17 Kasım 2012 Cumartesi

Karanlığın Elli Tonu : Karanlıktan Aydınlığa Çıktık Sanki

 Grinin 50 Tonu TIKTIK ile başladığımız hikayemizde 2. kitapla yeni bir boyut atladık.
 Christian ve Anastasia'nın başlangıç hikayesi ile güldük, hüzünlendik ve son sayfalarda kahrolduk:(
Çok tartışıldı, çokça karalandı kitap. Ama iyi olan istediği kadar taşlansın nafile, su yolunu buldu. Satış rekorları kırdı. Hayran kitlesi ısrarla 2. kitabı istedi. Ve 12 kasımda kitabımıza kavuştuk. Bir günde bitirdim, hala etkisindeyim. Chris ve Ana aşkları uğruna mücadeleleri okunmaya değerdi. Charlie Tango 2 kitapta da yürek ağza getirdi. İlk kitabın son sahnesi ileağlattı, ikinci kitabın kilit noktası oldu. 3. kitap için de tehlikenin sinyali verildi.  Ben ne söylesem boş ilk kitabı okuyup da beğenen ikinci kitabı daha çok sevecek ve üçüncü kitap için delirecek.
PEGASUS YAYINEVİ: Resmen kınıyorum sizi kitap fuarına 3. kitabı yetiştirip de yurt geneline yaymamanız haksızlık. Ben İzmir'de yaşıyorum bizim buralarda kitap fuarı NİSAN ayında yapılır. Netten de alışveriş yapmıyorum, herkes de yapacak diye kural da yok. Ama netten alışveriş yapmıyor ya da İstanbul'da yaşamıyorum diye neden çıkmış bir kitaptan mahrum bırakılıyorum. Bu bir seri değil mi zaten okuyanı alır. Okuyan kitle hazır neden 11 gün daha beklemek zorundayım? Gerçekten de haksızlık. İlk kitap 25 tl denildi aldım, ikinci kitap 30 tl aldım. Korsana bile yanaşmadım. Eee suçum ne? Benim gibi sadık bir okuyucuya ciddi haksızlık. 50 ton serisi sonrası inşallah beni çeken bir kitabınız olmaz çünkü sizin yayınevine bir süre para kazandırmaya niyetli değilim!
 Kitap boyunca sıkça tükettiğim buz gibi çekirdekli siyah üzüm ve jacobs 2 in 1 kahvem. Kahveme köpük de eklemeyi ihmal etmedim, keyfe keyf katmalı:))
İstanbul'a giden çocukluk arkadaşım geçen hafta bizdeydi. Sık sık Judith McNaught kitaplar hakkında konuşuruz. O okudukça tartışırız. İstanbul dönüşü okuduğu 2 kitabın sohbeti için gelirken Çengelköy'deki harika mekan Çikolata & Kahve'den benim en sevdiğim ürününü de getirmiş. Çikolata kaplı portakal kabuğu, bayıldımmmm.
Tarih84

6 yorum:

Seyyah Gül dedi ki...

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER
BENİMDE MERAK ETTİĞİM KİTAPLAR
HAYIRLI AKŞAMLAR

gökkuşağı dedi ki...

kitap bitmek üzere üçüncüyü o kadar süre raflarda bekleyemem diye gidip fuardan almayı bile düşünüyorum. her sayfada daha farklı gir grey görüyorum. kendimi kitaba o kadar kaptırmışım ki filim seyreder gibi sonuna geldim kitabın satırlar zihnimden akıp gitti tamam tercümesi kitabın dili güzel olmaya bilir ama okutuyor mu okutuyor arkadaşım.

ama değinmeden de geçemeyeceğim pegasus yayınları para kazanmanın garip yolunu bulmuş sanırım her kitapta fiyat biraz daha artıyor kitabı da zaten söz verdikleri zamanda da çıkartamıyorlar senin de dediğin gibi canım sinir oldum bende bu duruma

tarih84 dedi ki...

Seyyah Gül: ben teşekkür ederim:)

gökkuşağı: ahh ahh sorma kitap sarıyor, film tadında. Erotizme bu kadar takılmasalar kitabı ve hikayeyi daha çok sevecekler. Ben de 2 kitaba da bayıldım. 3. için deliriyorum malesef çıkışı bekleyeceğim:( haksızlık:( filmde başrolü kimler kapacak çok merak ediyorum ilk defa bir filmin hazırlık aşamasını merak ettim.

Syhn dedi ki...

bu ktiap senin özdeşleşti benim gözümde.
film yorumlarında böyle kapsamlı oalcağını düşünüyorum.

portakallı çikolatarın afiyet olsun ;)

tarih84 dedi ki...

Syhn: çikolata &kahve senin sayende keşfettim yine harikasın tatlım:)) kaç kişiyi de sevdalı ettim:) Ahhh filmi çıksın dibine kadar yorumlarım:)

Çiğdem Günay dedi ki...

Kitap gercekten guzel zannedildigi gibi sadece mustehcen bir hikayesi yok kesinlikle. Aksine cok derin bir aski anlatiyor...