21 Ekim 2012 Pazar

Grinin Elli Tonu #okuyorum


Son günlerin olay kitabı. Bay Gri'nin sapkınlığa varan yatak odası ve eşsiz karizmanın altında yatan gerçeklerin anlatıldığı üçleme. Judıth McNaught kitaplarına sardım, çevrilmiş tüm kitaplarını bir çırpıda okudum. Tam kitapların bizler üzerinden izlerini netten araştırırken fan sitelerinde bu kitap ve kitaptan alıntı
ları çıktı karşıma.
 Judıth hakkında ayrıca bir yazı dizisi döşeyeceğim sizlere, judıth okuduktan sonra bir adım daha ileri geçerek yetişkin edebiyatının kapılarını araladım. Erotik seri diyen var, tutku diyen, aşk aşk aşk anacım diyen kim ne diyorsa desin her kitap Judıth anlatımı gibi olursa kalitenin götürdüğü yere kadar okur, kafa dağıtırım doğrusu. 
Neyse Bay Gri'den bahsediyordum ben.

 O kadar çok haksız olduğunu düşündüğüm eleştiri ve bir o kadar da bayıla bayıla yapılan yorum okudum ki durum TAM BİR ÇELİŞKİŞ YUMAĞI. 
Bu durum beni iyice meraklandırdı. 
Tamam dedim bu kitabı okuyacağım sonra yorumlayacağım ve buradan yetişkinlik ve kitap okumaya dair de düşüncelerimi ayrıca kaleme alacağım. 
Biraz cesaret diyelim mi? 
İki yüzlülüğü de bir kenara itelim mi?
Bir site keşfettim biraz oku sonra al diye, işte o sitede kitabın giriş kısmını okudum ve bugün bu kitap alınıp başlanacak diye noktayı koydum:)) İşte bahsettiağim site linki için TIKTIK
Çikolatalarım hazır, çayım demini aldı ve ben kitap başına geçerim.
Bitince sizlerle dürüstçe paylaşacağım.
Tarih84

4 yorum:

Syhn dedi ki...

bayaa yazı kaçırmışım az önce telafi ettim :D
oku bakalım bi de senden yorum alalım.
biraz oku sonra al için de saağoll ;)

loverK dedi ki...

Kitabı merak ettim ama 17 yaşındaki biri için uygun olmayabilir.Sizin yorumunuzu bekleyeceğim:)

selocann dedi ki...

Ben de dün başladım bu kitaba :) 280. sayfaya kadar geldim ve elimden bırakmak istemiyorum ancak çalıştığım için iş yerine getirmem uygun değil :P Kızın içindeki çelişkilere rağmen bu tarz ilişkide ne kadar ileri gidebileceği konusunda merakım arttı. Kitabın sonu tahmin edilen gibi olmaz inşallah diyorum, yazar beni şaşırtsın. Bir de arada Grey'in çelişkilerini de görmek güzel. Umarım spoiler sayılmaz yazdıklarım :) İyi okumalar :D

tarih84 dedi ki...

Syhn: biraz oku sonra al benim için de harika bir keşif oldu. Biraz okumak iyi geliyor ben başta sarmayan kitaba zor tahammül ediyorum.

loverK: 16 yaş için erken bir kitap ama artık 16 yaş kavramı da değişti. Aşk kitapları serisi ya da çıtır edebiyatına aşina isen bu bir üst düzey olsa da okuyabilirsin. Aslında yorumumu boşver bir sonraki yazılarımı oku orada anlatacağım sen sonra karar ver.

selocann: spoiler vermedin canım gazete ve nette o kadar saçma ve konudan sapmış yorum varki zaten kitabı ele almadan gerçekten de ne spoiler oluyor ne de etkileme heyecan gerçekten okuyunca çıkıyor kitap bitti şimdi yazılarımı döşeme sırası:)