15 Mart 2013 Cuma

Numaran Bende Var - Sophie Kinsella


Sophie kinsella'dan kitap tanıtımlarına devam ediyorum. Çok severek okudum, kitaptan kesitler aklıma geldikçe gülüyorum. Öyleyse sizlerle paylaşmamak olmaz:) Kitabın kapağı pırıl pırıl bayıldımm çok kokoş ve karaktere inanılmaz benziyor.Kitap modern dünyada birbirinden farklı kişilerin yollarının kesiştiği güzel hikayeyi esprili şekilde anlatıyor. Kitaba geçmeden tanıtım özetine bir bakalım.
Şu kapağın ışıltısına bir bakın bayıldımm bayıldımmmm :))
Kitap Tanıtım Özeti:
Şu dünyada kaybetmemem gereken tek şeyi kaybettim. Nişan yüzüğümü! Magnus'un üç nesillik aile yadigarı. 
Ve şimdi, tam da annesiyle babasının döndüğü gün kaybettim. Kaybetmek için o günü buldum. Derin derin nefes al, Poppy. Olumlu düşün :) 
Bir hayır yemeğinde kızlarla iki kadeh şampanya devirdikten sonra Poppy'nin hayatı bir anda tepetaklak oldu. Yalnızca nişan yüzüğünü kaybetmekle kalmadı, arkasından yaşanan panikte cep telefonundan da oldu. Titrek bacaklarla otelin lobisinde dört dönerken, bir çöp kutusunda terk edilmiş bir telefon buldu. Eee, mal bulanındır demişler! Artık otele bir numara bırakabilirdi. Kaderinde vardı demek ki! 
Tek sorun şuydu ki, telefonun sahibi işadamı Sam Roxton, onunla aynı fikirde değildi. Cep telefonunu geri istiyordu ve Poppy'nin, tüm mesajlarını okumasından ve özel hayatına burnunu sokmasından hiç hoşlanmamıştı. Üstüne üstlük yüzüğü bulana kadar Poppy'nin tek elle idare etmesi gerekecekti! Düğün hazırlıkları, Sam'in geçici asistanlığı vazifesi ve başına bizzat açtığı türlü belalar yüzünden işler iyice karışacaktı.
Bu kadar kitap kapağı demişken şu sıralar bazı online satış sitelerinde bu yeni kapağı görünce şok oldum. Hangi fikir bu kapağı yansıttı bilemedim sorarım Artemis size! Yani kitapta buna benzer bir fantezi bile yok! Komik.
Numaran Bende Var
görsel kaynak TIKTIK
Poppy, düğününe sayılı gün kala arkadaşlarının organize ettiği bir şarap tadımlı partiye gider. Parti sırasında bekar arkadaşları aile yadigarı nişan yüzüğünü daha yakından inceleyip denemek isterler. Aynı esnada salonda bir kargaşa yaşanır, yangın alarmı. O yüzük kaybolur. Yüzük demek evlenmek demek, yüzük demek çok entel dantel prof sülaleye gelin olduğunun kabulü demek. Ve şimdi o yüzüğü kaybetmiş etrafta çöpleri bile deşinerek yana yakıla yüzüğüm diye feryat etmektedir. Derken otel girişinde azıcık nefes almak için çıktığında şaşkın kız cep telefonunu çaldırır. Bizim buralarda kaptı kaçtı muhabbeti. Otelde dört dönerken lobiye ve akla gelen her tür yetkiliye yüzüğü aratmaktadır aynı anda haber edebilmeleri için de bir numara bırakmalıdır. Otelde o sırada çok önemli, zengin  işadamlarının toplandığı bir seminer de vardır. Bu seminerde kafası atmış bir yönetici asistanı iş adamlarının ve iş dünyasının çok kullandığı meşhuurrrr BlackBerry telefonu çöpe atar. Kızımız bir telefon sesi duyar baktı kimse takmıyor alır telefonu kendi malı sayar. Mal bulanındır dimi:) Eee sonuçta otele bir de telefon numarası bırakacaktı. Bizim dönemdeki gibi adım başı telefon ve yeni numara dağıtan bir sistem yok demekki :)
 Neyse telefon numarasını gerekli kişilere bırakıp tam gidecekken telefon sahibi Sam arar. Telefon kimin tartışmasını bir süre ara verip kıza ne yap et işi bağlamak zorunda olduğum iş adamını durdur asansördeyim yoksa seni gebertirim der. Kız düşünür elin Asyalısını nasıl durduracak. Kendini müzikli hediye diye tanırtır ve Bay Yamasaki adına bir parça söyleyeceğini belirtir. Sonrada Beyonce'ın oğğ single ladies diye milyon kere tekrarladığı nakaratı Bay Yamasaki  .. Bay Yamasaki  ... Bay Yamasaki  ... o oo oooğğğğ o ooğğğ Bay Yamasaki o o oğğğ diye parça uydurarak dolanır:))

