30 Mart 2013 Cumartesi

Beyaz Cumartesi #2 - Tek Kaçış Yolu / Lynne Graham


Tek Kaçış Yolu - Alıntı: 
"Burada...Burada ne yapıyorsun?" diye sordu kekeleyerek.

"Sen benim karımsın."

Bu üç kelime Ione, kaçmak için içine girdiği gerçekle yüzleşti. İlk kez ne yaptığını tam olarak anladı. Onunla evlenmişti.

Kitabın Adı: Tek Kaçış Yolu / The Heiress Bride
Yazarın Adı: Lynne Graham
Yayınevi: Harlequin
Sayfa Sayısı: 112

***

Lynne Graham'dan harika bir eser daha, cumartesi ateşini bir usta eserle körükleyelim:))
Lynne Graham ismini görmem kitabı almam için yeterli. Akıcı, zeki, tutkulu, bilgili, destansı eserlerin sahibi. Pembe dizilerin prensesi:)
Ülkemizde maalesef seri bilinci hala oturmadı. Seriler yarım kalıyor. Bride&Sisters serisi de Tek Kaçış Yolu dışında çevrilmeyi bekliyor:( Neyse ki bu seri bir tema barındırıyor, birbiriden bağımsız okununca çok keskin bir ayrım yaratmıyor. Seri olarak okumak bir temayı içimize sindirme keyfini yaratıyor. belki bir gün tamamlanır.
Bride & Sister serisi:
LYNNE GRAHAM An Arabian Marriage (2002)
LYNNE GRAHAM The Disobedient Mistress (2002)
LYNNE GRAHAM The Heiress Bride (2002) Tek Kaçış Yolu
LYNNE GRAHAM Dark Angel (2003)
***
Tek Kaçış Yolu - The Heiress Bride
Ione Gakis, Yunanlı acımasız milyoner Minos'ın kızı. Neredeyse nefes almasının bile izne bağlı olduğu, korumalar çemberinde her an ensesinde gözlerle çevrili bir adada hapis bir kız. Bir varisten çok muhafazakar hizmetçi gibi ayak altında ezilen biri. Babasının tüm pisliklerine boyun eğmek zorunda birisi. Halası da bir o kadar zalim. Acımasız Yunanın eşi ve oğlu ölünce tek seçeneği değersiz kızını zengin bir iş adamı ile evlendirip imparatorluğunu devam ettirecek aday bulmak. Her zaman zeki, hızlı çapkın, paraya doğmayan ve artık aile kurma vakti gelmiş hazırda bekar bir Yunan iş adamı bulmak zor değil dimi. Bu mantıkla Alexio beş yıldızlı damat adayı seçilir. Alexio'nun beklentileri, Minos'ın hırsı, Ione'nin adadan kaçıp dünyaya kaçma planı ve beklenmedik bir aşk! Çok sırlı, sahiplenici, yakıcı bir roman:)
Okuyan Kızlar Kulübü'nün Beyaz Cumartesi ateşi için seçilen harika, yakıcı, Yunan Adasından esintilerle yakıcı bir roman sizlerle:)
Kızın evlenip adadan kaçabilmek için katlandıkları Alexio tanıdıkça aklının karışması ve gizli gerçeklerin yükü ... okurken gözlerim doldu. Güzel bir hikayeydi.
Lynne Graham her eserini şiddetle tavsiye ederim. Özellikle 2. el kitapçılarda bu kitaplar 1,5 - 2 tl civarında satılmakta bir deneyin derim.
Beyaz- Heyecanlı-Tatlı Bir Cumartesi Dilerim
Tarih84

Hiç yorum yok: