3 Mart 2013 Pazar

Bu Kız Nerede Diyenlere Selam Olsun :)

Merhabalar efendim, iyi pazarlar cümleten. 
Yıl olmuş 2013 neee 13 mü offff çok fena ilerlemiyor muyuz?
Bir de yetmemiş MART ayına girmişiz. Mevsimlerin son yoklamaları, son soğuklar ve yenilensin cümle alem gelsin bahar. Papatyalar açmış, etraf misss :) 
Bu kadar aydır ortalıkta yok bu kız diyenlere, nerede olduğumu özetlemem gerek dimi. 
Immm bak bu kısım azıcık acıklı ve sıkıcı:(
Mesleğimde onca mücadeleme rağmen veda ettim. Bilen biliyor artık öğretmen değilim ki  657'e dahil olmayanı bu millet öğretmenden bile saymaz. Dershanede köpek gibi çalıştırır üç kuruşu gıdımla alırsın, etüt merkezlerinde onu da alamazsın. Özel derslerinde sana öğrenci muamelesi yaparlar ... anlat anlat bitmez. 5 yıllık mücadele sonrası yetti be artık dedim. Vasıflı - vasıfsız bir işe gireceğim yeter! Bunu dedikten sonra iş değişikliği biraz da deneyim için bir şirkette bir çeşit staja başladım. Ne uzun ne kısa bir süre tüm departmanlarda canım çıkarak ama keyifli, bol deneyimli bir süre doldurdum. CV artık daha bir renkli :)
Bu süre öncesi hani bloğumda yazı sıklığımın azalıp yeni yeni kaybolduğum sıralar bir baş ağrısı peydah oldu. İlk ne olduğunu kavrayamadım. 3 hafta aralıksız ağrı çektim. Dedim canım sıkkın ondan falan filan. İlla es geçeceğiz ya illa başa bir şey gelecek. Geldi de:( İşe başladığım ilk hafta başımın arka kısmında kitleler hissettim. Birden büyüdüler ve başımın üst kısımlarına doğru adedi arttı. Baktım beklenecek gibi değil soluğu acilde sonrasını genel cerrahta aldık. İşlemler yapıldı bir parça alındı incelendi. Tabi bu sırada çok sevdiğim canım arkadaşımın nişanında bile tadım yoktu en çok onun güzel gününde silik kalmak beni yaraladı:( Yanında daha fazla olmak isterdim. Sonuç kitleler 7mm civar birbirine komşu ve ürüyor. Kitle örneğine göre temiz, yüzeyde oluşu sevindirici. Şiddetli çığlık attıran dengemi şaşırtan baş ağrıları için ilaç, erimesi için ilaç ve bu ilaçları içtikten sonra dilimin pelteleşip midemin yanması da cabası.
Bu kadar yeter mi hayırrr. Bunlarla savaşırken annem iş yaşamına veda etti.Emekliliğinin tadını çıkarıcam dedi. Tat falan yok ortada artık onun da bekleyen 2 önemli ameliyatı var. Ameliyat öncesi evde değişiklikler yaptırdık. Ev baştan sona kalktı desem yeri badana kısmını göze alamayan biz yaza erteledik yine yarım kaldık offf ev temizlik zor. Bu hafta annem için ameliyat tarihi alınacak ve ben hazırlık yapacağım malum hastane süreci sonrası. Neyse ben ne mi oldum ilaçlar ağrımı aldı arada yokluyor, kitleler tam erimedi ameliyatla aldırmam önerildi. 1 ay daha beklemeyi ve sonucu görmeyi tercih ettim. 2 hafta sonra kontrolüm var. Bunca ağrı koşturmaca derken keyfim kalmadı ve bloğa hatta nete ciddi ara verdim. Aralıksız yaptığım tek şey tonla kitap okumak oldu. Ne müzik ne tv ne de dış dünya ilgimi çekti sadece kitaplar.
Çay yeni koşturmacalı hayatımda es geçtiğim kahveye ise bağımlı olduğum bir durum yaşadım. Bu kadar kahve gerçekten de iyi değil çarpıntı neymiş onu da öğrendim bir süre azaltmaya yöneldim.
Tonla kitap oku ve bunu koyacak yer bulama ne olur işte yukarıdaki fotoğraf gibi istif durumundaydık. Odama İKEA'dan yeni kitaplıklar aldım. Çok iyi oldu yakında paylaşırım. Okuduğum onca harika kitap ve serileri de sizlerle paylaşamk için ayrı bir heyecan duymaktayım. Günde 2 şer yazı görürseniz gayet normal sayın :)) Önce bekleyen bir iki kitap yazısı sonra bahsettiklerim şeklinde devam edeceğim. Özlemişim sizleri blogdaşlarım:))
Salı günü annem için büyük gün, dualarınızı eksik etmeyin. Gelişmelerden haberdar ederim. Artık buralardayım. İyi pazarlar dilerim.
---------
Müslüm Gürses, mekanın cennet olsun, bu ülkede müziğe fark katanlardandın.
Blog yazımda paylaştığım fotoğraflar Tumblr adresimden alınmıştır TIKTIK
Tarih84

18 yorum:

birdelisevda dedi ki...

