16 Kasım 2012 Cuma

Yuva & Dr. Oetker : Poğaça Sezonunu Açtık

Sonbahar vurdu , bir sıcak bir soğuk iliklerimiz donsun mu ısınsın mı şaştı.
Daha çok çay tüketir olduk. Hamur işi daha bir tatlı geldi.
Sonbahar benim için çörek ve poğaça mevsimi gibidir.
Kasım - Aralık aylarında sıkça ve pişman olarak tüketirim.
Her güzel şey neden kilo aldırmak zorunda ki? 
Konumuza dönmeli:)
Poğaça denemeleri ile karşınızdayım.
İki farklı marka iki farklı karışım.
YUVA poğaça karışımı:  2 kutu yuva poğaça karışımım vardı, 1 paketi bile bereketliyken ev poğaça doldu. Ertesi güne de kaldı. Aslında iyi de oldu. Normalde poğaça ertesi güne kalınca sertleşir. Yuva karışımı ise puf puf kendini ertesi güne kadar korudu. Bu yönü ile takdir edilesi. Yuva poğaçanın bana göre tek zahmeti bekletme süresi. İlk yuğurma sonrası 20 dk ve şekli verildikten sonra 1-2 saat. Benim gibi sabırsızlar için zor. Pişirip bir iki gün yemeyi düşünenler için süper bir seçenek. Tazeliğini ve yumuşaklığını koruması açısından.
Önerir miyim? Tabiki de. Son yıllarda özellikle maya üzerine ciddi çalışmaları var. Dikkate değer saygın bir marka.
Dr. Oetker poğaça karışımı: Evet bizim aşina olduğumuz denemeler yaptığımız markamızın karışımına geldik. Ben sanırım Dr. Oetker'i daha fazla tuttum. Sebebi kişisel. Sabırsızım ve poğaçayı yuğurduktan sonra bekleme süresi olmaması avantaj. Pişirdiğimiz gün tüketildiği için ertesi gün testine fırsatım olmadı. Ertesi gün de aynı yumuşaklıkta kalır mı bilmem. 12- 13 adet bir seferde tüketirim, vaktim de az beklemek istemem derseniz tercih etmelisiniz.
POĞAÇA: Lezzet bakımından iki marka da geçerli not aldı benden:) Yuva markasının karışımının bekleme süresi sonrası puf puf oluşu belki bir adım öne geçmesini sağladı da diyebilirim. İki ürün de benden size tavsiye.
Sizlere de iyi denemeler diyorum:)
Afiyet olsun:)
Tarih84

4 yorum:

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

ben de önceki gün pişirdim çok beğendiler ,ben ucundan accıkk ısırdım:)) artık çok dikkatli olmaya kararlıyım.:))
sevgiler tatlım

tarih84 dedi ki...

Örgü Çantam: ahhh ahh ben de tadıyorum, artık daha fazla dikkat ediyorum. Kış geldi mi evde hamur işi gün aşırı yapılmaya başlıyor:(

Ege dedi ki...

Eline sağlık Pudracım, yuva mayayı denedim biraz sert oldu sanırım unu fazla kaçtı sıvı az geldi, bir daha deneyeceğim :) seninkiler gayet güzel görünüyor.

tarih84 dedi ki...

Ege: hımm bilemedim ki belkide un miktarıdır ama bekleme süresi çok etkili, tam süre beklemeli yoksa istenilen gibi olmuyor.