23 Mart 2013 Cumartesi

Beyaz Cumartesi Başlıyor / Harlequin Nedir?

Okuyan Kızlar her geçen gün yeni aktivitelerle zenginleşiyor. Okuyan kızlar birçok yeni çıkan kitabı takip ettikleri gibi pembe dizi sevdalarından da vazgeçmiyor. Harlequin pek seviyor. Cumartesi günlerini tutkulu-entrikalı su gibi okunana 160 sayfayı geçmeyen kitaplarla geçiriyor. Her hafta buradan yeni bir kitap tanıtım-yorum sizlerle olacak. 
Ülkemizin 80li yıllarda tanışıp bağımlısı olduğu bizlerin bilinçlenerek seri takibi- yazar fenaomeni olarak kitapçı-market-çarşı pazarda görüp aldığımız bu harika yayınları sizlerle paylaşacağız. Önce Harlequin nedir bir bakalım.
Harlequin Nedir?
 Ülkemizde erotizm kalıp yargısı ile küçümsenen eserlerdir. Ben de uzun süre mahalle baskısı ile burun kıvırmıştım. Ki ben sevip sevemeyeceğime en az 1 kez deneyerek karar veren bir insanken. 
Bir sitede e-book'lara rastlayıp deneyerek bu türün bağımlısı oldum. Sonra öğrendim ki Harlequin de kendi içinde ayrılıyormuş. Zannedildiği gibi her eser illa yatak odasında geçmiyor! El ele tutuşamadan bile aşkın ve sevginin gücü o kadar güzel anlatılıyor ki örneğin: Rüzgarın Kızı çok severim. 
Türler demişken ilişki anlatım düzeyine göre Yasemin, Klasik ve  Kırmızı seri var. Yasemin en tutucu el ele bile tutuşmadan kelimelerin ve tasvirlerin gücü ile yapılan anlatım. Klasik her şey dozunda anlatım. Kırmızı ise hayatın her halinin anlatımı bu hal derken yatak odası sıcak dakikaların da barındığı anlatım. 
Günümüzde 50 ton serisini bile çarşı pazarda okuyoruz ama elimize beyaz dizi alınca ayıplanıyoruz işte iki yüzlü bakış açımız. Çok satanlar entel diğerleri neyse! Amaç konu dağıtmak değil Beyaz Cumartesi kitap içeriğini sizlere sunmak.
Harlequin hakkında daha geniş bilgi için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz TIKTIK
Facbook Sayfaları TIKTIK
Twitter Sayfaları TIKTIK
Ara ara Harlequin bilgisi vermeye devam ederim bugünlük bu kadar olsun. Akşama ilk Beyaz Gece tanıtımımla sizlerleyim:)
Tarih84

2 yorum:

Syhn dedi ki...

okuyan kızım benim!
senden daha iyi bir seçim düşünemiyorum. sonuçta senin yorumlarına çok güveniyorum!
bekliyorum ;)

tarih84 dedi ki...

Syhn: utandım senden bunu duydum ya inanılmaz mutlu oldum:)