18 Mart 2013 Pazartesi

Saklı Düşler - Laurie McBain

 Bu kitabı okurken fotoğrafta gördüğünüz bibloyu yanımdan ayırmadım. Kitaptaki ana karakter kızımız ve ayrılmak zorunda kaldığı muhteşem atı ile yıllar sonra karşılaşmasının temsili gibiydi. Bu biblo belki 30 yıllık, annemin yakın arkadaşının bir hediyesi. Kırılmasın diye gözümüz gibi bakarız, güzel hatıralar yaşatılmalı:)
 Kitap Tanıtım Özeti:

Etkileyici bir görünüme sahip Lord Alex Trevegne şöhreti tüm ülkeye yayılmış bir hovardadır. Elysia ise güzel; güzel olduğu kadar da talihsiz. Ancak bir gün kaderin ona hazırladığı oyundan sıyrılmaya karar verdiğinde her şey değişir. 
Alex ve Elysia dönülmez bir uçurumun kenarında, bir skandalın eşiğinde karşılaşınca Alex onu kanatlarının altına alır. Ancak ona ruhen de bedenen de sahip olabilmesi için en çetrefilli yolları aşması gerekecektir. 
Kesişen arzularının şiddetli çalkantısından, şimdiye dek yazılmış en güzel aşk hikayelerinden biri doğar ve nihayet ikiz tutkuları alev alev yanan bir denizin çağlayan dalgalarında birbirine karışır.

Saklı Düşler
Kızımız küçük yaşta ailesini bir kazada kaybetmiş. Abisinin de askerde öldüğünü öğrenince tek yakını teyzesine mirası ile teslim edilmiş. El bebek gül bebek pamuklara sarılı büyümüş özgür ruhlu kızımız teyzesinin dengesizlikleri ve geçmişin nefreti ile korkunç günler başlamış. İçim acıdı okurken, bir parçacık kızın kendini koruma mücadelesi, o zalim dünya off çok içimi acıttı. 
Parası olanın kendine her şeyi hak gören acımasız erkeklerle çevrili bir dünya. Her an bir erkeğin anlık zevki olma korkusu. Kendi malikanesinde kaçık intikam yeminli teyzesinin elinde bir hizmetçi. Teyzesinin kötü oyunlarını anlayınca canına tak ederek kaçıp kendini yollara vurur, bir handa dinlenmek ister. Alex'in de peşinde intikam yemini etmiş birileri vardır ve bu iki birbirinden habersiz kişiye bir oyun oynanır. 
Olaylar birbirini izler ve kız yine kendine söz hakkı bile tanınmadan Lordla evlenmek zorunda kalır. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak bu olsa gerek. Lordun zenginliği peşindeki oyunlar entirikalar bitmez. Evliliğinin ilk günlerini geçireceği malikaneleri ve çevresinde de kendi içinde uluslararası olaylar dönmektedir.
Kader bu iki insanı bir araya getirmek istemiş. Kızın kaybettiklerini, sevdiklerini bir daha hiç göremeyeceğini düşünerek çektiği acıları dindirirken Alex'in kalbine sevginin sıcaklığıyla ısıtacaktır.
***
Kitabı okurken kızın kurtarılış sonrası evlerinde kütüphanede geçen diyologlarda bir mantıksızlık bir acelecilik vardı gibi geldi. Şimdi anlatırsam büyü bozulur Alex'in duvara yapıştırdığı adam diyeyim okuyanlar anlasın:) Kitabın bütününe bakarsak keyifliydi doğrusu.
***
Güzel, okunası bir tarihi aşk romanıydı doğrusu.
İyi Okumalar.
Tarih84

Hiç yorum yok: