23 Mart 2013 Cumartesi

Beyaz Cumartesi #1 - Özgürlüğün Bedeli / Abby Green

Kitabın Adı: Özgürlüğün Bedeli / In Christofıdes'Keeping
Yazarın Adı: Abby Green
Yayınevi: Harlequin
Sayfa Sayısı:  112
Kitap Tanıtım Özeti:
Gypsy’ın sırtından soğuk bir ürperti geçti. İçinden bir ses hemen kaçmasını söylüyordu. Kendini toparlamaya çalıştı, ama tek görebildiği o gri gözler ve tek hissedebildiği kolunu sıkıca tutan elin sıcaklığıydı. Kömür karası saçlar, hafif kemerli burun, keskin yüz hatları öylesine tanıdıktı ki… Rüyalarında gördüğünden çok daha yakışıklıydı. Hatırladığından çok daha uzundu. Geniş omuzlarıyla önüne öyle bir set çekmişti ki, ondan başka bir şey görmesi imkansızdı. Bir kez daha o keskin acıyı hissetti. Bu adam, kendisinden bir an önce uzaklaşmak için hiç zaman kaybetmemiş ve ardında sadece bir not bırakmıştı.
Odanın parası ödendi. R. 

Böyle güzel bir kitaba kolaj yapmazsam olmaz:)
Kitap Yorum: 
- Abby Green kitaplarını severim. Olayın can alıcı sahnesi ile giriş yapar, olay örgüsü sizin kalbinizin hızlı altamasını sağlar. Kitabı Gypsy gözünden okudum. O korktuğunda ben de korktum, üzüldüğünde duygulandım. Hissedilen bir kitaptı. Harlequin de tercih ettiğim yazarlardan ve tavsiye edebileceğim bir hikaye.
-Gypsy yıllarca hor görülen bir yaşama mahkum olmuş. Anne-babasının günah-acıları üzerine yüklenmiş. Öz çocukken üvey muamelesi görmek, kullanılıp akıl hastanesine kapatılan zavallı bir anne. Acımasız, pislik bir baba. Kendi isminden bile mahrum kalmış. Babasının ölümü ile büyük bir karar alıp özgürlüğünü kutladığı gece bir yabancı ile karşılaşan kızımız ilk defa kendini düşünür, kalp sesini dinler ve yakışıklı yabancı ile birlikte olur. Uyandığında baş ucunda bir not ve para bulur. Siz ilk birlikte olduğunuz erkekten fahişe muamelesi görseniz onu ne olursa olsun affedebilir misiniz? İleride aranızda sonsuza kadar sürecek bir bağ oluşsa bile?
-Bay R. Yunan kanının deli damarlarında akan bencil bir adam. Kızı yıllar sonra bulup peşine düşer amaç kızla yeniden bir gece geçirmek bak bak bak bu adamı yaka paça sürükleyesim geldi. O muhteşem vücuda, boya posa endamına öpülesi dudaklarına tapılası kokusuna deli zengin parasına rağmen tam sopalıktı.
- Kızın hikaye boyunca suçlanışı ve kendine dair her açıklamasında geçmişteki acıları yeniden hatırlaması yürek burkucuydu.
-Rico hergelesinin bir çok yanlışına rağmen kızı istemesi, arzusu ise etkileyiciydi. Tamam tamam kabul ediyorum ki kötü karakter cazibesi fenaaaa :))
-İyi , hırçın bir serüvendi doğrusu.
İyi beyaz geceler blogdaşlar:)
Tarih84

Hiç yorum yok: