31 Ocak 2012 Salı

Jung Woo Sung o ne o? Bir rol bu kadar içselleştirilmezki! Padam Padam

Hayallerimi çalmışlar, almış kaçmış insafsızlar, göz yaşlarım çocukluktan miras bana ... inanmış aldanmışım karanlıktan korkmazmışım ... karlar yağar bahar dallarıma günüm gecem karıştı göz yaşıma... yeter yeter dünya düşman mı bana yeter bunlar reva mı bana offff ( Demet Sağıroğlu)
Padam Padam dizisi canıma okudu bu bu nedir bu? 
İnsafınız yok mu sizin? 
Yazılır mu bu sahne çekilir mi bu kare oyyyyy oyyyy
Çalınmış balayı sahneleri telif hakkı istiyorum, hayallerimi çalmış Allahsızlar.
Jung Woo Sung bak böyle olmuyor, evrene mesaj gönderdim bir türlü dönmüyor, kpss den de umut yok nasıl olacak bu iş biz nasıl karşılaşacağız off ben bir yol bulamadım iş sana düştü aç şu telepati kanallarını!
Bir iki bir iki iletişim kontrol aşkım beni duyabiliyor/ hissedebiliyor musun? s.o.s acil aşk çıkmazıma el atacak aşk tanrısı aranıyor s.o.s. Rabbim duy sesimi ne olur.
Sen ol diyince olduransın, hayırsızı hayırlaya dönüştürebilensin, isteyene kapılarını açan dileyeni mükafatlandıransın. Sana sığındım inandım Rabbimmmm.
Tarih84

30 Ocak 2012 Pazartesi

Paris'te Gece Yarısı, Farklı bir anlatım isteyen gelsin derim

Şimdi kim kimdir hiç giremeyeceğim, konuya direk dalacağım. Önceden uyarmadı demeyin. Aaa yok ben filmi merak ettim, hakkında tanıtım okudum diyorsanız bundan sonrasını da izledikten sonra gelin beklerim demekle yetiniyorum:) Ama size söz benim anlattıklarım sonrası da gönül rahatlığı ile yine de filmi izleyebilirsiniz söz spoiler olmayacak:))
Filmin tanıtımını okumuş hımm diyip es geçmiştim, sonra afiş dikkatimi çekti anladım ki çok ünlü bir tablo imiş, filmin ismi ile eş Paris'te gece yarısı! Bu güzel entel ayrıntılar filme ilgimi çekmek yerine beni geriye itti. Bir iki gün sonra film oyuncu kadrosunun zenginliği dikkatimi çekti vay dedim ne kadar iyi oyuncular varmış dedim. Veee merak ettim madem oscar ödüllü oyuncular da var neden başrol değiller. Sonradan anlaşıldı ki filmin içine girince herkes başlı başına başrol olmuş gitmiş. Filmin yönetmeni Woody Allen faktörünü de unutmamak gerekli. Adamın kişisel hayatı tartışılır ama sinemadaki yeri ayrıdır sev sevme illa onun bir filminde yer alıp Woody filminde de oynadım demek istenir. Şimdi bu sefer de ya film kötü ise sırf isim için oynandıysa kaygısı yer aldı. Döndüm yeniden filmin tanıtımını okudum durum daha da sıradan bir hal aldı. Tamam tamam sonunda filmi izledim veeee BEN BEĞENDİM! 
Şimdi size son uyarım kendi tanıtım anlatımıma geçmeden önce isterseniz yazımı burada okumayı noktalayıp burayı tıklayarak sinema tanıtım yazsını okuyabilirsiniz: TIKTIK
Evet başrol kızımız zengin ama azıcık mütevazi aşk evliliği taraftarı birisi. Başrol erkeğimizse derinlemesine edebiyatçı, hani sapına kadar denir ya o cins. Bir yere gidersin şurada falanca kişi oturmuştan tutun da şu sözü şu kişi söylemişe kadar ilgilenmeyeni gebertecek cinsten. Derken bunların yolu Paris'e düşer adam deli gibi aşık şehre gündüzü için ayrı destan yazar gecesi için ayrı. 
Kızın ailesi de iş gezisi için Paris'e gelince çemkirmeler başlar anne derki bak kızım sen bu adamı çok deli para kazanırken dizi/ film yazarken tanıdın şimdi bu kalkmış herşey boş Paris'in taşına kurban diyor der. Baba zaten damatla fikir ayrılığında bir de kızın çakma entel ex aşkı gelmiş şehre kültür bilgi kirliliği şakıyor offf yani. Neyse bu boğucu akşamlardan birinde oğlumuz kendini Paris sokaklarına atar veeee büyülü dünya kapısını aralar. Ne kadar anlattığı kişi varsa karşılaşır sizce bu bir büyü müdür? Beynin bir oyunu mudur? Yoksa Paris sokaklarının tılsımlı bir armağanı mı?  Adamımızın kanına işleyen ateş onu her gece kaybolmasına yol açar kızımız ne yapmakta oturup bekleyecek değil ya işin komedisi de burada başlar HADİ İZLEYİN BARİ :))
Filmde sevdiğim müziklerden birisi:
Filmi o kadar sevdim ki bir kolaj yapasım geldi:

FRAGMAN:
Tarih84

Asaletin Rengi Beyaz!

Bir kitap kapağında,
ya da bir koltuk kaplamasında.
En özel anlarda asaletiyle orada BEYAZ. Tek bir damla ile kirlenebilen asil duruşun simgesi. Beni ben yapan üç renkten birisi. Beyaz- Krem - Pudra pembesi.
İyi geceler, tatlı rüyalar:)
Tarih84

27 Ocak 2012 Cuma

Hepimize mutlu, anlamlı bir CUMA günü diliyorum

Bir haftayı bitirip diğerine yapacaklar listesi eklerken hayat geçmekte. Bir de üstüne soğuk havalar iyice keyif kaçmakta. Sizlere sadece HAYIRLI değil hem hayırlı hem keyifli hem mutlu hem de ANLAMLI bir cuma günü diliyorum. İstesek de istemesek de yaşıyoruz günleri gelecek olan geliyor yaşanacak yaşanıyor iyi güzel kötü çirkin hepsi hayatın içinden bizler için. Dilerim cuma gününüz unutulmayacak kadar güzel, olumlu ve anlamlı geçer.
Tarih84

26 Ocak 2012 Perşembe

Közmatik de kestane keyfi

Kış soğukları geldi ama gidemedi. Şifalı ot çayları, mandalin - portakal takviyesine gidildi. Soğuktan ve hastalıktan korunmak için sık tüketilmeyen ne varsa saldırdık. Bu zorlu hava muhalefetinde buram buram miss gibi bir koku sardı sokakları. Biri boza diye bağırırken biri salep dedi, kestanecilerin ise birşey demesine gerek de yoktu kokusu yetti. Bu zorlu akşamlardan birinde sevgili annemin de canı kestane çekmiş bir arkadaşı biz közmatikte yapıyoruz pek de temiz oluyor demiş. Közmatik nedir diyecekler için hemen belirtmeli şu siyaha yakın renkteki metal şeydir, ocak üstünde kullanılır biber patlıcan közlenir.
Neyse tarife göre klasik olarak kestaneleri 20dk suda beklettik sonra çarpı çeklinde çizdik ve dizdik. 5dk oldu olmadı çevirdik ve devam ettik. Sonuç hüsran kup kuru oldu kestaneler. Resmen yandı. Sonra yemek bloggerlarının facebook sayfalarındaki kestane tariflerini okuyunca çizdikten sonrada 10- 15dk suda bekletmek gerekliymiş işte ondan sonra köz matiğe konulduğunda lokum gibi pişmekteymiş. Hazır kestane ucuzlamaya başlamış kış ayları da haşince dondurmaya devam etmekteyken sizlerde bir kış akşamını pratik bir yöntemle şenlendirin derim. Yanına da taze demlenmiş çay süpper. Afiyet şeker olsun calori olarak dönmesin, keyifli ağız tadı yerinde akşamlar dilerim:)
Tarih84

25 Ocak 2012 Çarşamba

2012 kpss yeniden ders başına

 Türk eğitim çilesinin yeni adıdır KPSS. Bir daha görmeyeceğimi sandığım ne kadar konu varsa şimdi hatmetmek için geçmişim başına. Beddua gibi bir durum. Lanet olsun içimdeki meslek aşkına! Başlangıç serisi olarak bir takım kpss soru bankası aldık bakalım bir iki aya bitirip yutunca kitapları yeni yayın aramaya başlarız artık. Vatana millete hayrolsun çilemiz.
Tarih84

24 Ocak 2012 Salı

Milli Bilinç out Zorunlu ARAPÇA DERSİ in, alkış AKP'nin !

İşte Tayyip Erdoğan açıklıyor
Üstüne yetmez bir de ARAPÇA ekleyelim diyor.
4. sınıftan 8. sınıfa kadar zorunlu ARAPÇA dersi de yürürlüğe giriyor bu şu demektir bu yıl en az 10 belki 15bin Arapça öğretmeni atanacak. Tarih- Edebiyat ve Fen ders sayısı azaltılıyor.
Alkışşşşşş süpper verin EVET leri verin Oyları sonuç bu! 
Ohh güzel canım memeleketim ne ala!
E daha ne denebilir ki?
Tarih84

20 Ocak 2012 Cuma

Bu aralar ben ...?

Bu aralar iyice çöktüm, mutlu günlerin ardından mutsuzluğa teslim olmak çok yıpratıcı. En iyisi  ben üzmeyeyim sizleri, blog penceremden sıkıntı aktarmak istemiyorum. Bir süre kendime gelinceye kadar çekileceğim. 1 gün 1 hafta 1 ay bilemiyorum. 
Ama şunları da haykırmazsam çatlarım:
-Şahane ülkemin hepsi Ermeni olmuş ne büyük iki yüzlülük.
  Önce insan olun. İnsana sahip çıkın!
(Hrant Dink'in ailesine Allah sabır versin, ateş düştüğü yeri yakar sonuçta, bu sözde topluluk (içten dürüstçe destekleyenler dışında) o ateşi her daim körüklemekten başka işe de yaramaz. Şaka gibi BDP temsilcileri bile Hrant olmuş siz düşünün!)
-Bunca yıldır ölen Ali Veli amcalara üzülüyorum, Ayşe Fatma teyzeler katledildi içim acıyor. Ama onlar müslüman ve Türk asıllı yani yerel bizden, biz illa yabancı olsun azıcık ırki farklılık olsun isteriz yoksa kendi vatandaşımıza kılımızı kaldırmayız dimi. Yabancı hayranı popülist canım insanlarım.
-Bunca yıl okudunuz, belki kötü anılarla dolu eğitim hayatınız oldu ama ne denmiş bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum. En azından bir tane sevdiğiniz öğretmeniniz hatrına hadi hatrı geçtim kendi evlatlarınızın geleceği hatrına öğretmenlerin çilesine kulak tıkadınız. ALES- KPSS-ÖSS-YGS-ÜDS-KPDS ... bunca kopya bunca torpil GÜNAH DEĞİL Mİ? Neden sessizsiniz?
-------------------
Geri dönüşümle birlikte 3 çay daveti, 2 mim, 2 Asya filmi ,3 Güney Kore dizisi, Bekleyen tarifler, hediyeler, ... yazılarımı ard arda gireceğim.
Kendinize iyi bakın sevgiyle kalın.
Tarih84

19 Ocak 2012 Perşembe

Bana böyle bakma! ANLAYACAKLAR ...

Gecenin bir körü youtube da müzik videolarını gezinirken yine seçimim Teoman'dan yana oldu. Duydum ki geri dönüyormuş pek sevindim:)
Teoman - İrem Candar Düeti
BANA ÖYLE BAKMA
Parça sözleri çok etkileyici, bende etkisi ise farklı nedense ben yasak bir aşk kokusu aldım. Yasak derken aykırı kabul edilip yasaklanmaya zorlanan sözde çağdaş zihniyetlerinkinden. Sanki parçayı dinlerken kendimi Ferzan Özpetek filminin içinde hissettim. Hemcinse duyulan duygular, dinleyin bakalım siz ne düşüneceksiniz?
SÖZLER:
İrem Candar
Bana öyle bakma anlayacaklar
İkimize karşı bu dünya
Bizi anlamıycaklar
Bana öyle bakma yaklaşma
Bana öyle dokunma
İkimize karşı bu dünya
Bizi anlamıycaklar

Teoman
Bu hayatta bizi böyle yakamızdan tutacaksa
Hadi böyle yaşa derken kalbimize sormuş mu?