Tabi bu esnada Sam'in son anda ona yetişip izlediğini bilmez:) Neyse sonraki diyologlarda kız çirkefleşerek telefona el koyar bir şartla geçen tüm mailleri Sam'e iletecektir. Zamanla kız rahat durmaz 3 yıl öncesine kadar ne kadar mail varsa aşk-entrika-cinayet romanının harmanlaması gibi büyük bir şevkle okur:) Bir de kızar adamın çoğuna cevap vermemesine, verdiğinde de kısa kesmesine. Rahat durmaz başlar bazılarına cevap vermeye işte olay da burada kopar.
Dünyanın bir ucundaki yardım etkinliğinde baş koşucusu olmasına evet der:)

Köpeği ölen bir çalışana müzikli köpek resimli şiirli acıklı bir kart atar.
görsel kaynak TIKTIK
Bu kadarla kalsa keşke ahhh, milletin performansını arttırıcı akıl vermelerden parti organizasyonlarına cevaba kadar. Tabi partiye Sam gitmeyecekse kendisi gidebilir bir isim değişikliği tamam:)
görsel kaynak TIKTIK
Yüzük hala bulunamamaktadır, Magnus'un entel ailesi ile de baş etmelidir. Bu kısımlar çok hoşuma gitmişti aile devamlı makale yazar ve okur dipnot konusunda tartışır. Kızımızda kitap boyunca kendince olayları açıklayan çok eğlenceli dipnotlar ekler bizler için:)
Yüzük yok- düğün organizasyonu devam ediyor, Sam'in mailleri ve karışan iş yaşamına dalış kendi iş yaşamı tam bir kaos birçok faktör olayları arap saçına çevirir.
Birbirinden farklı hayatlar demiştim, birbirinden farklı karakterler malum ama burada bir de birbirinden farklı bakış açısı var. Olaylar ve olayları değerlendiriş şeklimiz. Biz kendimizi nasıl görürsek aslında hayata ve olaylara öyle bakıyoruzun cevabı. Kızın kendini entel olmak zorunda hissetmesi ve baskıdan delirecek noktaya gelmesi ve aslında buna gerek var mı diye sorgulaması gibi. Çok severek çözdüm olayların düğümünü. Magnus dışında neredeyse tüm karakterleri de sevdim hatta Sam'in sürtük sevgilisini bile:) Ahh nereden mi biliyorum maillerden hatta ağda mevsuzu ve büyük harflerle yazışmalar olay:)
Bu kadarla kitabı okumuş kadar olduk derseniz yanılırsınız çok eğlenceli bir hikaye. Benden tavsiye:)
Tarih84

9 yorum:

j.d. dedi ki...

Çook güzel bir kitaptı!! SK'yı çok seviyorum ya ♥

Joey Potter dedi ki...

Sophie Kinsella her zaman çok eğlenceli hikayeler yazıyor. Ben beğeniyorum tarzını. Bu kitap da eğlenceli birr şeye benziyor. Elimdekiler bitince alırım belkim :)

Syhn dedi ki...

öyle iştahla bahsetniş ki merak etmemek elde degil. bu kdr bilgiye ragmen ustelik ;)
ama senin hızına da yetişilmez ki bebegim yaa ;)

çeşnici Handan dedi ki...

Yazdıklarını okuyunca merak ettim alıp hemen okuyacağım paylaşım için teşekkürler canım.

tarih84 dedi ki...

j.d. : ben de çok seviyorum doğrusu.

Joey Potter: ben çok eğlendim sen de seversin diye düşünüyorum:)

Syhn: ahh şeker bu benim hızımın kırıntısı değil. Blog başına anca geçtim her güne 1 kitap okuyunca yazsam yazsam bitmez.

çeşnici Handan: inşallah beğenirsiniz:)

Feyza Koç dedi ki...

Bu kitabı okumayı çok istiyorum ama ne yazık ki hiçbir yerde bulamıyorum kitabı.Sophie Kinsella nın 2 kitabı var elimde ve ikisini de bayıla bayıla okumuştum.Üşenmesem tekrar okurum.Sophie nin bütün kitaplarını almak istiyorum içlerinden en çok bu kitabı almak istedim ve bulamıyorum.Nerden alabilirim?Yardımcı olursanız sevinirim :)

tarih84 dedi ki...

Feyza Koç: öncelikle internetten online sitelerden alışveriş yapabilirsiniz. okuoku , kitapsihirbazı , yenisayfa gibi

aslı yılmaz dedi ki...

kahkahalar atarak okudugum bir kitapdı :) pasaklı tanrıça ve beni hatrladn mı da cok güzel kitapları

Bollywood Terapi dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.