16 Temmuz 2012 Pazartesi

ikea'dan yaza özel indirim: Nevresim alışverişi

Yeni favorim piti kareli nevresimlikler:)
İkea yaza özel indirimli günler başlatmış, mış diyorum çünkü tesadüfi öğrendim. Cumartesi günü minik öğrencilerimden birini kahvaltıya götürdüm, kahvaltı sonrası ikea'ya da gidelim diyip yolumuzu foruma çevirdik. Hatta atanmışım da ev kuracakmışım gibi hayali alışveriş bile yaptık:)) Bahsettiğim öğrencim geleceğin iç mimarı olacak, inanılmaz bir gözü çok cesur renk kombinleri var. Üstte gördüğünüz nevresimlikler 24tl den alındı, tek kişilik olanları da 14tl. Fiyatlar çok uygun. Böylelikle biz de eskiyen yorgan kılıflarından kurtulmuş olduk. Şimdi o kılıflar taş bezi:)
Gezerken saksıdaki biberler dikkatimi çekti, ne kadar da canlılar. 
Al mutfağının köşesine yerleştir:)
Kıştan kalma bir iki fotoğraf:
Kışın kızlarla bir iki kez ikea'ya yolumuz düştü, malum Forum Bornova biraz ters bir yerde illaki özel araba gerekli. Servis beklemek çile olduğu için onu alternatiften bile saymıyorum.
Favorim ve yemeye bayıldığım İsveç köfte sosuna bitiyorum.
 Allahtan köftesi de sosu da satılıyor eve alıp buzluğa atmalık:)
Tam yemeğimizi yiyoruz keyifler iyi derken arkadaşımın bardağının altı koptu her tarafımız kola oldu. Üstümüzün battığına mı yansak yemeklerimizin ıslandığına mı? Şimdi olur böyle şeyler bu kız bunu niye dillendirdi diyenlere: bu olay sonrası hem peçete alıp kurulanmak hem de bir bardak daha istemek için gittiğimizde bize şöyle söylenildi bardağa sıcak içecek mi koydunuz? Yuh yani o kadar da değil, tonla alışveriş yaptık, ek birçok şey aldık sen bir bardak içecekten mi şüpheleniyorsun AYIP!
Kıssadan hisse ne olur ne olmaz cam bardakta içeceklerinizi yemek tepsinizden uzakta tutun ki kırılırsa yemeğiniz ziyan olmasın.
Tarih84

9 yorum:

Öykü dedi ki...

Ahahaha, on kaplan gucunde misiniz, bardagin hale bak :D

tarih84 dedi ki...

Öykü: ahahahaa:)) sorma ya elimizde kaldı:)

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

Yap desen asla becerilecek bir iş değil:))) inş eline filan birşey olamıştır arkadaşının.

meraklıkız dedi ki...

ayıp olacak bir kısmı yok çok ucuz bir yer burası midpointe gidip böyle bir şey deseniz yanına tatlı bile ikram ederler . yanlış anlamayın karşı olmak için yazmadım çok aşırı sinir bozucu bir durum ama uygun fiyat ucuz bir olayı da beraberinde getirebiliyor :)

tarih84 dedi ki...

Örgü Çantam: yok çok şükür sadece elinde kaldı bardak aslında sadece üzerimiz battı yemekler ıslandı biz günün geri kalanını yine de güzel geçirdik:)

meraklıkız: yoo çok haklısınız bence de ekstradan bir incelik gösterilmeliydi ucuz ya da değil sonuçta bir durum var telafi gerekli, ben de incelik beklerdim.

Nesrin dedi ki...

Allah korumuş da bardak kırılıp size zarar vermemiş.
Benim de nevresime ihtiyacım var ama Ankara İkea bize çok uzak. Kocamı en acil tarafından ikna etmem lazım. İsveç köftesini bahane edeyim bari:D

tarih84 dedi ki...

Nesrin: bahane süpper lezzetliymiş:)

mor menekşe dedi ki...

millet kahveye para vermemek için kola bardağına kahve dolduruyo kaç kez gözlerimle gördüm insanlarda paranoyak oldu valla müşteri hatalıdır bakışı ne kadar çirkin ikea sayfasında anketler var doldurabilirsin

tarih84 dedi ki...

mor menekşe: sık gitmediğim için bu tür manzaralara denk gelmedim ama doğrudur. Girip bakmalıyım ben de doldururum bir iki anket