Teoman & İrem Candar
Bu hayatta bizi böyle yakamızdan tutacaksa
Hadi böyle yaşa derken kalbimize sormuş mu?

Benle böyle konuşma
Kapıları kapatma
İkimize karşı bu dünya
Bizi anlamıycaklar

İrem Candar
Beni aşkla aldatma
Gerçeklere kapatma
Böyle kırık da bakma
Beni daha da ağlatma

Teoman
Bu hayatta bizi böyle yakamızdan tutacaksa
Hadi böyle yaşa derken kalbimize sormuş mu?

Teoman & İrem Candar
Bu hayatta bizi böyle yakamızdan tutacaksa
Hadi böyle yaşa derken kalbimize sormuş mu?
Bu hayatta bizi böyle yakamızdan tutacaksa
Hadi böyle yaşa derken kalbimize sormuş mu?

İrem Candar
Bana öyle bakma anlayacaklar
İkimize karşı bu dünya bizi anlamıycaklar

Şarkı sözü kaynak tıktık
Tarih84

17 Ocak 2012 Salı

Bu kazağa aşık oldum, kolajın içine dalasım geldi :)

Kazağa aşık oldum, ahh keşke benim olsa. Bu delice soğuklarda belki o kadar ısıtmaz ama bana kattığı enerji ile inanın üşümezdim. Resmen baktıkça içim açılıyor, kolajın içine dalasım geliyor.
Tarih84

16 Ocak 2012 Pazartesi

İzmir'de de üşünürmüş

Günlerdir hava durumu soğuk havaların ülkemizde mesken tuttuğunu anons ediyor. Dinliyoruz, anladığımızı sanıp geçiştiriyoruz. Ne zaman o soğuk bi tarafımızı donduruyor o zaman ahh vahhh Allahım bu ne soğuk demeye başlıyoruz. Olmaz denilen oldu İzmir'de dondu:( Kar yağıyor ama şehir merkezini etkilemiyor soğuğu vurup geçiyor. İnce pijamalarımı özledim, terliksiz dolaşmayı, kahvemi içimi ısıtsın diye değil keyfim artsın diye içmeyi özledim. Allah dışarda, zor şartlarda yaşamını devam ettirmek zorunda olanların yardımcısı olsun.
Tarih84

15 Ocak 2012 Pazar

JWS: Forever and ever I stil love you

Dünüm ... bu günüm hep sen. Mutsuzluğu mutluluğa çeviren yine sen. Habersiz sesiz ıssız sadece ben ve bendeki sen. Gülümsememi sağladığın için çok teşekkür ederim Jung Woo Sung aşk aşkım mutluluğum:)
Padam Padam neden bu kadar can yakıcı, sen üzülünce ben de üzülüyorum:(
Sevin sevilin kıymet bilinin mutlu yarınlar dilerim tüm takipçilerim:)
Tarih84

14 Ocak 2012 Cumartesi

İyi bir hafta sonu geçirmenizi diliyorum

Dün kötü başlayan gün güzel noktalandı sevindik dimi, bugün ise güzel başlayan gün cinnet haliyle noktalandı. Bazen boşuna sabrediyorum neden vicdanım var niçin gereksiz sefil yaratıkların egolarına saygı duyuyorum... cevaplanacak çok soru varda cevap yok. Güzel şeyler düşünmeye zorluyorum kendimi ne ben anlatıp yeniden sinir olayım ne de size kötü enerji vereyim. Sizlere kocaman süper dolu dolu tatlı harika bir hafta sonu diliyorum. Ben mi?  Bu hayatta bir yerde köklü bir yanlış yaptım ama nerede bilemiyorum, bir insan bu kadar harcanamaz, açıklamasını da bulamıyorum. Sadece hayat beni affet ve yoluma devam etmeme izin ver diyorum. Mutlu kalın sevin çok da sevilin dualarım sizlerle.
Tarih84

12 Ocak 2012 Perşembe

İyi Bir Gün


İyi bir gün diyebildim şükür. Bir süredir canım sıkkındı, üstüne arkadaşımın ailesindeki üzücü kayıp, yoook yetmez üstüne kpss gerçeği ile yüzleşmek atama umutlarına elveda offff çok fena daralmıştım çok hem de:(  Neyse iş başvurusuna gittim tamam zaten olmaz dedim, iş derken dönemlik ücretli öğretmenlik gibi düşünülebilir usta öğretici olarak başvurdum. Suratları beş karış adamlar sertifikalarımı duyunca gözleri açıldı yarın sabah evrak götürücem ihtiyaç varmış bakalım ya nasip. Şaşırdım hadi bakalım dedim. Yine birşeyler almalıydım hediye olduğu için bahsedemiyorum neyse gezindim öyle böyle ilk beğendiğim yere gidip bir cesaret bir fiyat teklif ettim zaten kabul etmezler dedim bir ilk oldu ve tamam dediler ben şok yani kime desem yuh derler o derece indiler:)) Eşref saati mi hızır mı bilemedim. Neyse birşeyler almalıyım kilo aldım işe başlarsam da acil gerekli bir iki parça derken %80 indirimli 2 triko aldım ama süpper yine ben şoklardayım. Nereye elimi atsam olmaz görünen oldu şükür rabbime:) Anlayacağınız berbat başladığını sandığım gün iyi bir gün olup çıktı bazen hiç olmaz deseniz bile şu cesaretinizi ortaya koyun bakın görün neler olacak. İyi bir gün iyi bir hafta sonuna dönüşsün istiyorum. Umarım hepimizin haftası güzel noktalanır:)
Tarih84

9 Ocak 2012 Pazartesi

Hayat ...

Bir iki saat önce öğrencimle ders çalışıyorduk, içimin acıdığını hissettim. O kadar bağırışıyorduk ki başka bir ses duymamızın imkanı yoktu. Telefonum evin diğer köşesinde sessizde şarj oluyordu. Birşey oldu anladım ve telefonuma gittim. Msj gördüm ve ogün gelmiş dedim. Sevgili arkadaşım Joey Potter babannesini kaybetti. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Bir kişi sevdiği arkadaşının acısını hissedebiliyorsa artık onlar arkadaştan öte can demektir. İçim soğudu, buruldum. Hak verirsiniz ki bir süre arkadaşım nette olamayacak benim de elim pek gitmiyor. Babannem felç geçirdi ve biz de o kaçınılmaz günü yaşayacağız. Gerçi ben kim bilir ne kadar geç öğreneceğim. Aileler yaşam ve ayrı düşmek için geçerli derin sebepler. Hayat karmaşık acı ve anlamsız çoğu zaman. Anlamlı, güzel, dolu dolu geçen günler dilerim sizlere.
Tarih84

8 Ocak 2012 Pazar

Seçim şansınızın olduğu güzel bir pazar diliyorum

Hayatı geldiği gibi yaşıyoruz, yaşamak zorunda da  kalıyoruz. Hangimize bugün kötü salla başka bir güne atla deniliyor ki? Madem değiştiremeyeceğimiz şeyleri kabul etmemiz gerekli biz de bu değiştirilemeyen kısımda bir değişiklik yapalım. Bugün hava soğuk ama sen ince seni daha güzel gösteren elbiseni mi giymek istiyorsun giy durma. Sadece üzerine iki kat kalınlıkta bir ceket giy. İnan o elbise sana bu soğuk günü bir yaz günü coşkuna dönüştürecek. Yağmur yağıyor ama sen topuklu ayakkabını giymek istiyorsun şimdi kim çekecek kasvetli çizmeleri durma giy o an ani bastıran bir yaz yağmuruna yakalanmışsın gibi düşün seke seke yürü yollarda. Biz güzellikleri beklerken nice şeyi demode ve yaşanmamış bırakıyoruz geride. Güzel bir gün sıcak bir hava özel bir an bekleyerek ot gibi geçiyor hayat. durma YAŞA! Bu pazar günü seçimsiz bir yolda seçim şansı yaratmaya var mısın?
Tarih84

6 Ocak 2012 Cuma

Padam Padam canımı çok yakıyor

Padam padam başladı başlayacak derken dizi ilk yarısını tamamladı. Dizi öncesi bolca yazı yazdın şimdi niye suskunsun diyenlere sözüm: canım yanıyor izleyemiyorum. Öncelikle dizi çok vurucu bir sahne ile açılış yaptı. Bunu saklamanın manası da yok yani spoiler kapsamına dahil değil! Bir idam sahnesi, hayatın bittiği an aslında hayat yeniden başladı. Biraz doğa üstü ögelere sahip. Doğa üstü öge Kim Bum bile kendi içinde doğa üstü:)) Adam gay bir melek buyur burdan yak. Tabi dizi izlerken böyle mi değil mi sonradan anlaşılacak bu 1. bölümün bendeki etkisi ve tanıtımlardaki hal ve duruş yorumum. Şöyle düşünün bir, kendinizi benim yerime koyun. Sevdiğin adam gün geçtikçe daha genç bir görünüme sahip olsun, taş üstene taşlaşsın sonra bir kızla başrol de oynasın aşk meşk dolu dizgin devam etsin ama ne sahneler gel sen izle bir de hanım hanımcık anlat oldu valla kıyamet kopar. Bne diziyi indirip arşivliyorum bittiğinde 2 günümü diziye adayacağım. Sonrasında da bolca kolaj ve yazı sizlerle olacak. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim Kıvanç Behlüllükten Kuzeyliğe nasıl dönüştü ise Jung Woo da Beyfendilikten taşralı kıroya dönüştü. kore kırosu aşkım benim. O sakız çiğneyiş tükütüş laf atış yirim seni ben yirim yirim:))
Tarih84

One Day

One Day filmini duymayanınız kalmamıştır, kitabı da çokça önerilmekte. 2 gece önce sabaha karşı bir sıkıntı hali ile izledim, oysaki önce kitabı okuyacaktım. Neyse bir ruh hali sürükledi, izlerken birçok bloggerın uyarısı ile filmin yavaş gideceğini kabullenmiş bir şekilde usluca vurucu anların gelmesini bekledim. Vuruldum deşildim geberdim! 3 sahne evet o 3 sahnede kim ağlamaz ki? Film bitince şu sözcükler döküldü benden: '' Film böyleyse kitap nasıldır kim bilir? '' . Kim bilir tabiki de kitabı okuyacaklar bilir. Bu hafta sonu kendim için son yeniyıl hediyemi alacağım, bu ara yeniyıl adı altında biraz harcamada bulundum. Ve filmin kitabını almayı düşündüm. Böylece hem siz de izleyin ben de kitabı okuyayım kitap film harmanlaşmış bir yazı yazayım yorumlaşalım. Kolaj filmin bir karesinden esinlenildi izleyenler anlar, ben sevdim! :)) Filmin geleceği en doruk noktaydı:) Neyse bu kadar söz yeter bir süre sonra ONE DAY film ve kitabını masaya yatırmak için toplaşırız:)
Tarih84

Rengi bilinemeyen OJE! #7 - FİNAL

Oje arayışımız yazı dizisine dönüştü, bu uğurda birçok oje sürüldü yayınlandı. Bir bilinmeyen yolculuğunun sonuna gelindi. Renk bulma arayışına kurban giden 11 ojenin 7 si sizlerleydi son rengin konu dışı kaldığını anlayınca diğerleri kel alakalı kalacağı için güzel yerde noktalamalıyım dedim:)
Son denememiz için kullandığımız oje Gabrini marka. Oje numarası: 101, fiyatı: 1.5 - 2 tl.
Güzel bir renk, hardal rengini anımsatıyor ama benlik değil. Belki siz sever kullanmak istersiniz, oje yoğunluğu gayet iyi. Yaz başında aldığımız ve oda sıcaklığında kaldığı halde ojede bir bozulma görülmedi.Bir sonraki yazı dizisi ne olur bilinmez:) Mutlu kokoş kalın:)
Tarih84

ANNE ve Yavrusu

Söze gerek yok! Ne görüyor, ne hissediyorsan senin için bu fotoğrafın sözcükleri o.
Tarih84

4 Ocak 2012 Çarşamba

MİM: Çok Yönlü Blogger Ödülleri

Yılın son günlerinde blogları bir ödül heyecanı sardı, benim kopuk olduğum döneme denk geldi. Ödüllendiğimi gördükçe sevindim. Ödül verilme sebepleri biririnden enteresandı:) Lakin bu blogların linklerini köşeye not etmek aklıma gelmedi:(( Dedim ya hayattan kopuktum:( Aklımda kalan 5 blogger arkadaşım tarafından ödüle layık görüldüm diyelim diğer arkadaşlar da yorum yazarak ben de seni ödülledim derse çok sevinirim. Yazımda düzeltmelerimi yapabilirim. 3kurallı bir mim. Öncelikle seni ödüle layık görenlerin ismini yazıp link vereceksin, sonra kendine dair 7 bilinmeyenden bahsedip çok yönlü 10 bloggerı ödüllendireceksin.
Öncelikle beni çok yönlü bulup bir de ödül yakışır diyen arkadaşlarım Joey Potter, Miss Nefertiti, Makino Sev,  Selocannn, Oh Yoon Joçok teşekkür ederim:)) 
Haydi başlayalım:
Bilinmeyen 7 özelliğim:
O kadar çok mim cevapladım ki bilinmeyen kaldı mı diye düşünüyor insan:))
1) Çok sabırlıyımdır, sabır küpüyüm tabi taşana kadar. Sabrederim, alttan alırım, dayanırım, kendime işkence ederim ama sabrımın bittiği an herşey biter. Geri dönüş olmaz. Bendeki kararlar ya siyah ya da beyazdır. Çok mu matah bir özellik belki değil ama böyle.Köprüleri yakarım yeni yollar arar bulur hayata devam ederim.

2) Ben sevdim mi tam severim, başka kimseyi görmez gözüm. Bildiğiniz gibi Jung Woo Sung hayatımda, bir çoğunuza göre sanal, hadi sizin de diyeceğiniz gibi sanal devam edelim. İşte o sanal alemde ne Türk ne de yabancı başka hiçbir aktör benim dünyamda çekici sayılamaz. İşlemez ruhuma. Sadığımdır, pişmanlık da duymam. 
Yıllar önce orta sona giderken koyu GS taraftarıydım, ergen ruhum 16 yaşındaki asi bir bücüre gönül verdi. Adı Emre Belözoğlu idi:)) Şimdi milyon kere şükrediyorum tamamına ermediğine. Neyse bu aşk lise sona kadar devam etti 4 yıl wooww bu 4 yılda 5 kere ulaştım kendisine yıllarca kargo ile mektup yolladım, defterler tuttum İzmir'e geldiğinde görüşme fırsatı yakaladığımda hediye ettim. 19 mayıs çalışmalarında çim sahada onun gol attığı yerin çimini söküp kurutacak kadar deliydim:) Tanışmak kolay olmadı ki pek kalıcı da:( 2 kez evimi aramışlığı var tahminen acıma duygusuyla:) Ailem konuştu malumunuz ben evde değildim:( Hoş olsam ne olurdu muamma. Allah ailesi ile mutlu bir ömür nasip etsin diyorum. Burada bu maddeyi noktalayalım anlatsam destan yazılır:))
3) Bir zamanlar et balık tavuk yemez olmuştum. Vejeteryan değilim ama ciddi bir tiksiniş yaşadım. 1.5 yıl sonra birgün et krizim tuttu ve etçil hayatıma geri döndüm. O günden beridir büyük balık pek yemem en büyük balık benim için çupradır diğer balıkları ağzıma aldığım an bana bir haller oluyor resmen tansiyonlarım düşüyor. Nasıl acayibim görün işte. Acılı 1.5 yıl sonrasında balıklara karşı bir garipliğim oldu, balığı canlı görmüşsem ogün asla balık yiyemem. Mesele akşama mangal varsa o gün denize girmem, akvaryuma yaklaşmam. Ama ölmüş yani tutulup getirilmişse temizler afiyetle götürürüm. Bunun yanında kurallara bağlı ruhum gereği yasa ne derse ona da uyarım. Seninki kaç santim muhabbetini hatırlarsınız. Çinekop avlanma yasağı vardı kim uydu orası muamma. Neyse bir akşam sofrada çinekop gördüm, ogün de canım balık istiyor tonla salata hazırlanmış tamam bari yiyeyim dedim. Aklıma balığın kaç santim olduğu geldi. Başladım annemi sorgulamaya sordun mu ölçtün mü yasal  mı ...? Annem ters bir bakış atınca sindim, kaptım bir balık aldım elime cetvel ölçüme başladım. VİCDANLIYIM NAPABİLİRİM Aaaa =)))
4)Bazen insana herşey fazla gelir, daralırız işte o anlarda herşeyi bir kenara bırakıp kaçıp gitmek hiçliğin ortasına dalmak isterim. Böyle zamanlarda evdeki tüm telefonları benden uzak bir odaya götürürüm, odama geçerim, tüm camları kapar panjurları indiririm son ses müzik açar ruhumu dinlerim. İyi de gelir. Hele ağlayıp rahatladım mı ne ala, genelde dizi müzikleri dinlerim.
5)Öğretme ve öğrenme arzusu ile doğmuş biriyim. Biri kel alakalı birşey bile bilse ve öğreteyim dese hemen koşar çabalarım, öğrenmenin sonundaki doyum beni benden alır. Öğretme arzusu DNI larımda var, anaokuluna giderken alırmışım elime cetveli öğretmencilik oynarmışım, okul nedir ders nedir anlamayan ben yastıkları dövermişim:)) Çok yaramazmış benim öğrenciler, annemler hala anlatır baban senden çok çekti adamı çetvelle parmaklarına vurudun diye:) Okuma yazma bilmeyen ben yanlış okudun öğrenci diye idda eden yine ben:)) Şimdi ise azman öğrencilerime pamuk gibi davranıp mücadele ediyor ve bundan zerre pişmanlık duyup söylenmiyorum. Çok büyük bir değişim:)) Eğitim içimdeki deliyi de eğitmiş:))

