22 Kasım 2012 Perşembe

Selva Gıda: 3 Dakika Mucizesi ve Mantı

Dün akşamki denememiz. Selva Mantı, ıspanak dolgulu. Hazır mantı günden güne yaygınlaşıyor. Selva'da ürün seçeneklerine eklemiş. Sahteciliğin arttığı ülkemizde soya kandırmacasına girmeden, et-kıyma iddaa etmeden kendince bir ürün çıkarmış. Ispanak içli olması İtalyan esintisi gibi. 
Ürün: pişerken dağılmıyor, şeklini koruyor. Çiğ kalmıyor. Yerken doygunluk veriyor. Orta büyüklükteki tabaklarla 1 paketten  6 porsiyon çıkıyor. Güzel bir lezzet. Tek kusuru ıspanak dolgusunu tam hissedilmemesi. Belki de Kayseri Mantısı kadar minik olması belki de fırınlanıp katılaştığı için. Tam emin olamadım.
Şipşak Seri: 3 Dakika Mucizesi
Görsel Kaynak TIKTIK
Açsınız, yorgunuz, sıcacık bir yemek boğadan geçsin istiyorsunuz.
Makarnayı ya çiğ ya da hamur ediyorsunuz, anneden bolca azar işitiyor bu işten sıkılıyorsunuz. Ahhh alt tarafı bir makarna pişirmek ne kadar zor olur diyip yerin diplerini boyluyorsunuz. Evettttt kuratıcımız geldi. 3 dakikalık sabır, Isıtıcıda suyu kaynat, dök tencereye, yak altını at makarnanı aç bir parça hem miziğini dinle hem makarnanı pişir. Daha açtığın parça bitmeden pişsin makarnan, dök süzgece durula tencereni yeniden koy ocağa. At içine azıcık yağ durula makarnanı dök tencereye. Daha çalan parçan bitmeden makarnan hazır. Ben çok sevdim bu işi. Akşamları ana yemeğin yanına şipşak bir çözüm. Ya da sofra hazırlama esnasında pişir ki sofraya tazecik gelsin. Başarılı bir seri, tavsiyemdir.
Daha fazla bilgi ve ürün çeşidi incelemesi için TIKTIK
Tarih84

2 yorum:

loverK dedi ki...

Bu çok iyiymiş ya ben 40 fırın ekmek yesem dahi yemek yapamayacağımı düşünüyorum o kadar beceriksizim:) Zaten şimdi yapmıyorum da inşallah gelecek sene aklımda bulunsun:)

tarih84 dedi ki...

loverK: beceriksizleri bile becerikli hale sokacak ürünler artık piyasada, ben de seviyorum pratik şeyleri:)