8 Mart 2013 Cuma

Tepeden Tırnağa : İbretlik Bir Kitap (Sadomazoşist)

İlk defa bir kitabı okurken bu kadar gerildim. İçim parçalandı hatta ağladım:( 
Düşündüm, gencecik bir hayatın başına gelenler kim bilir kimlerin kimlerin başına da geldi dedim. İsyan ettim. İBRETLİK bir kitap baştan belirteyim.
Ailelere Sesleniyorum: 
- Benim çocuğum çok uslu diyorsunuz ya gerçekten öyle mi? Ya o çocuğun içinde kopan fırtına çocuğu ele geçirmeye başladı ise? Ders notları yüksek diye diğer şeyler kamufle oluyorsa? Başkasını geçtim kendine zarar veriyorsa?
- Kariyerli, bol para kazanan herkes çok mu düzgün? İnsanları kalıplara göre sınıflayarak dehşete davetiye çıkarıyorsanız?
- Aile içi kayıplar ya da boşanmalar daha derinlerde yaralar açıyorsa? Durgun su en tehlikeli sudur. Mükemmel, düzgün, kusursuz görünenler asıl kaosu taşır.
İbretlik bir öyküye var mısınız?
Elli Ton Serisinin etkisi ile ülkemizde birçok kitap çevrilip basıldı, basılıyor. Pazarlama seçeneği olarak da Grinin Elli Tonunu severler bunu beğenebilir şeklinde devam etmekte. 50 ton okumuş beğenmiş biri olarak hadi bir deneyeyim dedim. Kapak da beni çekti. Kravat, kol düğmesi derken kemere terfi ettik dedim. Klasik çekim, erkek hükmedecek zavallı aşık kız da kabul edip cehennemi yaşayacak. Ama sonuçta illa AŞK olacak dedim. Dediğimle kaldım. Bu kitap gerilim-cinayet-sadizm ... birçok rezil korkunç şey sıralayabilirim. Milyonlar satan kitapların aksine gerçek SADİST-MAZOŞİST eğilimlerin bilinmeyenleri bu kitapla bir parça aralanıyor. Bir parça diyorum çünkü sınır neredeyse yok! Sınır çizgisi ÖLÜM. Ailelerin bu kitabı okumasında fayda görmekteyim. Sexs sahnelerine fazla takılmadan olay ne diyora bakılırsa ibret alınacak bir durum anlaşılacaktır. Özellikle aile içinde ölüm yaşanmışsa ya da boşanmalar çocuklar üzerindeki etkileri ve hayattaki yollarındaki yanlışa sığınmalarının sonuçları açısından okunmalı. Aileler bir silkinmeli, bakmayı bırakıp görmeli!
Hadi alın elinize kahvenizi yanına da bir parça tatlı sakinleşin. Yazının bundan sonrası acı gerçeklerle örülü:(
Kitap Tanıtım Özeti:
Tutkunun, aşkın ve ihanetin kalbine doğru karanlık bir yolculuğa çıkacaksınız...
Nora, vahşice öldürülen kardeşi Franny'nin katilini bulmaya kararlıdır. Kardeşinin, adı yalnızca M. olarak geçen gizemli bir müzik profesörüyle yaşadığı gizli sadomazoşist ilişkiyi günlüğünden öğrenince hayrete düşer. Cinayetle ilgili sırları açığa çıkarma umuduyla bu tehlikeli ve acımasız adamı baştan çıkarmak için bir plan yapar. Ama bu plan, gizemli bir adamın karanlık kalbine doğru adım adım cehenneme giden bir yolda kâbusla sona erecektir. 
Ve şimdi hayatı gerçekten tehlikededir. Tehlikenin sebebinin, M. mi yoksa kendisine M.den daha yakın biri mi olduğunu çok geç anlayacaktır. Kaynak TIKTIK
NOT: Buraya kadar merak ettim, kitabı okumayı isterim diyorsanız yazının devamını okumayınız. Çünkü bu kısımdan sonrası kitap hakkında geniş özet şeklinde konuya değinerek ilerleyeceğim.
Tepeden Tırnağa - Laura Reese
Franny, genç bir hemşire. Çekingen, hayattaki silik tiplerden. Eğer bir işi olmasa kimsenin yokluğunu bile fark edemeyeceği birisi. Kiloları, ürkekliği, kendine karşı ön yargıları ile hayattayken hayata karşı yenik düşen bir melek:( İyi birisi, sarışın hoş bir kız, içindeki ihtirası aşk romanları ile dindiren hayallerinde ise prensin onu mutlaka bir gün bulacağı inancına tutunmuş bir kaybeden. Meslek seçiminden yaşamdaki duruşuna kadar çocuk yaşta yaşadığı trajedinin izleri bulunan savunmasız insan. Ölmüş ve yüreğinde hiç unutulamayan bir erkek kardeş, kendisinden bir haber sözde ilgili, çekici-başarılı abla, annesi oğlunun yasını bırakmayan yarı ölü bir kadın ve babası savrulmuş kalmış bir adam.
Bir gün Franny alışkanlık haline gelmiş park yürüyüşlerinin birinde 50lerinde dinç, karizmatik bir üniversite hocası ile tanışır. Zamanla arkadaşlıkları ilerler. Tabi tek taraflı soruları cevaplayan hep kızdır adam gizemini korur. Kızı iyice çözmüş adam kızın bam teline dokunarak ona ilişki teklif eder. Sadomazoşist eğilimlerini sonuna kadar kızda uygular. Kendisi bile ne kadar ileriye gideceğini kontrol edememektedir. Çünkü kız umutsuzca adama aşıktır. Adam defalarca kızın durması artık burada bitmesi için uyarır. Ama kız aşkı uğruna yaşadığı her andan tiksinse de sabreder. Adam bir gün kızı domuz çiftliğine götürür domuz muamelesi yapar başka bir gün köpeği ile sexse zorlar. Kız ağlar bunu yapmamı isteme der ama yapar. Yapmazsa sevdiği erkeği kaybedecektir. Kız o kadar kayıp o kadar yalnızdır ki ... Bu kadarı bile iğrenç mi geldi ahhh yanılıyorsunuz malesef dahası var:( 
Şimdi sorarım size bir insan sırf aşk için mi bunlara katlanır? 
Bir gün Franny işe gitmez, birkaç gün sonra evinde ölü bulunur hem de çok çok kötü şekilde. Vahşice:( Kız kardeşi Nora araştırmacı gazeteci kişiliği ile olaya el atar. Kardeşinin bilgisayarında tuttuğu günlüğü bulup Bay M. peşine düşer. Ona göre katil kesinlikle bu adamdır. Günlükte yazılanlara ise asla inanmak istemez. Eliyle yıkayıp, uyuttuğu yedirip içirdiği dünya tatlısı melek kardeşi bunları mı yapmıştır. Bunlara nasıl dayanmıştır? Yoo yooo hayırrr başka bir şey vardır mutlaka. Bir plan yaparak Bay M. peşine düşecek onu cinselliği ile etkileyip azından laf alacaktır. Üzgünüm Nora o kadar da akıllı değilsin!
Nora- M. arasındaki yolculukta Franny'in küçüklüğünden bu gününe kadar İBRETLİK bir hayat hikayesini okuyoruz, bu esnada Nora da kendi gerçekliğini anlatıyor. Bir ölüm bir aile dramı ve sonrasındaki yeni bir ölümle hayatın üç evresi gözler önüne seriliyor.
Çok çok üzücü, yıkıcı:(
Gerisi kitapta saklı okumanızı tavsiye ederim.
Tarih84

3 yorum:

Benherneysemo dedi ki...

Nefret etmiştim bu kitaptan. O kadar vahşiydi ki! Bazı şeyleri anlatmanın yol bu olmamalı bence...

Bu arada eline sağlık.

Okumak istrsen bu da benim yorumum canım :)

http://benherneysemo.blogspot.com/2012/12/laura-reese-tepeden-trnaga-sacmalk.html

Joey Potter dedi ki...

Bahsetmiştin canım bu kitaptan ama bu derece dehşet olduğunu bilmiyordum. Çok merak ettim ama çok da tiksindim dediğin gibi. Gerçekten ibretlik dediğin gibi. Grininn 5o tonu bunun yanında çok saf kalmış.

tarih84 dedi ki...

Benherneysemo: haklısın ama bazen okutmak için farklı yollar deneniyor. Malum insanlar okumaya ve empati kurma yoksunu.

Joey Potter: Tiksindirici nefret edici kötü korkunç ve daha çok şey zor bir kitap ama yine de ana hikaye için okunmaya değer.