6) Hayal perestim, eee biliyoruz dediğinizi duyar gibiyim:) Düşlerim inanırım olması için mücadele ederim kimisine göre hayattan da koparım ama işin aslı öyle değil. Evet inanır çabalarım ama bu çabanın uzandığı yolda yeni şeyler de öğrenirim ufkum açılır ve kimbilir bu düşe giden yolda belki de benim kaderimin kesişme noktalarına denk geleceğim. Bambaşka hayatlar kuracağım. O nedenle düşünmeli kurmalı çabalamalı olmayacaksa zaten olmaz diyip bu uğurdaki güzelliklerin kıymetini bilmeli. Tamam tamam  çok karıştı ama işte öyle:)
7) Bazen birşeyler düşünürüm, herhangi bir durum için, belki benim istediğim zamanda değil ama birgün mutlaka olur. Bunun gibi birçok örnekle karşılaştım şaşırdım şükrettim. O nedenle OLUMLAMAnın gücüne inanıyorum. Belkide şuan aklım başımda ise pozitif düşünceye inancım ve olumlamamdır. İçimdeki fırtınaları bu kurgular ve dualara ile dindirip huzurumu sağlıyorum. İç dengemiz için düşlerimiz için inancımız için isteyin olumlayın ne kaybedeceksiniz ki. Her zaman derim: iste gelsin iste olsun İSTE ve İNAN.
Ödülleri Dağıtmaya Başlayalım: ödül sıralamaya bağlı değildir, ilk aklıma gelen gerçekten de çok yönlü olduğunu düşündüğüm yerli yabancı bloglara ödülleri dağıtmaya başlayalım:)
- Dreamy Whites: Nereden başlamalı bilemiyorum, google görseller üzerinden dekorasyon fotoğraflarına bakarken bulduğum, büyülendiğim, tarzı olan özgün kişi. Bir nesneyi birden çok alanda kullanan, bloğunu her açışımda içime huzur dolan blogger. Kendisi fotoğraf sanatçısı evine sevdiklerine dair kareleri paylaşmakta. Dekoratif yenilikleri bizlere ÖZGÜN tarzı ile yansıtmakta bu yazımı okuyan arkadaşlar bırakın ben anlatmayayım siz bakıp görün hissedin. Bu dekoratif ögelerini aynı zamanda satışa da sunmakta.
- Stil Direktörü:  Modanın içinde , teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, birbirinden farklı hobilere sahip, içten, kendi olmayı kendisi gibi kalabilmeyi başaran az kalmışlardan. Yardım sever, çılgın, dobra kişi. Bir yardım iste bin yardım yolunu önüne seren, dinleyen, önemseyen İNSAN! Modayı değil de hayatı takip ettiğim nadir kişi.
- Seyhandan Hayata Dair: Bugün bu blog varsa bu kız sayesindedir. Onun bloğunu okurken duyduğum mutluluk, yakınlık sayesinde ben de bloglanmalıyım dedim. Hatta bloğumun kişisel olmasının baş sebebidir. Sınırların korunarak da hayata bir iç penceresi açılabileceğinin kanıtı. Nerede durmasını bilen ve nereye kadar yaklaşılmasına izin verdiğini hissettiren Ölçülü insan. 2010 kpss maratonuna hazırlanırken bloğunu okumayı özlediğim nadir bloggerlardan! Kocaman sevgiler Seyhancığıma =)
- Kuzinede Kızaran Ekmek: Tesadüfler ve bu tesadüfler sonucunda sevdiklerimden biridir Aylin hanım. Yayınladığı birbirinden değerli tarifler bir yana cesur bir bloggerdır. Mesleğin içinde birisi olarak firmaları ve sosyal medya çalışmalarını acımasızca eleştirebilecek kadar lafının eridir. Yanlışa yanlış demeyi iyi bir üslubla ifade edebilecek insanın sayılı olduğu dünyada bir blogger karşımızda. Her zaman dinler her zaman yardımcı olur. İnsana değer verenlerdendir.
- Mis Kokulu Lezzetler: O bir akademisyen, o bir anne, o bir asilzade, o bir İNSAN! Kızının yarınlarını, yarınlarında geçmişine dair köprü kuracak lezzetleri bir blogda toplamayı düşünecek kadar düşünceli bir kişi. Kendisini tanımadan sevdim, birgün nasip oldu ve bana pudra tozu sen miydin ayağın nasıl dedi şok oldum. İglo etkinliğindeydik ve ben o etkinlik boyunca kendisini ve zerafetini hayran hayran izledim. En önemli anlarda bir bakmışım yorum kutumda ince düşünceli aklıma başıma getirici yorumu ile karşılaşmışım. Çok değer verdiğim ama gösteremediğim:( Benim için özel kişilerden birisidir. Bloğu fazlasıyla takip edilmeye değerdir!
- Zeynep'in evi: Zeynep'in yerini takip ederdim 2010 kpss derdindeyken birgün pc başına geçtim ve linki tıkladım oda ne Zeynep evlenmiş, çığlığı bastım sanki en yakın arkadaşımın düğün haberini aldım. İşte blog dünyası böyle birşey tanımadığın bilmediğin bir kişinin dünyasına davet edilirsin seversen devam edersin onunla üzülür onunla sevinirsin. Hobisini taçlandırmış, dekorasyon aşığı, fotoğrafçı, ÖĞRETMEN, kibar çok sevdiğim çok becerikli bulduğum hayatın güzelliklerini bildiği gibi hayatın ne olduğunu da bilip ona göre hareket eden birisi. Yalan ve sahtelik uzak bir blog.
- Bir Kar Tanesi ol / Astrea'nın Atlası:  Ben kar tanesi diyim siz Atlasla dünyayı turlayın. Öncelikle Astre'nın Atlasını takip etmediğimi belirteyim. Bir kar tanesi ol dramasının hastasıyım, baş fanatiği sayılırım. Beni içine çeken hatta sanki birileri bunu bir yerde yaşıyor hissini uyandıran ender yazı dizisi. Kitap olsa baş ucuma koyardım o denli. Bu bana ve benim hissettiklerime göre tabi. Ama Güney Kore ve Asya camiasında hatrı sayılır bloglar arasında Astrea'nın Atlası da vardır. Bence izlenilmeye değer, bilgi aktarıcı özgün bir blog. Ne zaman bir konuda araştırma yapsam karşıma çıkar, açar okurum, yazıyı beğendiysem yorumlarım. Bu tesadüfler zincirinde saygı duyduğum birbirinden farklı alanda araştırma kokusu hissedilen yazılarla bezeli bir blog olduğunu düşünmekteyim, takdir ediyorum.
- Kaktüs Çiçeği: Ahhh bu kızın azmine hayranım. Hep böyle bir azim olsun isterim ama ben bu kadar yüce gönüllü de değilim, aşkımı ve aşkıma dair şeyleri paylaşamam. Makino Sev araştırmacı ruhu taşıyan ve bunu bizlerle paylaşan bir blogger. Sojup Türkiye şubesi:)) Bir konuyu alıp her detayına inip bir şekilde konuları bağlayıp bıkmadan yılmadan yazıp kaynaklara saygı göstermesi takdire şayan. Bir konuyu böyle yazabilmek derinlik ve farklı bakış açıları ister helal sana diyorum.
- La Fea:  O hep yazsın istiyorum, daha çok merak etsin. O merak ettikçe dibini deşsin, bilmediğimiz ve şaşıracağımız ne varsa döksün istiyorum. Yakından tanıdığım, yazı yazmak için nasıl araştırma yaptığını bildiğim, günlerce yabancı kaynaklardan çevirip uğraştığını, özgünlük katıp renklendirdiğini ve edebi kurallara sıkı sıkıya bağlı kaldığını ... anlat anlat bitmez. Hak ettiği değeri göremediğini düşünüyorum. Tarzını koruyan üslubunu koruyan Türkçeye önem veren nadir kişilerden. Fazla inatçı, birşey isteyeyim günlerce bıkmadan buluncaya kadar araştırır bir insan bıkmak mı yok o bıkmaz:) Bloğumun teknoloji işlerinden sorumlu bakanı:)) Blog açmam için ısrar eden ve en büyük gazı veren kişi.
- Nefertiti Home: Siz onu mis nefertiti olarak da bilirsizin, bizim çitlenbiğimiz:) Bana göre demir lady lakabını hak eden sabrına ve sevgisine hayran kaldığım kişi. 2011 onu çok üzdü, hayatının en ciddi sınavlarını atlattı, ailesine kol kanat oldu. Bedeniyle ruhuyla herşeyini ortaya koydu. Kendinden hayallerinden vazgeçti elini kolunu tüm gücünü ailesine siper etti. Herkes ailemi seviyorum der ama o yeri gelir ailesi adına kendini feda eder. 2012 şans kapılarını açsın, mutlu olsun, sağlıklı huzurlu. Onu takip ederken hayatın hem en mutlu anına hem de en acı anına şahit oldum. Minik şeylerden mutlu olmayı öğretti, her daim gülümsenin önemini. Hayata isyan etmeye değil hayata ve yaşattıklarına var gücü ile karşılayıp boyun eğdiren Allah'ın seçtiği kullardan diyorum.
Mim yazmakta il defa zorlandım. Kişilere takılmak istemedim ya da sadece bloglara bu ödüller kişiler ve bloglarının harmanlaması sonucu ÇOK YÖNLÜ diye düşündüğüm kişilerin oldu. Bir sonraki mim de görüşmek üzere sevgiyle kalın:)
Tarih84