Geçmiş olsun! Yeni işinde de başarılar:)

pembe kekik dedi ki...

Çok geçmiş olsun canım. Sana da annene de. Haberlerini bekliyoruz. Sevgiler.

CİNNET dedi ki...

İkinize de geçmiş olsun canım.İnşallah annenin ameliyatı iyi geçer,seninde kitlelerin ameliyata gerek kalmadan erir.

Nesrin dedi ki...

Öncelikle geçmiş olsun.
İşe başlamakla da iyi yapmışsın, sınavla uğraşacağına nereden başlasan kar sayılır, en azından tecrübe kazanmış oluyorsun.

Ailecek dikkat edin kendinize;)

Canan Ünal dedi ki...

Canım hem sana hem de annene çoook geçmiş olsun!Umarım sağlık sorunları bir an önce hallolur. Sonrası hallolur zaten.

Cevver dedi ki...

Handan'cım geçmişler olsun canım.Hem sana hem annene Allah en kısa zamanda sağlık versin :) Güzel günlerde buluşalım inşallah :) Öpüyorum güzelim :)

OZAY dedi ki...

Canım benim çok geçmişler olsun.Hep Hulyayla konuşuyoruzda bir turlu arayamadık .Çok optum seni.Herşey guzel olsun inşallah..

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

Kuzumm hem annen hem sen aynı zamana denk gelmişsiniz inş. ikinizde tüm sıkıntılarınızdan kurtulur kısa zamanda rahata erersiniz.

yeni işin hayırlı olsun sevgiler öpüyorum

Adını Sen Koy dedi ki...

Annene de sana da geçmiş olsun cnm. İnşallah atlatırsınız :)

fatoşca tadlar dedi ki...

Canım hem anneciğine hem de sana çok çok geçmişler olsun. İnşallah herşey düzelecek güzel haberlerinizi alacağız.... Allah tez zamanda şifa versin canım.
Dualarımız sizinle.
Sevgiler...

Şeniz Akgündüz dedi ki...

Canım ya..çok geçmiş olsun. Annene de sana da acil şifalar dilerim.

Syhn dedi ki...

:(
deli gibi okudugunu biliyordum da bunları bilmiyordum çok üzüldüm geçmiş olsun.
geçecekte.. ama işte üzüldüm ya . keşke elimden daha fazlası gelse..

güzel şeyler dükkanı dedi ki...

çok geçmiş olsun.dua edelim.annen de sen de sağlığına kavuş inşallah.

inşallah kpss denen o iğrenç sınavı kazanıp atanırsın.yoksa diğer türlü söylediğin gibi herşey..

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

Öok çok çok geçmiş olsun canım. Annene de sana da Allah acil şifalar versin ve kötü günleri çabuk atlatın inşallah. Dualarım sizinle...

Şermin KILIÇ dedi ki...

Handancım çok geçmiş olsun tekrar.. hem sevgili annene hem de sana acil şifalar diliyorum.. sevgilerimle..

ksk60 dedi ki...

güzel kızım çok gecmiş olsun ama bak sonoçlar iyimiş çokkk sevindim. Anneciğin içinde inşallah iyi sonuçlar alırsın

SAYA dedi ki...

herşeye rağmen pes etmemen beni mutlu etti hatta bn bile gaza geldim o derece bunu bir okuyucun olarak söylüyorum hepsinin üstesinden geldiğin gibi bununda üstesinde gelirsin inş.Ben herşeyin bir nedeni old. inanıyorum başına gelen iyi yada kötü şeyler sınamalı yada sınamasız seni daha iyi yelere getirecğinden eminm yeni işinde başarılar ve geçmiş olsun dileklerimide iletirim:)

tarih84 dedi ki...

Her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Zorluklar olacak ki yaşadığımızın dğerini bilelim demişler. Haklılar aslında biz belkide elimizdekini küçümsüyoruz. Çalışıp da elde edemediklerimize isyan ediyoruz. Artık anladım ki olmuyorsa vardır bir bildiği, hastalıklar geliyorsa bizim acımadığımız cana Allah acıyıp bize bir dur dedirtiyor. Yardan korusun bizleri.