24 Temmuz 2012 Salı

Susan Andersen: Sadece Seninim

Susan Andersen ismi pek yabancı gelmiyor nereden duydum diyordum. Tam düşünürken migros'un kitap rafları arasında ilerliyordum. Koridor yayın evinin kitap indirimi ve bir sepet dolusu kitabı görünce şimşekler çaktı. Evet dedim beğenilenler arasında bu yazarın da ismi vardı. İlk defa bir kitabın sadece kapağına bakarak kitap aldım:)) Arka kısım içeriği okumadım:)) Çünkü sadece eğlenmek ve başka bir şey düşünmek istemiyordum. Kitap bitince haksızlık etmişim gerçekten de eğlenceli ve iyimiş dedim.
 Yormadan sıkmadan anlattı bize hikayesini, güzelce kurgulanmış, baştan sonu belli olsa da yine de insanı heyecanlandıran dinamik bir anlatımdı, sevdim:) 
Hırçın aşk dolu bir kaçma kovalamaca yol hikayesi diyebiliriz.
Kitap Hakkında: 
Kitap arka kapak yazısı: Catherine MacPherson'ın beklediği son şey, kaba bir ödül avcısının gözetiminde, kız kardeşinin minicik kıyafetlerinden oluşan bir bavulla, Greyhound otobüs şirketine ait bir otobüste yolculuk ediyor olmaktı! Saygıdeğer bir öğretmen olarak, daha iki saat önce, güzelim evinde otururken bu maço tavırlı, devasa adam, kapıyı kırarak içeri dalmış; onu, Miami'de şov kızı olarak çalışan ikiz kardeşi sanarak yakalamıştı. Adam ne kadar seksi olursa olsun, Catherine dehşet içindeydi! İkizmiş, hah! Sam McKade bunu yutacak son adamdı. Uzun bacaklı ve muhteşem vücutlu Kızıl'ı sonunda istediği yere götürüyordu ve ne numaralar çevirirse çevirsin, onu bırakmaya niyeti yoktu. Tek problem, düşündüğünden çok daha akıllı – ve tatlı – çıkmasıydı. Sam de, kadının ummadığı kadar sevecen bir adamdı. Üstelik öpüşmeleri o kadar ateşliydi ki, her an alev alabilirlerdi. 
Benim Yorumum: Öncelikle kitap çok akıcı, yormuyor fazla düşünme, oku, hisset ve eğlen der gibi. 5 günlük bir yolculuk ama ne yolculuk:) Bir yanlış anlama ve akıl oyunlarıyla dolu kaçma kovalamaca:) Baş karakterle o kadar ortak yönümüz vardı ki benim için kitap daha bir eğlenceli geldi:)
NOT: Kitap arka kapak yazısından da ilk defa kel alakalı bir şey anladığımı belirtmeliyim. Eğer kitabın tanıtımını okusaydım almazdım. Kültürel farklılık diyelim. İçerik kısmını okuduğumda kızın kaçırılıp zorla pavyonvari bir yerde üne kavuşma gibi salak saçma maceraya dalacaklar zannettim:) Meğer ödül avcısı tanımı benim anladığımdan farklıymış:) Şartlı tahliye sonucu şart ihlali yapanları yakalayıp adalete teslim edenlerin aldığı ödülmüş ve nitelikli kişiler böyle görevlere başvurarak yasal olarak takip edebilirmiş. Evet her zaman derim her kitap hangi türde olursa olsun size mutlaka öğretecek bir satır taşır. Kitabın ilk sayfalarında da bizim kpssden aşina olduğumuz psikolojik araştırmacı PAVLOV'un ismini görmek çok enteresandı ne de olsa kitap baş kahramanı ile meslektaşız. Benzer alanda bilgi paylaşımı güzeldi:)
Kitap güzeldi, bence okunmaya değer.
Tarih84

5 yorum:

selocann dedi ki...

Aha ben de okumaya niyetlenip her seferinde vazgeçiyorum arka kapak yüzünden :P Pavyona götürecek sanmıştım ben de çünkü oh bu yazı iyi oldu:) Tereddüdüm ortadan kalktı, ellerine sağlık :D

tarih84 dedi ki...

selocann: elinde varsa direk al oku derim, eğlenceli doğrusu:)

mor menekşe dedi ki...

bir günde mi okuyosunn merak ettimm :)

tarih84 dedi ki...

mor menekşe: evet ben bir günde kitap bitirenlerdenizm 3 satte 220-240 sayfa arası anlayarak okuyabiliyorum.

Adsız dedi ki...

Harika bir kitap eglenceli komik macera ve ask.hepsi bir arada.harika bir hollywood filmi gubi