3 Ocak 2012 Salı

MİM: 45LİKler

Sevgili blogger arkadaşım Makino Sev, kaktüs çiçeği bloğunun sahibesi beni mimlemiş:) Mimleri severim, süprizlerle doludur. Şimdiki mim konusu 45likler. Aslında yaş itibariyle biz o devre yetişemedik ama o devrin parçalarına dijital ortamdan ulaştık, annelerimizden dinledik, filmlerde duyduk hüzünlendik. Yeni versiyonları ile sil baştan tadına vardık, yeri geldi eskisi nasıldı diye araştırdık. 45likleri ile damgasını vuran ünlü sanatçıların birçoğunu hala büyük bir zevkle dinler dururuz. 45lik mim konusunda öyle çok ahkam kesemeyeceğim. Aklımda kalan ve ruhuma geç de olsa işlemiş parçalar ve bu parçaların bana dair hikayelerini kısaca anlatarak mime el atmış olacağım. Haydi bakalım, bir yerden başlayalım:)
İlk akla gelen Semiramis Pekkan'dan Bana Yalan Söylediler adlı parça. Aslında Semiramis Pekkan'ın eskiden şarkıcı olduğunu bilirdim ama ne söylemiş diye birgün bile merak etmemiştim. Issız Adam filmini izlerken bu parça beni çok etkiledi, sonrasında sıkça dinler oldum. O kadar gerçek, o kadar can acıtıcı ki KADER ahhh kader sensin aslında tüm belirleyen.
Yine ıssız adam filminden devam ediyorum, eee napalım 45lik olgusunu iliklerimize kadar işeleten filmdir. Nil Burak'tan Yalnızım Ben. Çok sevdim, depresyonda da değildim sadece her insanın bam teline değip sızlatan ender parçalardan.
Film biter ve o şarkı devreye girer gel de tut o göz yaşlarını ahhh koltuğuma çakılıp kalmamı sağlayan boğazımı düğümleyen parça, Ayla Dikmen'den ANLAMAZDIN anlamazdın. Fark ettiniz mi? Kadere de inanmazdın diyor. Bu aralar fecii kaderime takığım. Candan Erçetin'in kulaklarını çınlatalım: KUL kurar KADER gülermiş dimi!
Bu mim için gerçek anlamda bildiğim dinlediğim hatta hop oturup hop kalktığım Kantoya merak salıp odanın ortasında paspası belime bağlayıp kudurduğum YANGIN VARRRRR nasıl unutulur dimi:)) Nurhan Damcıoğlu sen çok yaşa emi:)
Bir rivayete göre, tamam tamam sülaleme göre benim ilk söylediğim parça değer mi hiç miş! De eğ mi iççç dermişimm! Ama bunu 45lik döneminden sayamıyoruz, 84 doğumlu bir kızın kreş dönemi diyebiliriz:)) Öyleyse Sezen Aksu'dan gelsin Kaç Yıl Geçti Aradan desin:)
Melike Demirağ'dan asla eskiyemecek bir parça ARKADAŞ. Her dinlediğimde gözlerim dolar.
Birgün radyo dinlerken bir parça çıkar, Söyle Buldun mu diye haykırı ben o zamanlar kör kütük aşk acısı içindeyim. Şimdi sadece yazık kör olan gözlerime diyorum ya ayrır. Değdi mi döktüğüm göz yaşıma, teklifini reddedişimin rahatlığı ile yazıyorum bu satırları içimde satır duygu kalmamışlığımla şükür. Neyse anneye telefon açılır anne bir parça duydum bul onu bana. Anneciğim iş çıkışı D&R gider listelere bakarlar ki Sertap Erener albüm çıkarmış parça oradaymış. Dinlerim evet bu o parça ama ses sanki farklı. Sonra anlarız ki ben anlamam anneciğim anlar:) Yıllar yıllar önce sevgili Nilüfer söylermiş adı da TEK BAŞINA imiş iyi parçadır. Nilüfer'e tez vakitte sağlığına kavuşmasını diliyorum.
Bir mim'in sonuna daha geldik gözler yaşlı, bir sonraki mim artık güldürsün bizleri.
Tarih84

2 Ocak 2012 Pazartesi

MİM: Yeni Yıla 12 Dilek


Sevgili blogger arkadaşımız Selocannn, Kore'nin Renkleri adlı bloğun yazarı tarafından mimlendim:) 2011'in son aylarında iyiden iyiye bir kopuş yaşadım o nedenle pekçok mim i aklımda tutamadım:( Bu mimi bir başka arkadaşımızda bana pasladıysa ne olur kusuruma bakmasın, yorumla ben de mimlemiştim derse pek memnun olurum:) Mim'in konusu yeni yıl yaklaşırken 12 dileğinizi sıralamanız. Bazı arkadaşlar ay ay sıralamış işin özü neydi takip edemediğim için ben maddeleyeyim diyorum. Aslında 12 fazla gibi ama insan istemeye başlayınca bırakın 12'i 12bin bile diler insanız işte bitmez istekler:) Haydi başlayalım bakalım:)
1)Yüreten deli gibi istediğim, 2012'nin ilk haftaları en kritik anlarını yaşadığım atama bekleyişinde nihayete erip atanmayı istiyorum. Mümkünse Aydın olsun:)
2) Duydum ki şans oyunları devretmiş eee artık biri de beni bulsun, devretmiş büyük ikramiyelisinden olsun:) İstedik mi tam isteyelim dimi:)
3) İngilizce de şakımak istiyorum, artık şu önyargılarım son bulsun şakır şakır derdimi de aşkımı da anlatabileyim:)
4) Sağlıklı kalayım, ayağımın ağrısı ve diğer bir iki problemim hallolsun. Sağlık hakkaten de insanlar için en temel ihtiyaç. 2011'de sağlık adına çok sınav atlattım:(
5) Huzur, huzurlu olayım ve huzurumu koruyabileyim. İnsanın kafası zaten binlerce şeyle istese de istemese de meşgul olurken huzur en önemli ihtiyaç yaşamın dengesi.
6)Bekleyen kitaplarım bitsin, bekleyenin en az 5 katı kadarını da alıp okumayı diliyorum. Kitapssız kendimi ot gibi hissediyorum.
7) Planlanan kuzen düğünün yanında en az 2 akrabam ve yine en az 2 arkadaşım daha evlensin hatta buna aile fertlerini de dahil edebilirim :))
8) İstediğim fiziğe kavuşmak istiyorum. Bu uğurda da çok çabaladım devam ediyorum TAŞ olayım işte Taş :))) Herşey Jung Woo için:)) Ruhumun şahaneliği alnımda yazmıyor napayım:))
9) Yunanistan- İtalya- Fransa- ABD gitmek istiyorum. Maşallah ne kadar papaz olduğumuz ülke varsa saydım:) Ama bu ülkelere gitmek için sağlam düşlerim var:))
10)Jung Woo Sung ile tatillerimden birinde karşılaşmak istiyorum, iki fani sadece biz ve kimliksiz birbirimizle olalım istiyorum. Devamı bana kalsın:))
11)Bu yıl arkadaşlarımla bol bol görüşüp hasret giderdiğim, gezdiğim güzellikleri paylaştığım bir yıl olsun.
12) En büyük hobilerimden biri olan mutfak konusunda birbirinden kıymetli ahçıların eşsiz tadlarını öğrenebileceğim workshoplara katılmak istiyorum.
Tarih84

1 Ocak 2012 Pazar

Yeni yılın ilk dakikasında ilk dersimi almış oldum hadi hayırlısı!

Dakka bir gol bir diye buna denir. Yeni yılın ilk anlarında öyle bir saçma çıkışla karşılaştım ki şoklardayım. Çok güzel bir akşam, sülalecek beraberdik çok eğlendik çok güldük şükrettik mutluyduk mutlu ayrıldık ama benim için bir farkla! İlk anda uğradığım saldırıyı unutamayacağım. Yanlış bir çıkış yanlışlıklarla dolu devamı. Kim nedir ne içindir birşey demeye gerek yok ha okuyorsan sen suçu büyük kişi benim için artık çok uzaklardasın sana olan duygularımı son kırışın olacak bunu da bil! İnsan önce hatalarını kabul etmeli, yaşı durumu hissiyatı beni zerre ilgilendirmiyor çünkü ben haddinden fazla alttan aldım. Yıllarca üst üste sözler ver tutma, hatırlatılınca kesin yapıcam de falan filan yanaş yakınlığa devam et sonra hep aynı. Sevgim çok büyüktü elime doğdu sayılır ama artık yetti. Benim için yaş durum değil davranış önemli. Suçlusun suçunu bile kabul etmiyorsunu bile geçtim sana söylenmiş hatta sana güvenilip sır denilmiş bir durumu sırf altta kalmamak için pat diye herkesin önünde haykırısan o an bitersin! Bir adam ki adam diyorum önce sözünün eri olacak. Söz kendinde kalacak neyse devamını anlatmaya bile gerek yok. İşte ilk ders, çok öğretici geçecek bir yılın ilk dersi neymiş kan bağı sevgi bilmemne deme hatasını gördün ve sınır koyduysan asla açık kapı bırakma kim olursa olsun! Dersimi aldım. Haydi bakalım 2012 çok öğretici olacak belli.
Tarih84