 adet 5 adet pişir sakla kabı 1 adet tava, 2 adet pilav tenceresi hediye etti. 
** Arkadaşımız Leyla Güner kura için 4 adet ebru hediye etti. 
** Form Studio - 9 bloggere oksijen, radyofrekans ve cilt bakımı hediye etti.
 ** Selva ve Feast'ten ürün paketlerinden de kuramıza koyduk. Ben bu sefer, sağlık sebeplerimden dolayı fotoğraf çekmedim. Arada denk gelip, çekebildiklerimi yayınlıyorum. Bir sonraki buluşmayı şimdiden bekliyoruz:) '' 
Bilgilendirme yazısı için tekrardan teşekkür ederim. Organizasyon sırasında hasret gidermek, koyu sohbet derken ne not alıyoruz doğru düzgün ne de fotoğraf çekiyoruz.
İstanbul seyahatim dolaysıyla beklettiğim yazılarımdan birisi de buluşma yazımızdı. Yazarken o güne gittim. Güzel keyifli bir gündü. Darısı nicelerine diyorum.

Tarih84

Hiç yorum yok: